Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TÜRK TURİZMİ’NİN GURURU MARMARİS EXPRESS
TÜRK TURİZMİ’NİN GURURU MARMARİS EXPRESS

                   Marmaris ve Yunan Adaları arasında yolcu taşıyan Yeşil Marmaris Turizm ve Yat İşletmeciliği A. Ş.’ne ait Marmaris Express gemisi; denizhaber.com adlı sitenin yaptığı anket sonucu, 23 gemi arasından 1159 oy alarak “Gurur Madalyası” na layık görüldü.
Ata Sevgi
                  Yeşil Marmaris Turizm ve Yat İşletmeciliği A. Ş. Halkla İlişkiler Birimi’nden bugün (16 Ağustos 2010)  verilen bilgide; ”Şirketimiz filosundaki MARMARİS EXPRESS isimli gemimiz yabancı ülke liman makamlarının denetlemelerinden eksiksiz ve kusursuz çıkmayı başarmıştır.
                 Popüler bir denizcilik internet gazetesi olan
www.denizhaber.com okuyucuları arasında Haziran ayında yapılan ankette bu kategoride olan diğer 23 Türk gemisi arasından 1159 oyla birinci seçilip, gurur madalyasına layık görülmüştür. trong>Söz konusu anket sonuçlarına  http://www.deniztv.com.tr/HABER/23479/2/gurur-madalyasi-marmaris-express-haziran-2010.html adresinden ulaşmak mümkündür.
                  PSC, yabancı limanlardaki liman makamlarının gemileri denetleme sisteminin adıdır. Bu denetlemelerde gemilerde taşınan yolcuların can güvenliği, taşıyan geminin seyir ve yapısal güvenliği ve çevresel kirlenmelere karşı alınan tedbirler genel olarak kontrol edilir. Uyumsuzluk bulunması durumunda, uyumsuzluklar giderilmeden sefere çıkmasına izin verilmez. Uluslararası denizcilik örgütü (IMO), ülkelerin bayraklarını gemilerinin emniyeti ve güvenilirliği açısından belli kriterler çerçevesinde sınıflara ayırmıştır. Bu sınıflandırma BEYAZ LİSTE, GRİ LİSTE ve KARA LİSTE olarak 3 bölümden oluşmaktadır.
                 Beyaz listede olan ülkeler; çoğunluğu can, mal ve çevre güvenliği açısından kurallara tamamen uyan ve uyumun sürekliliğini sağlayabilen gemilerden oluşmuş deniz filosuna sahip ülkelerdir. Beyaz listede olan bir ülkenin bayrağı altındaki gemi her açıdan güvenilir bir gemi anlamına gelmektedir. Gri listede olan ülkelerin filolarında taşınan yolcu ve yük açısından orta düzey risk mevcuttur. Kara listede olan ülkeler; filosunun çok büyük bir kısmı kurallarla uyumsuz olan ve kontrollerde sık sık tutuklanan gemilerin olduğu ülkelerdir. Kara listede olan ülkelerin gittikleri her limanda kontrole tabi tutulmaları ve bu kontrollerin de büyük bir kısmında tutuklanmaları kaçınılmazdır. Sigorta kuruluşları ya da deniz taşımacılığını kullanan şirketler, kara listede olan ülkelerin bayrağını çekmiş gemilere teminat/yolcu/yük vermekten imtina ederler.
                      Beyaz listedeki bir devletin bayrağını çeken gemilerin, kontrollerden eksiksiz çıkmaları o ülkenin beyaz liste kategorisindeki yerini korumasıyla orantılıdır. Yani gemilerimizin bu denetlemelerden eksiksiz çıkması sayesinde bayrağımız da beyaz listedeki yerini sağlamlaştırır. Ne kadar Türk gemisi yabancı limanlarda denetlemelerden başarılı çıkarsa ülke puanımız o kadar yükselir ve beyaz listedeki sıralamada yerimiz o kadar pekişir. Firmamız, yıllardır denizlerde yolcu taşımacılığında, gerek IMO'nun gerekse denizcilik müsteşarlığımızın uluslararası ve ulusal kurallarına harfiyen uymakta ve Bayrağımız altında uluslararası sularda faaliyet göstermektedir. Her ne kadar yabancı bayrak çekmenin giderler açısından firmamıza oldukça büyük bir getirisi olduğunu bilsek de, ülkemizin bayrağını gururla taşımaktan ve Marmaris'in isminin Türk denizcilik basınında olumlu haberler ile anılmasından dolayı çok kıvanç duymaktayız.” denildi. (AjansSevgi / Marmaris)

TÜRK TURİZMİ’NİN GURURU MARMARİS EXPRESS
tarih Tarih: 16.08.2010, 13:58 okunma Okunma: 2339
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales