Marmaris Bülten
DİŞ SAĞLIĞININ GÜVENCESİ DENTAL TOMOGRAFİ ALO PİDE PAKET TEL TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TED ALİAĞA KOLEJİ KREŞİ DE EĞİTİMDE
TED ALİAĞA KOLEJİ KREŞİ DE EĞİTİMDE

       TED ALİAĞA KOLEJİ KREŞİ DE EĞİTİMDE

         Sürekli yenilenen TED Aliağa Koleji’nde, PETKİM’in de katkılarıyla kreş bölümüde eğitime açıldı.

 

             Ata Sevgi – Aliağa / İZMİR

             İzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan TED Aliağa Koleji’nde yeni eğitim öğretim yılı coşkusu yaşanıyor. Kolejin, 2008- 2009 eğitim öğretim yılı dolayısıyla PETKİM Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende öğrenciler, başarı andı içerek Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerine bağlılık söz verdi.

Aliağa Ticaret Odası’ndan verilen bilgiye göre, TED Aliağa Koleji’nin 2008- 2009 eğitim öğretim yılı açış programına; TED Aliağa Koleji Vakfı Başkanı ve Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, Aliağa Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ömer Ömeroğlu, TÜPRAŞ İzmir (Aliağa) Rafinerisi Müdürü Mesut İlter, TED Yönetim Kurulu üyeleri ve veliler, mezunlar katıldı.

Törende konuşan TED Aliağa Koleji Vakfı Başkanı ve Aliağa Ticaret odası Başkanı Adnan Saka; “Cumhuriyetimizin Kurucusu büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleriyle 1928 yılında kurulan Türk Eğitim Derneğinin 80., Türkiye Cumhuriyeti’nin 85. ve TED Aliağa Koleji’nin de 20. kuruluş yıldönümünde sizlerle birlikte olmaktan onur duyuyor, gurur duyuyor ve sizlerin mutluluğunu paylaşıyoruz.

Okulumuzun eğitim öğretim standardını yükseltmek ve eğitim koşullarını iyileştirmek adına sizler tatilde iken bizler birçok çalışma gerçekleştirdik. Okulumuzun fiziki imkânlarını, araç ve gereçlerini, kullanım alanlarını geliştirdik, yeniledik. Bu yıl TED Aliağa Koleji’ne kreşi de dâhil ettik. PETKİM ile yaptığımız protokolle Kreşi kolejimize kazandırdık. Değerli öğrencilerimiz sizler, TED Aliağa Koleji’nde ulusal ve küresel sorunlara duyarlı, düşünen, araştıran, okuyan, tartışan, fikir üreten, evrensel değerleri benimsemiş, sanatsal, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere zaman ayırabilen, kendini çağdaş gelişmelerin ışığında yenileyen, sorunları akıl ve bilim ekseninde çözümleyen, Cumhuriyetin temel niteliklerini özümsemiş, Atatürk sevgisi ile dopdolu bir gençlik olarak yetişiyorsunuz. Böyle bir gençlik ülkemizin gelişmesinde, kalkınmasında ve çağdaş ülkeler düzeyine ulaşmasında tek çaredir. Kendinize ve gücünüze güvenin ve hedeflerinizde kararlı olun. Değişim kaçınılmaz, sıkıntılı, ama bir o kadar da heyecan vericidir. Gelişim ise tamamen sizin elinizdedir. Yaşamınız boyunca değişim ve gelişime açık olun. Çıtanızı yüksek tutun ve kendinize her zaman yüksek hedefler koyun” dedi.(AjansSevgi)

TED ALİAĞA KOLEJİ KREŞİ DE EĞİTİMDE
tarih Tarih: 11.09.2008, 02:09 okunma Okunma: 3483
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales