Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ŞIRNAKLI ÜNİVERSİTE ADAYLARINA MARMARİS'TE TATİL
ŞIRNAKLI  ÜNİVERSİTE ADAYLARINA MARMARİS'TE TATİL

Ramazan Ergen

                Armutalan Güzelleştirme Kültür ve Eğitim Derneği  (ARDER) Başkanı Şennur Ünlü, öncesinde eğitim desteği sağladığı Merkez Şırnak Lisesi’nden mezun olan 6 kız öğrenciye Marmaris’te tatil imkanı sundu. Şırnaklı öğrenciler 1 hafta boyunca Marmaris’i tanıyacaklar.

            Bu gün (11 Temmuz 2009) Şahin Tepesi Restaurant’ta, Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, Şırnak Lisesi Müdürü Mesut Uğur’unda konuk olduğu,  ARDER Üyeleri ve misafir öğrencilere tanışma kahvaltısı veren Dernek Başkanı Şennur Ünlü, “ Altı yıl önce tanıdığım bir arkadaşımın oğlu askere Şırnak’a gitmişti. Orada Şırnak Lisesinin öğrencilerinin halinden bahsedince bende üyesi olduğum Yalı Lions Kulübüne bu konuyu ilettim ve yardım etmeye karar verdik. Esnafın ve arkadaşların desteğiyle 25 koli giyecek ve kırtasiye malzemesi gönderdik. Çocuklarda bana teşekkürlerini iletmek için mektup gönderdiler. Mektuplarında tatile gelmek istediklerini söylemişlerdi. Daha sonra işlerin yoğunluğu ve bazı nedenlerden dolayı bir türlü bu isteklerini gerçekleştirememiştim. Ama bundan bir ay önce tekrar okulla iletişime girip gelebileceklerini ve kızlarımızın her türlü ihtiyacını karşılayacağımızı söyledim. Şu anda buradalar ve ben çok mutluyum. Ama o zaman 13 olan kızlarımızdan sadece 6 tanesi buraya gelebildiler. Şu anda kızlarımıza bana 6 yıl önce yazdıkları mektupları gösterdim çok şaşırdılar.” dedi.

            Şırnak Lisesi Müdürü Mesut Uğur'da,  “ Biz Şırnak Lisesi olarak okutulmayan, okumaya imkanı olmayan çocuklarımızı toplayıp okuma imkanı veriyoruz. Böyle organizasyonlarda çocuklarımızı motive ediyor. Bize bu imkanı veren ARDER ve Şennur Ünlü’ye çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız maddi imkansızlıklar nedeniyle tatil yapamıyor. Hatta çocuklarımızın çoğu denizi görmedi. Bu sayede bunlara kavuşuyorlar.” dedi (AjansSevgi / Marmaris)

ŞIRNAKLI  ÜNİVERSİTE ADAYLARINA MARMARİS'TE TATİL
tarih Tarih: 11.07.2009, 18:31 okunma Okunma: 3544
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales