Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
Suçu Sadece Ekmek Almaya Gitmekti
Suçu Sadece Ekmek Almaya Gitmekti

                Gezi Parkı gösterileri sırasında ekmek almaya gittiği sırada polis tarafından başından biber gazı fişeğiyle vurulan Berkin Elvan, 269 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.
           
Türkiye genelinde her geçen an artan  protesto eylemlerine, CHP Marmaris Gençlik Kolu da, yaptığı basın açıklamasıyla destek verdi.

             Bugün (11 Mart 2014) CHP İlçe binasında; İlçe Başkanı Candan Yürekli'ninde katıldığı toplantıda söz alan CHP Marmaris Gençlik Kolu Başkanı Erkan Üstün,” Gezi Parkı olayları sırasında gaz fişeği ile başından vurulan, 270 gün komada kalmasının ardından bugün hayata veda eden Berkin Elvan sadece ekmek almaya gidiyordu. Gezi Parkı olayları sırasında; Başbakandan, emniyet müdüründen, validen aldıkları destek ve cüretle, emniyet mensuplarının havaya atması gerekirken gaz fişeklerini ve silahları, insanları hedef alarak ateşlemeleri sonucu; 21 yaşında Mehmet Ayvalıtaş, 22 yaşındaki Abdullah Cömert, 26 yaşındaki Ethem Sarısülük polis ve yardım eden yandaşlar tarafından dövülerek 19 yaşında Ali İsmail Korkmaz, Atılan gazdan zehirlenen dersane çalışanı İrfan Tuna, Görev yaparken köprüden düşen, komiser Mehmet Sarı,
             Ve en son olarak da 270 gündür yaşam savaşı veren ELVAN
             Devlet terörü nedeniyle yaralanan Berkin Elvan’ın aylardır sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybetmesinden derin bir üzüntü duyuyoruz.
Yönetenler; hak arayan ve özgürlüklerini kullanmak isteyen insanlarımıza artık hiç tahammül gösterememektedirler.  Gezi Parkı olayları sırasında da aynı hoşgörüsüz atmosferin bedelini, ülke olarak gencecik insanlarımızın kaybı ve çok sayıda kişinin sakat kalmasıyla ödedik. Hiçbir şey 15 yaşındaki bir çocuğun ve Gezi Parkı olayları sırasında kaybettiğimiz diğer gençlerimizin hayatından daha önemli değildir. Gençler bu ülkenin geleceğidir. Başta ülkeyi yönetenler olmak üzere, hepimizin görevi, gençlerimizin, hukuk güvenliği altında, temel hak ve özgürlüklerini huzurla, umutla ve güvenle yaşayabilecekleri bir ortamı sağlamaktır. Berkin Elvan’ın vicdanımızı sızlatan son kayıp olmasını umut ediyoruz.
           
    Başta Berkin Elvan’ın ailesi olmak üzere, tüm yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı ve sabır diliyoruz.” dedi. (Ata SEVGİ - AjansSevgi Marmaris)

Anket MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI
KİM OLMALI 
Tıklayın
http://www.marmarisbulten.com/Anket/MARMARiS_BELEDiYE_BASKANi_KiM_OLMALi/

MÜŞTERİLERİNİZİN SİZE
ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM bir tık yeter!
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

Marmaris ve Tüm Ege'de Her gün bir Yenigün! 
Gazete bayinizden istemeyi unutmayınız!

Suçu Sadece Ekmek Almaya Gitmekti
tarih Tarih: 11.03.2014, 23:47 okunma Okunma: 1089
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales