Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ŞİRİN PEKİNES SAHİBİNİ BEKLİYOR
ŞİRİN PEKİNES SAHİBİNİ BEKLİYOR

ŞİRİN PEKİNES SAHİBİNİ BEKLİYOR

 

                 Marmaris – Armutalan’ da yaklaşık 4 yaşında olduğu tahmin edilen, Pekines Cinsi Köpek, sahibini ya da kendisine sahip çıkacak bir hayvan severi bekliyor.

İlgilenen vatandaşlar;  0536 810 60 98 ve ( 0252) 412 74 27 No’ lu telefonlarımızı arayabilirler.

  

 

 

 Sevimli Pekines’ e yaklaşık 1 aydır bakmakta olan Dilek Altıntaş’ ın anlatımıyla: 

                   TANRI MİSAFİRİ

             O, yağmurlu bir gecede kapımıza geldi… Misafirimizi yolcu ederken, ıslanmış, masum masum bize bakıyordu. Kapıyı kapatıp içeriye girsek, uyuyamayacağımızı biliyorduk. Aklımız onda kalacaktı. Yağmurda öylece sokakta bırakamazdık. Köpeğimizi kaybettiğimiz zaman ne kadar üzüldüğümüzü bildiğimiz için, sahibinin de aynı duygular içinde olduğunu düşündük ve onu eve aldık. Yıkadık, kuruladık… Karnı o kadar açtı ki, iki kez mama tabağını doldurdum, hepsini yedi. Uzun süre sokakta kalmış olmalı diye düşündük. Ertesi gün eşimle veterinerlere giderek durumu bildirdik. Marmaris’te 11 veterinerin bu konuda bilgisi var. Köpeğini kaybetmiş biri olursa diye telefonumuzu bıraktık. Armutalan’da oturduğumuz ve onu burada bulduğumuz için, Armutalan Belediyesi’nden anons ettirdik.

28 gün oldu… Onu, arayan soran olmadı. Bu durumda onun, evden kaçan değil, sokağa bırakılan bir köpek olduğunu düşündük, bu bizi daha çok üzdü. Çünkü eğer onu arayan bir sahibi olsaydı, herhangi bir veterinere gidip sorması, bulması için yeterliydi.

İnsanlar köpek almaya karar verirken, onların ömürlerinin ortalama 15 yıl olduğunu bilerek almalı. Bu sorumluluğu sonuna kadar götürmeli.15 yıl onunla yaşamayı göze alamıyorsa bu işe hiç kalkışmamalı. Onu yarı yolda bırakıp sokağa atmamalı. Çünkü o, eskidiğinde ya da sıkıldığımızda çöpün yanına bırakacağımız  bir eşya değil!..  O,  çocuğumuz için bir oyuncak, eğlendirecek bir araç değil!  O BİR CANLI!... Üstelik yeri geldiğinde insan dostlarımızdan çok daha vefalı, evine ve sahibine ölümüne bağlı… Derdini anlatamaz… Aç ya da hasta olsa, bunu dile getiremez… İnsanların insafına kalmış dilsiz, savunmasız bir canlı…

              İlk günler sevmek için elimizi uzattığımızda, dayak yiyen çocuklar gibi ürküyordu. Belli ki şiddet görmüş. Öyle akıllı ve iyi huylara sahip ki, ev halkının sevgisini kısa sürede kazandı. Tek sorun, 11 yıldır evin hakimi olmaya alışmış olan kendi köpeğimizin onu kıskanıyor ve üzülüyor olması.

              Veterinerimize götürerek sağlık kontrolünü yaptırdık. Sağlık nedenlerinden dolayı sık sık seyahat etmek durumunda olmasak ona biz bakacağız. Ama yaşam koşullarımız, seyahat etme zorunluluğumuz, iki köpeğe birden bakmamıza izin vermiyor. Onu bizim kadar sevecek, iyi bakacak, yaşadığı sürece onu koruyacak bir sahip arıyoruz.

Öyle biri bulunursa, tek istediğimiz; onu zaman zaman  ziyaret edebilmek ve iyi koşullarda olduğunu bilmek olacak… Adını bile bilmediğimiz bu dünya tatlısı pekinesin yaklaşık 4 yaşında olduğunu söyledi veterinerimiz. Cinsiyeti erkek… Tuvalet eğitimi var. Bir köpekle yaşamını sürdürmek isteyen biri için, son derece uyumlu, iyi huylara sahip, ideal bir dost… (AjansSevgi)

 

ŞİRİN PEKİNES SAHİBİNİ BEKLİYOR
tarih Tarih: 19.12.2008, 00:10 okunma Okunma: 5082
Yorumlar
İnanamıyorum böyle savunmasız bir varlığı bu şekilde terkeden sahiplerine.. Keşke imkanım olsa da alabilsem yanıma.. Ah, ailemin sağlık nedeni olmasa... Dilek Hanım'ın yazdığı tüm yazıyı ve her bir satırını sonuna kadar destekliyorum ve insanlardan daha duyarlı olmalarını bekliyorum..Unutmayalımki kainattaki her varlık, yüce yaradanın kudretindendir.. Lütfen bir kez daha düşünelim...
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Çağla Aktuna
Bende de dişisi var aynı yaşta.Canım benim ben alrdım onu ama verilmiştir herhalde. hem ben antalya'dayım buraya nasıl gelecekti..Ama bek datlııı.Umarım iyidir..Benim Fındıkıma da eş olurdu ne güsel.. Sevgiler
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: fatma ünal
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales