Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
Sayın Kılıçdaroğlu Yol Yakınken...
Sayın Kılıçdaroğlu Yol Yakınken...

            CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na:
            Marmaris ve ülkenin birçok yeri adına, 30 Mart seçimleri öncesi son dönemeçten sesleniyoruz size. “Marmaris’te CHP, otu aday gösterse seçimleri yine kazanır.” deniliyordu buralarda, bir zamanlar… Ama şimdi
durumlar çok ciddi anlamda değişti Marmaris’te, Sayın Kılıçdaroğlu…
             Mevcut Belediye Başkanı Ali Acar’ın
son 10 yıldaki değişmeyen, “Bana yakın olan CHP’li, olmayan AKP’li” mantığı ve bu konuda ısrarlı tutumu yüzünden, yaklaşık 3000 üyesi bulunan Marmaris CHP İlçe Başkanlığı’na çoğu partililer gitmiyor artık.
            Daha öncesinde sizinle ilgili yazdığım yazıda, “Yer Ankara, tarih 12 Aralık 2013 öğle saatleri. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve aramızdan su sızmaz bir büyüğümüz yemekte birlikte görüşüyorlar.
            Kılıçdaroğlu’nun önünde, EGE Bölgesi’nden bir çok dosyanın yanı sıra; ihale sonrasında yapılan itiraz üstüne, itirazı haklı kılan Marmaris Belediyesi’nce iptal edilip bir başka bahara ertelenen TEMA PARK (deniz ve denizcilik unsurlarını barındıran eğlence amaçlı tesis) yapım ihalesinin gelişim ve sonuç sürecini anlatan dosya da var.
            Görüşme bitiminde bir büyüğümüze tekrar ulaştık ve Marmaris için Kılıçdaroğlu’nun ne düşündüğünü sorduk,
aldığımız yanıt: “Sayın Kılıçdaroğlu; Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın yeniden aday gösterilmesini, “Yüzde 99, 99” oranında, kesinlikle düşünmüyor!” oldu,
demiştim.
            Bu Marmaris TEMA Park İhalesi’ne katılan 3 firmadan, diğer ikisinin zarfları bile açılmadan, 5 Milyon TL’ye adrese teslim bırakılan ihalede,
itiraz eden firmanın zarfında 6 Milyon 175 Bin TL olduğunu biliyor muydunuz Sayın Kılıçdaroğlu ve Marmaris Belediyesi’nin sanki ihaleye hiç itiraz edilmemiş gibi acilen ihaleyi iptal edip, ihaleyi kendileri iptal etmiş gibi halka yansıtmaya çalıştıklarını…
            Neyse Sayın Kılıçdaroğlu
ana muhatap sizi alarak yazdığım bu yazım sonrasında; Marmaris başta olmak üzere, ülkenin birçok yerindeki CHP Örgütleri’nde yeniden, “ ÖN SEÇİM” umutları yeşerirken, 22 Aralık’ta yaptığınız atamalarla hem beni yalancı konumuna düşürdünüz hem de gerçek partililerin umutlarını suya düşürdünüz.
           
Başkan adayları atamaları yapıldıktan sonra, seçici kurulu iptal etseniz ne olur etmeseniz ne olur?..” Demek ki yapılan işin yanlış olduğunun sizde farkındasınız ve züğürt tesellisi örneği, bu kez de 25 Ocak’ta Belediye Meclis Üyesi adayları için birçok yerde olduğu gibi Marmaris’te de ön seçim yapılacağını açıkladınız ama “Kotalı ön seçim!..”
Marmaris adaylığı verilen söze mi kurban gitti?
            Evet Sayın Kılıçdaroğlu birde olayın CHP ile hiç örtüşmeyen ve çok çirkin bir yanı var. 22 Aralık’ın haftalar öncesinde, Marmaris CHP'de mevcut iki aday adayı varken tarafsızlığını koruması gereken CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk’ün “Ben Ali Acar’ın atanmasından yanayım.” diye açıklamada bulunması, bunun paralelinde de Marmaris Halkı’nın talebine rağmen ön seçimden ısrarla kaçınılması. Bir CHP İl Yönetimi, kendi partililerinden korkup kaçar mı Sayın Kılıçdaroğlu?..
     Ayrıca bu açıklamaları destekleyen Marmaris kamuoyunda sürekli dillendirilen, “Acar, adaylığı CHP Genel Merkezi’nden aylar öncesi garantiye almıştı zaten…” gibi  dedikodular…
        Yol Yakınken…

           
25 kişinin belirlenmesi gereken  eğilim yoklaması öncesinde kota koyarak, “Tek sıraları genel merkez, çift sıraları eğilim yoklaması belirleyecek” diyerek, yine hata yapıyorsunuz Sayın Kılıçdaroğlu!.. Marmaris’teki adayları, Marmaris halkı bilir siz Ankara’dan emrivaki belirleyemezsininiz.
          
  E tamam istediğiniz şekilde yaptınız ve listeler kesinleşti peki o zaman, bunun siyasi sonuçlarına da katlanmayı göze aldınız demektir bu. Eğer CHP öz kimliğini kaybetmediyse; “Tek sıraları ben atarım çift sıralar ön seçimde belli olur.” yaptırımı da uygulanmadan, aday listesinin tamamını ön seçime sokmak zorundasınız, hatta önceki hatadan da geri dönüp atadığınız Belediye Başkan adayını da bu eğilim torbasına sokmalısınız.
           
Marmaris ve benzer konumda olan diğer merkezler adına; şimdi sizden tüm bu soru işaretlerini yok edecek, özellikle küskün partilileri tatmin edecek bir açıklama bekliyoruz.
            
Selamlarımızla, Sayın Kılıçdaroğlu.
                                     Ata Sevgi - Güncelite
               Yenigün Gazetesi Muğla İl Temsilcisi ve Yazarı

Marmaris ve Tüm Ege'de Her gün bir Yenigün! 
Gazete bayinizden istemeyi unutmayınız!...

MÜŞTERİLERİNİZİN SİZE
ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM bir tık yeter!
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

Sayın Kılıçdaroğlu Yol Yakınken...
tarih Tarih: 19.01.2014, 21:58 okunma Okunma: 1930
Yorumlar
Yazarı kutlarım.
Yazısına katkı vereceği kanaatıyla; 9 Eylül 2013 akşamı Muğla İl Başkanlığınca düzenlenen kuruluş günü kutlamalarını Muğla'nın içinde bahçeli bir restaurantta yaptık.Yaklaşık 1200 partili, parti yöneticileri, eski dönemler ve son dönem milletvekilimiz Sn. Prof. Dr. Nurettin Demir ve Genel Merkez yöneticilerimiz katılmışlardır.CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Sn. Adnan Keskin konuşmalarını yapmak üzere piste geldiler ve Muğla Örgütlerinin talebi olan ön seçim sandığını üyelerimizin önüne sandığını koyacağız,söz veriyorum diye dillendirdi.
Şimdi ne oldu?
Yönetici taşradaki partililerine doğruyu söylemez mi? Genel Başkanım ayni teranede. BŞBB, İlçe Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis üyelikleri Aday adayı olabilmek için yüzlerce partili aday adaylığı için belirlenen paraları parti kasasına yatırdılar.Atama yapacağız deselerdi iki elin parmakları kadar atama taraftarı müracaat ederdi. Aday adayları dolandırılmıştır. Çok söylenecek, yazılacak şey var" Ansan ayıp, yutsan büyük"deyip sonluyalım.

Tarih: 25.01.2014 - 09:29 | Gönderen: Sadettin ÜNSAL
size seçım sonrası seçım husranlarını size tarıhı örneklerle yazacam neden chp ye oy vemadığımı de yazacam sizde benım bu mailime kısa zamanda yazarsınız istersenız
Tarih: 26.01.2014 - 21:52 | Gönderen: idristuran
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales