Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TECAVÜZE UĞRAYAN KÜÇÜK KIZ KÜRTAJ VE TOPLUMSAL AHLAK
TECAVÜZE UĞRAYAN KÜÇÜK KIZ KÜRTAJ VE TOPLUMSAL AHLAK

            Ülkemizin gündeminden düşmeyen (..)  olayını bilmeyenimiz kalmamıştır herhalde. Hani şu meşhur 26 kişinin 13 yaşındaki kız çocuğuna tecavüzünü  okudukça,  kanımızın donduğu midemizin bulandığı!..
            Koskoca adamlar savunmasız, masum bir çocuğun hayallerini nasıl yıkarlar ?!!  dediğimiz ve "Nasıl küçücük bir bedene zarar verebilirler ?" halen aklımızın almadığı!..
PEKİ YA ADALET YERİNİ BULDU MU
            Yapanlar, ödüllendirilir gibi sıyırdılar kendilerini. Ellerini kollarını sallaya, sallaya,  gerine gerine dolaşıyorlar hala ortalarda, hatta bazıları hacca gitmiş, arınmış, aklanıp, paklanmışlar akıllarınca(?).. Utanmışlık, öfke, çaresizlik dört bir yanımızda hesap soruyor!.. İnsanlığımdan utanıyorum!
            Çocuklara güzel günler adına
vaad ettiğimiz ama bozduğumuz yeminlerimizden utanıyorum!
           
Küçük bir kız çocuğunun bedeninin bu sapıklara satılışından, kendi kadınlığımdan bile utanıyorum!
            İsyanımı yüreğime bastıra bastıra, canım acıya acıya, dekoltenin bile tecavüz sebebi olabileceği dile getirilen ülkemde suskunluğumdan utanıyorum!..
            Okudukça içim eziliyor. Her cümlede korkular, güvensizlikler, utanç kol geziyor...
Elbet kötülük gün gelir yapanı bulur bulur da, ellerine kollarına dolanır.
            “Suç'a sessiz kalmak,ortak olmaktır.” diye bir söz var...Hep beraber oturup düşünelim; Suskunluğumuzla bizler de bir parça suçlu sayılmıyor muyuz?
           
Zavallı bir kız çocuğunun hayata yenilişi; görüyoruz ki ailede başlayıp, sapıklara satılışıyla devam etmiş, mahkemede neredeyse suçlu bulunarak noktalanmış...
            Çok merak ediyorum peki bu olay, yasa  koyucularımızdan birinin evladının başına gelseydi ne olurdu? Canları yandı diye  tüm inançlarını bir kenara atıp  kendi  koydukları yasaları  değiştirmezler miydi? Elbette ki küçük kız ağlar, sapıkların ağızlarından dökülen şehvet salyaları, onun gözlerinden dökülen yaşlardır!..
KÜÇÜK KIZ YASADIĞI İSTEM DISI OLAYDAN HAMİLE KALSA
 KÜRTAJ SUÇ MUDUR BU DURUMDA ?
            13 Yaşında bir kız çocuğunun fiziksel konumu, istem dışı hamileliğe yeterli olabilir miydi? Haydi fiziksel konumunu bıraktık, ya ruhsal olarak istem dışı hamileliği taşıyabilir miydi, küçük kız?..
           
Tecavüze uğrayan kızlarla ilgili okuduğum hikayelerde,  geneli istem dışı hamilelikten kurtulma yolu olarak, kürtajı seçtiklerini anlatmışlar!..
             Toplumdan itilmek hatta yargılanmak, aile tarafından utanç sebebi olarak görülmek, güvensizlik, sevgisizlik, cinselliğe korkulu bakışlar...
            Onların içinde adeta kanayan derin bir yara olmuş. Yaşadıkları dehşetin kabusları ile 9 ay istem dışı hamileliği taşımayacaklarına inanıp sonlandırmayı tercih etmişler!..
            Eğer Kürtaj suç sayılıyorsa ya bu 26 acımasız sapığın yaptığı nedir?
            Son günlerde arka arkaya kabul edilen yeni yasaları okuduğumda şaşırmadım dersem yalan olur. Yasa dışı oto park ücreti alan veya almaya çalışanlar 6 ay ile 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecekler!.. Korsan taksiye aman haa yanılıp şaşıp sakın bineyim demeyin cezası 215 Lira!.. Bunların yanı sıra ise
böyle tecavüzcü, çocuklara zarar veren sapıklar sütten çıkma ak kaşıklar, etrafımız da dolansınlar ve canları isteyince belki tekrar yapma imkanları doğsun!.. Hatta başka gizli sapıklara da örnek olurlar böylece!..
             Elbette ki küçük kız ağlar!.. Yaşadığı onca acı ile kaderine terk edilşine ağlar, sığındığı adaleti kaybedişine ağlar!.. Ve biliyoruz ki "Küçük kizlar ağlayınca yürekler de ağlar, insanlik ta ağlar!"
           Küçük kızların göz yaşları, utanç duvarından  düşen birer damladır ve  biliyoruz ki, ülkemizde  daha çok (..)’ler, küçük kızlar ağlar!.." 

Montaigne nin dediği gibi; “ Adaletin olmadiği yerde ahlak ta yoktur.."
                                                                        Nur Niemela - USA

Marmaris'ten dünyaya İŞ DÜNYASI REHBERİ 
http://www.marmarisbulten.com/Haber/MARMARiS_iS_DUNYASi_ve_KAMU_KURUMLARi_REHBERi/

TECAVÜZE UĞRAYAN KÜÇÜK KIZ KÜRTAJ VE TOPLUMSAL AHLAK
tarih Tarih: 23.06.2012, 20:47 okunma Okunma: 3450
Yorumlar
Devam eden Anayasa hazırlıklarından sızan veya şimdilik kaçak bir yasadan bahsediyorlar. Anayasa ''neslin koruması hakkı'' maddesi koyulacakmış. bir şıkkı dini bütün insan yetiştirmek olan bu maddenin bir şıkkı da kürtajın yasaklanması... Kürtaj ver vele siyle kopan gürültüden elde edilecek fırsatla, bilimin başına çuval geçirilecektir. Kız çocuklara yobazın bakışı İslam dininden önceki gibi duruyor... hala... Dünya öküzün boynuzlarında...
Tarih: 23.06.2012 - 21:12 | Gönderen: Korkmaz Şahin
çok hassas bir konuya, çok güzel bir anlatımla parmak basmışsınız... ortaya çıkan tecavüzlerin yanında kimbilir ne kadar çok gizli kalmış tecavüz olayları var, sanırım artık hep gizlenecek, neredeyse tecavüz sebebi olarak kadınlar suçlanacak, yazıklar olsun....
Tarih: 24.06.2012 - 13:05 | Gönderen: Belkıs Hakan
Ensest ilişkilerin yaşandığı, babanın kızına tecavüz ettiği bir ülkede; tecavüzün savunulması, kadınların suçlnması, bir de kürtajın yasaklanıp, tecavüz sonucu anne olmaya zorunlu bırakılması kadar doğal bir şey olabilir mi?? bu kafa bu zihniyet varken biz cinsel olarak ta, maddi olarak ta, her şekilde, aciz sapıklar tarafınndan da, ve bu yasaları böyle düzenleyen hükümetlerin adalet anlayışı ile biz daha çok tecavüze uğrarız.....

Tarih: 24.06.2012 - 13:22 | Gönderen: Belkıs Hakan
Nerelerden geldik, nice yanlışlar yaptık. Bay bayan demeden; yaş, baş hiç umurumuzda olmadan kimlerin canını yakıp günahına girmedik ki?
Garip bir yaşamı paylaşıyoruz.
Ben diyoruz ben, bilirim, yaparım, muktedirim.
Sonra beğenmiyoruz işimizi gelmeyeni alıp en uzağa atmaya çalışıyoruz.
Birazda doyumsuzuz biraz daha demekten asla taviz vermiyoruz.
En kötüsü olabildiğince insanlığımızdan uzaklaşıyoruz.
Cinselliğimize özelimize ne oldu ne değişti. Hayır bu bizim özümüzde vardı.
Önce krallarımız padişahlarımız beğendi. Kurdukları haremlerde sıramızı beklerken, soylu soysuz niceleri kapımızı çalmakla kalmadı aldılar bizi.
Kiminde kız olduk, kiminde kızan.
Binlerce yıl biz bu acıları, istismarı çektik sesimiz hiç çıkmadı.
Töre dediler, berdel diye kandırdılar. Sıcakta geliştin diye ipimizi kapıya asıp doğurduğumuz bebeyi emzirmemizi istediler.
Gün geldi teknoloji çıktı adımız her yere yayıldı.
Oysa biz her zaman vardık, her zaman salyaların kurbanı olduk.
Üzülüyorum, utanıyorum, ağlıyorum ama bu yorumun bile okunacağından emim olmadığın bir dünyada var olmaktan artık iğreniyorum.
NAİM İLKAY
Tarih: 24.06.2012 - 00:51 | Gönderen: Naim İlkay
çok güzel bir yazı yazmışsınız ve türkiye gerçeklerini iyi dile getirmişsiniz.H epimiz biliyoruzki Türkiye, adalet olmayan, tecavüzlerin çokluğu, kadın cinayetlerinin çokluğu, rüşvetin en çok döndüğü,gazetecilerin ve subayların en çok tutuklandığı ülkeler arasında türkiye olarak dünya birincisiyiz yani bizimde bir birinciliğimiz var ama asıl olan korkutucu durum toplumun bu kadar duyarsız olması bir kaç çıkışın dışında milletten hiç bir tepki yok ne zaman kuyruğumuza basarlarsa biraz tepki veriyoruz o kadar.Onun için sorgulayıcı bir toplum olmadığımızdan dolayı yöneticiler milleti koyun gibi görüp istediği kanunları çıkartıyorlar onun için sivil toplum örgütlerine büyük görevler düşüyor halkı bilinçlendirmek ve bunuda pratiğe geçirmek için bu gün bize dokunmayan bu yılan yarın büyüyüp bizide yutabilir ne demişler susma sustukça sıra sana gelecek sözlerim bu kadar tekrar kaleminize ve yüreğinize sağlık iyi günler saygılar....
Tarih: 24.06.2012 - 14:42 | Gönderen: vedat dilşen
Memlekette Adalet olduğuna inanmayanlardanım çünkü bu davada 13 yaşındaki kıza tecavüz etmiş kişiler utanmadan dolaşırlar bunlarda utanacak yüz yoktur haca gittilermi zaten günahları kalmıyor tertemiz oluyorlar bunların zihniyeti böyle Allah cezalarını versin
Tarih: 24.06.2012 - 15:48 | Gönderen: serpil srpl
Malesef Türkiye'nin gerçekleri bu yaşanan çirkin olaylar adalet hukuk yok mu ülkede sonrada dinden bahsediyor bu zihniyet güzel bi anlatım olmuşş

Tarih: 24.06.2012 - 17:29 | Gönderen: derya duğan
her ne kadar minik bedenler bu korkunç olayda ki gbi bu iğrençlikten daha çok etkilense bile bu olayın büyüğe yapılmışı daha az vahşi küçüğe yapılmışı daha vahşice olarak görmemeliyiz, olayın kendisi vahşiliğin en iğrencidir. olayı yapanlar belki hapis yatıp cezasını çektip deyip kendilerini hayatlarının geri kalanı için aklanmış hissedeceklerdir ama o olaya mağruz kalan belkide ölünceye kadar bu vahşetin izlerini taşımak zorunda kalacaktır. o yüzden böyle bir olayda hapis cezası çok basit bir ceza olduğunu düşünüyorum. bu kişiler kısırlaştırılmalı hatta hadım edilmeli. en azından bu şekilde bu vahşeti yapanlarda ömür boyu yaptıklarını hatırlayacaklardır. eminim bu ceza bu vahşeti engellemede daha etkili olacaktır.
Tarih: 24.06.2012 - 17:49 | Gönderen: Özlem Şeker
öbür taraftan kürtaj meselesine gelince böyle vahşetin sonucunda hamile kalan kadınlar için kadınlara kürtaj hakkı tanınmalıdır. bir de sağlık sorunları nedeniyle kürtaj şart olduğunda kürtaj kaçınılmaz olabilir. ancak doğum kontrolü için yapılan kürtaja kesinlikle karşıyım. eskiden özellikle üniversitelerde doğurup mesela ormana atılan bebekleri duyar ama inanmazdım. ta ki tıbbi sekreterlik yapan bir yakınım özel bir kadın doğum kliniğinde çalışmaya başlayana kadar. her gün o kadar çok genç kız kürtaj yaptırıyormuş ki kendisi buna dayanamayıp klinikten ayrıldı. burda kürtajdan çok toplumumuzun geldiği ahlaksızlığı tartışmamız gerekiyor. yaptığı ahlaksızlık ortaya çıkmasın diye kürtajı seçen kızların içi yanıyor desem diyemiyeceğim çünkü daha sonrasında kaldıkları yerden devam edebiliyor ve nasılsa makül parayla kendilerini aklayacaklarını düşünüyorlar. söylenecek çok söz var ama cesaret edebildiklerim maalesef bu kadar...
Tarih: 24.06.2012 - 18:03 | Gönderen: Özlem Şeker
Doğruların dile getirildiği güzel bir yazı okudum sizin gibi aydın düşünceli bayanların bu gibi olaylara karşı daha fazla haykırması lazım ki yeni olacak olanların önüne geçilsin sizin de belirttiğiniz gibi kanun yapıcıların kendi çocuklarının başına gelse acaba ne derlerdi ne yaparlardı tabiki kanun değişir bir gecede ceza ağırlaştırılırdı,
Bozuk bir düzendeyiz ve ülkemizde adalet öldü malesef adalete güvenim hiç kalmadı kendi adıma yeni yazılarınızı bekleriz nur hanım saygılarımla...Üstün PALA
Tarih: 25.06.2012 - 03:12 | Gönderen: Üstün PALA
görünen odur ki tüm yaşadıklarımız modern bir ortaçağ görüntüsüdür.kadını erkeğin kölesi yapacak dayatmalar ne yazıkki dinsel bir çerçevede sunulmaktaki toplumsal anlamda bir itiraz olmasın ve kabul görsün..çünkü din her çağda insanları durdurma kontrol altına alma ve denetleme şeklinde kullanılmıştır..tıpkı burada gördüğümüz gibi..aslında biyolji okumuş ve 30 yıl sağlık eğitimciliği yapmış bir insan olarak kürtaj konusunda konuşması gerekenler konuşmuyor..konuşması erekenler tıp bilim adamlarıdır..tabi bu insanlar susarsa din adamları tıbbi konularda fetva vermeye başlıyor ve çok acı bir durumdur aslında bu.küretajistem dışı bir gebeliğin sonlandırılması hakkıdır.bu hak anneye verilmiş bir haktır.çünkü bedeni ona aittir.ve yasal süreleri içinde geçerlidir..zaten bir hekim bunu yasa dışı yapmaya yetkili değildir..meslek ahlakı buna izin vermez..aslında burada amaçlanan doğacak çocuğun hakkının korunması değildir..sadece kadınları din maskesi altında kontrol ve denetim altında tutma durumudur..yazılacak çok şey var ama ben susanlara üzülüyorum..
Tarih: 25.06.2012 - 09:05 | Gönderen: MEHMET ŞENTÜRK
13 yasindaki bir çocugun hangi iradesinden bahsediyorlar, insan sifatindaki bu serefsiz yaratiklar tarafindan bir takim vaadlerle kandirilmis ve bir organizasyon içinde kotù emellere teslim edilmis bir çocugun iradesimi olur!... burada sadece ve sadece iyi organize olmus "TECAVùZCùLERiN" iradesi soz konusudur.... Tùrkiye'mizde her an degisen gùndemlerimizden dolayi bu olay unutturulmaya çalisilirken tekrar kaleme aldigin için sayin Nur sana tesekkùr eder kaleminize ve yùreginize saglik deriz...
Tarih: 28.06.2012 - 00:40 | Gönderen: Kadir Kankiliç
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales