Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
TAŞIYICI ANNELİK ZİNAYA GİRİYORMUŞ
TAŞIYICI ANNELİK ZİNAYA GİRİYORMUŞ

 

                      TAŞIYICI ANNELİK ZİNAYA GİRİYORMUŞ

             “ Diyanet İşleri Başkanlığı, anneden alınan yumurta ile babadan alınan spermin laboratuar ortamında döllenmesiyle oluşan embriyonun, başka bir kadının rahmine yerleştirilmesi anlamına gelen “taşıyıcı anneliğin İslam Dini’ne göre caiz olmadığını duyurdu.

            Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Karakaya  yaptığı açıklamada, taşıyıcı anneliğin dinen uygun olmadığını belirtti. Karakaya, “Döllenen embriyo bir başka kadının rahminde büyüyor. Bu durumda soy karışır. O nedenle dinen uygun değildir" dedi.
           
Diyanet İşleri Başkanlığı ayrıca, kocası dışında yabancı bir erkekten alınan sperm ile bir kadının gebeliğinin sağlanmasına yönelik "sperm bankası" yöntemiyle hamile kalınmasının da insanlık duygularını rencide etmesi ve zina unsurlarını taşıması sebebiyle caiz olmadığını belirtti. ..”

         
            Bir çoğunuzun hatırlayacağı basında yer alan yukarıdaki ve benzeri haberler,  oldukça düşündürücüdür. İslam dini; diğer dinler gibi, ilimi ve insan yaşamını ön plana alan bir din olup, yorumu aynı pozitiflikle yapılması gereken bir dindir.

            Zina suçu T.C. yasalarında tanımlanmış olan bir suç olup, bunun dışında hiçbir tanım ve yorum kendini yasaların üzerinde gören kişi ve kuruluşa bırakılamaz.

            Taşıyıcı anneliğin  dinen caiz olmadığı ve soy bozulmasına neden olduğu, kocası dışında yabancı bir erkekten alınan spermle hamile kalan kadına yapılan işlemin zina unsuru taşıdığı Diyanet  tarafından açıklanmıştır. Bu durumda; din ve zina konusundaki uzmanlıkları nedeniyle Diyanet yetkilileri tarafından şu konulara da açıklama getirilmesi zorunluluğu ortaya çıkmaktadır;

            Hamile kalamamak, tıbben tanımlanmış olan bir rahatsızlık olup bu rahatsızlığın  tedavisinin sağlanması ve soyun devam ettirilmesi için sperm bankası ve taşıyıcı annelik yöntemleri ile insanların bu rahatsızlıklarına çare bulunmaktadır. Tıpkı böbrekleri iflas eden insanlara diyaliz yoluyla başkasının kan nakli yapılarak kanlarının temizlenmesi, kan kanseri olanlara başkasının iliklerinin nakledilmesi sonucu Allahın verdiği canın yaşamının sürdürülebilmesi için değişik tedavi yöntemleri uygulanması gibi bu örnekleri artırmak mümkündür. Organları iflas eden veya yetersiz çalışan insanlara hayatını kaybeden kişilerden organ nakli yapılması da söz konusu kişilerin yaşamını kurtarmak amacıyla yapılan tedavilerdir.

             Tedavi etmek hastalıklara şifa vermek ve sorunları sona erdirmek amacıyla yapılan bu müdahalelere de bu mantıkla mı yaklaşmak gerekmektedir? Eğer başkasının hücreleri veya bu hücrelerden oluşan organları başka bir vücutta kullanmak caiz değilse tüm hastaları ölüme mi terk etmek caiz olacaktır?

             Dinimizin en yetkili kurumunun başındaki alimlere (ulema) on puanlık bir soru daha yöneltelim ve cevaplarını merakla bekleyelim:  İmam nikahı kıyıp bir gece birlikte olup cinsel ilişki sona erdiğinde boş ol deyip boşanmak ve bunu sıklıkla  tekrarlamak da zinaya girer mi?.. 

                                                                Herkese saygılar.

 

 

TAŞIYICI ANNELİK ZİNAYA GİRİYORMUŞ
tarih Tarih: 19.04.2008, 19:21 okunma Okunma: 1972
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu