Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TÜRK ŞAİRLERİ AVRUPA GÖSTERİMİNDE
TÜRK ŞAİRLERİ AVRUPA GÖSTERİMİNDE

Merkezi Almanya’da olan Kapadokya Kültür Derneği; Türk Dünyası Şairlerini Avrupa’da bir araya getiriyor. 14 Ekim’de Almanya’nın Köln kentinde başlayan olan Şiir Şöleni; Hollanda ve  Belçika etkinlikleri sonrası, 19 Ekim Pazartesi günü  Almanya – Berlin’de son bulacak. Nevşehir Valisi Osman Aydın etkinliklerde onur konuğu olarak yer alacak.

Ata Sevgi

Kapadokya Kültür Derneği Başkanı Mümin Uluç yaptığı açıklamada; „Kapadokya Kültür Derneğimiz ile uluslararası platformlar´da Kültürümüzü, Sanatımızı, İnsanımızı, Kapadokya Bölgemizi ve Türkiye’mizi en iyi bir şekilde tanıtıyoruz.Bunun yanında Eğitime, Spora ve Yardımlaşmaya büyük destek sağlıyoruz. Avrupa’nın çeşitli Ülkelerinde kültür ateş eliğimiz, Nevşehir Valiliğimizin, Başkonsolosluklarımızın, İşadamlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın destekleri ile 19 büyük, geniş kapsamlı ve dikkat çekici bölgelerde Kapadokya Tanıtım haftaları gerçekleştirdik. Etkinliklerimize beş yüz binden fazla ziyaretçinin ücretsiz katıldığını tahmin ediyoruz basın yolu ile milyonlarca insana programlarımız vasıtası ile bölgemizi tanıttık. 50 000. adet 4 renkli 98 sayfa Kapadokya tanıtım kitabini basmaya başladık. Uluslar arası boyutta Avrupa’dan, Türkiye´den Türk dünyasından Azerbaycan, Kerkük, Türkmenistan’dan katılacak sairlerimiz ile bir hafta boyunca her gün bir büyük şehirde olmak üzere Avrupa´nin 3 ülkesinde 6 bölgede Türkçe Şiir şölenleri gerçekleştireceğiz. Bu vesile ile sizi Avrupa´da ilk defa bu kadar geniş kapsamlı

Avrupalı Türkler Türk dünyası ile Şiir Şölenlerinde buluşuyor adi altında yapacağımız Şiir şölenlerimize davet ediyoruz. İlkini 14.10.2009 Köln´de Yunus Emre Kültür Akademisi ile birlikte gerçekleştireceğimiz  Köln – Rhein Türkçe Şiir Şöleni. İkincisi  15.10.2009 Hollanda Amsterdam´da bizim desteklerimiz ile Hollanda Türk evi Türkçe Şiir şöleni gerçekleştirecek.

Üçüncüsü 16.10.2009 Almanya / Duisburg Kanal Avrupa da 3 saat boyunca canlı olarak ulusal Televizyon´da Nevşehir Valiliği himayelerinde Avrupa Kapadokya Şiir yarışması ve şöleni gerçekleştireceğiz. Dördüncüsü, 17.10.2009 Almanya / Mülheim´da T.C Essen Başkonsolosluğu himayelerinde Türk dünyası Şiir şöleni gerçekleştireceğiz.

Beşincisi, 18.10.2009 Belçika´da bizimde büyük desteklerimiz ile Belçika Türk dernekleri birliği Belçika Türkçe Şiir şöleni gerçekleştirecek. Altıncısı,  19.10.2009 T.C Berlin Başkonsolosluğu himayelerinde Berlin Türkçe Şiir şöleni gerçekleştireceğiz.

Yedincisi,  17.10.2009 Saat 14.00´de 6. Kapadokya Cup Turnuvası Mülheim´daki 1. FC Futbol Kulübünde futbol Turnavasi düzenleyeceğiz.

Türkiye’den şiir yarışması ve şöleni için davet ettiğimiz ve katılacak sairlerimiz; Şair yazar: Yavuz Bülent Bakiler, Avrasya Yazarlar birliği genel Başkanı Doc. Dr. Yakup Deliömeroglu, .Sunucu ve Şiir yorumcusu: Zeynep Köşker, Şair yazar araştırmacı: Sabit İnce, Şair taşlamacı: Rasim Köroğlu, Şair taşlamacı yazar: Bekir Salim, Sair Ayşenur Ökten İzgin, Kapadokya Şiir Yarışması 1.si Osman Türkaslan ve Kapadokya Şiir Yarışması 2.si Hayri Ünal.

Türk Devletlerinden; Azerbaycan Yazıcılar Birliği Başkanı ve Milletvekili Sair Anar Rızayev, Azerbaycan’dan birleşmiş Milletler kültür elcisi Prof. Elçin İskenderzade, Kerkük´den Suphi Saatçi, Yazar Sair TV program yapımcısı Hollanda’dan Yavuz Nufel gibi ünlü Şairler katılacaktır.

Almanya’dan katılacak olan Şairlerimiz: Prof. Dr. Levent Seçer, Harun Yiğit, Özer Meral, Orhan Aras, Halil Gülel, Yusuf Polatoglu, Ali Yakar ve Şükran Günay. Türk Halk Müziği Sanatçıları: Ahmet Baydaroglu, Kazım Kalaycı, Ahmet Kandemir, Tunahan ve Sürpriz sanatçılar. FolklorEkibi olarak ta  Danker of Anatolia, Denizli Zeybek Ekibi, Gülisdans Folklor ekibi.

Sayın Osman Aydın Nevşehir Valimiz bütün programlara onur konuğu olarak Türkiye´den katılacaktır.“ dedi. (AjansSevgi/ Marmaris)

TÜRK ŞAİRLERİ AVRUPA GÖSTERİMİNDE
tarih Tarih: 18.10.2009, 03:58 okunma Okunma: 3021
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales