Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TRAVEL TURKEY İZMİR 2011'İN PARTNERİ HOLLANDA
TRAVEL TURKEY İZMİR 2011'İN PARTNERİ HOLLANDA

         Türkiye'nin profesyonel turizm fuarı Travel Turkey İzmir 2011 için geri sayım başladı.  8 - 11 Aralık 2011 tarihleri arasında yapılacak Travel Turkey İzmir 'in buyıl ki partner ülkesi Hollanda olacak.
            
Hannover-Messe International İstanbul adına   Didem Güven’in verdiği bilgiye göre; İZFAŞ, HANNOVER MESSE INTERNATIONAL ve TÜRSAB'ın birlikte düzenlediği Travel Turkey İzmir 2011'in danışma kurulu toplantısı, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy'un başkanlığında, İzmir Uluslararası Fuarı Alanı'nda gerçekleştirildi. Toplantıya İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, Hannover Messe International İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Altıntop, TÜRSAB İzmir BYK Başkanı Rıza Gençay ve Hollanda İzmir Fahri Konsolusu Karel Dutilh ile çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.
            TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, yaptığı konuşmada "Fuarın tanıtım çalışmaları kapsamında  TÜRSAB'a bağlı 50'nin üzerinde müzeye broşür dağıtımını gerçekleştirdiklerini söyledi. Ayrıca TÜRSAB'ın yurt dışı ziyaretlerinde 40ın üzerindeki ülkede tanıtım yapıldı" dedi.
             Hollanda İzmir Fahri Konsolusu Karel Dutilh'in de hazır bulunduğu toplantıda Holllanda'nın partner ülke talebi değerlendirildi. Sektör temsilcilerinin ortak görüşü ile Hollanda'nın, 2011 Travel Turkey İzmir Fuarı partner ülkesi olmasına karar verildi. 2011 yılının Türkiye Hollanda ilişkilerinin başlamasının 400.yılı olduğunu belirten Dutilh fuarda partner ülke olmanın mutululuğunu dile getirdi.
            2011 yılında daha kapsamlı ve uluslararası ziyaretçilerin yoğunluğu ile öne çıkan bir fuar olması hedeflenen Travel Turkey İzmir Fuarı danışma kurulunda sektör temsilcilerinin fuar hakkındaki genel görüş ve önerilerine yer verildi.  8 - 11 Aralık 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek fuar başta İzmir olmak üzere tüm Türkiye'nin turizm zenginlikleri, farklı destinasyonları yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcı ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere tanıtılacak. Fuar her yıl olduğu gibi bu yıl da çevre ülkelerden çok sayıda satın alıcıya ev sahipliği yapacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen fuara geçtiğimiz yıl 17 ülkeden 585 firma katıldı. Fuarı 30 ülke ve 51 ilden 15 bin 963 turizm profesyoneli ziyaret etmişti.
             İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, Travel Turkey İzmir'in ev sahibi olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti ve fuarın İzmir turizmine önemli kazanımlar sağlayacağının altını çizdi. İşleyen, " Travel Turkey İzmir'i Hannover Messe International ve TÜRSAB'la birlikte İzmir'in ve Türk turizminin gelişmesi için ortak çaba harcıyoruz.Bu yıl fuarın yurt dışı tanıtımına daha fazla ağırlık vereceğiz. Bu amaçla ilk olarak Hollanda ve Almanya'daki fuarlar ziyaret edilerek, tanıtım gerçekleştirildi"dedi.
              Hannover Messe International Istanbul'un genel müdür Yardımcısı Ufuk Altıntop ise değerlendirmesinde; "Hannover Messe International Istanbul Türkiye'de 16 fuarı ortaklarıyla organize etmektedir. TÜRSAB ve İZFAS işbirliği ile gercekleşen Travel Turkey İzmir fuarı Türkiye'nin 50'nin üzerinde şehrinin katıldığı ve turizm sektöründeki tüm profesyonelleri ilgilendiren bir platform haline gelmiştir." Dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

Travel Turkey İzmir Fuarı İstatistik

Yıllar

Katılımcı Sayısı

Ziyaretçi Sayısı

Partner Ülke

Partner İl

2007

185

10.051

Yunanistan

Şanlıurfa

2008

324

12.534

KKTC

Trabzon

2009

430

14.829

Saraybosna Kantonu

Denizli

2010

585

15.963

Hırvatisan /  Zagreb

Ordu ve Osmaniye

 

TRAVEL TURKEY İZMİR 2011'İN PARTNERİ HOLLANDA
tarih Tarih: 25.06.2011, 20:15 okunma Okunma: 1932
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales