Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
SUÇ İŞLEMEK YASAKLANSIN(!)..
SUÇ İŞLEMEK YASAKLANSIN(!)..

                     SUÇ İŞLEMEK YASAKLANSIN(!)..
               Ergenekon Davası Eylül ayında başlayacak. Normal şartlarda on yılı geçeceği söyleniyor. Bunu göz önüne alan Yargıtay duruşmaların her gün yapılmasını sağlayarak bu süreyi iki yıla düşürmeyi düşünüyor. Durumun hassasiyeti göz önüne alındığında bunun yerinde bir uygulama olduğu söylenebilir.
              Bence bu konuda hükümet de bir adım atmalı. Yargıyla kötü olan ilişkilerini Ergenekon Davası'yla düzeltme sürecine giren hükümet, tarihi bir karara adını yazdırabilir.

Bu davanın en kısa sürede sonuca ulaşması için yargının yükünü mümkün olduğunca hafifletebilir. Şu ana kadar yargıda birikmiş davalar için bir şey yapamaz ama yeni davaların açılmasını önleyebilir(!)..

               Başbakan'ın ulusa seslenişiyle, halkımızdan bu iki yıllık süre içersinde mahkemeye intikal edecek bir olaya karışmamaları önemle rica edilebilir(!)..

Bu çağrıya sadece %47 cevap verse bile yargı inanılmaz rahatlar(!)..

               Ülkede de bir süreliğine de olsa huzur ortamı doğabilir. Bu şüphesiz hükümet için de olumlu sonuçlar doğurur. Ergenekon Davası'nın mümkün olan en kısa sürede bitmesini istediğini göstermiş olur.

                Şimdiye kadar bazı yol kazaları olsa da tüm ülkeyi kucaklayan bir hükümetin iş başında olduğunu dünyaya gösterir. Özellikle Başbakan kendisi değiştim dese de değişmediğine inanan kesimlere, iyi bir ders vermiş olur. Bence böyle bir öneri bu yazıdan önce zaten danışmanları tarafından gündeme getirilmiş diye düşünüyorum. Tüm ülkenin yararına olan hükümetin de inanılmaz puan kazanacağı böyle bir düşünce, elbet hayata geçirilebilir. Böylece hem ülke hem de hükümet menfaatlerinin paralellik göstermesi, çakışmaması gerçekleşmiş olur. İşte tam burada önemli bir sorun var: Toplumumuz bu menfaat birlikteliğine henüz hazır mı? Dengir Mir Fırat'ın birkaç ay önce dile getirdiği gibi,” Seksen yıl sonra yeni travma yaşayabilir mi?..

              Bundan sonrası artık benim konum değil. Eminim ki bu sorunla ilgili kriz yönetme becerisine sahip Başbakanlık danışmanları en doğru kararı verecektir…

                                                              Ozan Ünal / İzmir
 


SUÇ İŞLEMEK YASAKLANSIN(!)..
tarih Tarih: 02.08.2008, 15:51 okunma Okunma: 1730
Yorumlar
Önemli olan kriz yönetme becerisine sahip Başbakanlık danışmanlarımızın olması değil,Başbakan'ın o becerilere sahip olması değil midir?Hitabet sanatına bile öfke karıştırmadan duramayan bir Başbakan'dan sağduyuyla kriz yönetebilmesini beklemek umarım hayalperestlik olmuyordur..Her gün birer birer yıkılan hayallerimizden bu karanlık gerçeklere böylesine dönmek bize nasıl huzur getirebilir bilemiyorum...
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: oxytocin
derin devleti bitirmek adi altinda ulkede muhalefet eden herkesin sistemli sekilde bolesine linc edilmesi ancak fasit rejimlerde olurdu sanirim son aylarda yurtdisinda olmam sebebiyle olaylari ancak gazete sutunlarindan uzaktan takip edebiliorum ve sadece kafa karisikligi ousturuo butun bu yargi sureci.ustelik her sey bukadar kapaliyken yayin organlarina ergenokonla ilgili yasak geldi gercekten ilginc...ha birde son olarak laiklige karsi eylemlerin odaki olmaktan hukum giymis ve dise dokunur hic bi ceza almammis bir partnin baskaninin suc islemeyi yasaklamasina gerek yok sanirim nasi olsa bu ulkede islenen suclar cezasiz kaliyor...
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: granmas 82
yazı gerçekten ilginç. yapılan yorumlarda bir okadar. herkesin dediği ayrı aslında demek istenen hep aynı. Ama kimse umutsuzluğa düşmesin. bakın Ozan kardeşim İzmir'den yazmış yazısını yorum yapan arkadaş yurtdışında olduğunu söylüyor yani ister arıya saysınlar ister ölüye ama asla yok saymasınlar bizi.
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: karagün
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales