Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
SÖZLER VERİLİR AMA TUTULAMAYA – BİLİNİR!..
SÖZLER VERİLİR AMA TUTULAMAYA – BİLİNİR!..

(28 Ocak 2010, Bülten Gazetesi)

                Her geçen gün yaşam da, iş ortamıda zorlaşıyor. Adamına göre iş yapmayınca da, yine kendini adam(!) kartvizitiyle satanlarca imkansızlaştırılmaya çalışılıyor, bizim gibi düşünenlerin yaşamı...
           
Neden böyle bir giriş yaptım sizce?.. Artık  sadece Marmaris’te değil, tüm ülkemizde ne kadar dürüstsünüz, o kadar da mağdur… Şuan için sonuç bu.
             ………….
            
Yine de aylar sonra, sizlere bunları okutabilmek dünyalara değer bizim için.
          
Aslında zor geçen bir 2010 sonrası, 2011’in ilk haftası buluşabilmekti dileğimiz çabamız ama belki de oldurulmadı… Kimi işini yapmak yerine, bize bizim gibilere karşı mücadele edinmeyi iş edinmişlerce…
              
Bu kez daha tedbirli devam etme kararı aldık, siz değerli okuyucularımızdan ayrı kalmamak için. Gazeteniz BÜLTEN artık haftalık değil,  her 15 günde bir yayımlanacak. Ama yine sizlerle dolu olacak, yine sizleri yansıtacak. Hakça, halkça… Bu güne kadar taviz vermeden; Marmaris , beldeleri ve köyleri, Akyaka, Gökova, Datça  ve Rodos’a ulaşacak belki de daha da uzak yerlere şuana kadar yaptığı gibi 2000 Adet dağıtımıyla, yerel gündemle dolu ve her zaman olduğu gibi ulusal kalitede…
                
Bu kez yeni yıl, bize çok geç geldi. Biz,  sizlerin bizi okuduğunuz şu anlarda girdik 2011’e… Doğal olarak bize verilen destek kutlama ilanlarınında bir kısmını, destek verenlerin hoşgörüsüne sığınarak bu sayımızda yayımlıyoruz. Her şartta bize inanan, güvenen, destek verenlere karşı kendimizi mahçup hissetsekte, minnetle şükranla teşekkürlerimizi sunuyoruz.

AZ VE ÖZ TANSAŞ
                
Açıldığı 13 Eylül 1997’den beri sürekli tartışılan Marmaris Tansaş Binası, 2013 Yılına kadar yıkılmayacak.
                     Hatırlamayanınız yoktur, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar; henüz bir turizimciyken başkanlığa ilk aday olduğu 2004 Yerel Seçimleri öncesi söylemişti; “Bu bina Marmaris’e yakışmıyor, söz veriyorum biz geldiğimizde yıkacağız.” demişti. Ve seçildi, aynı yıl Mayıs ayındaki belediye meclis toplantısı sonrası sormuştum; “Sayın Başkan bu Tansaş ne olacak?..”
                
Arada geçen sürede de ilginçtir biz haber beklerken, uzun bir süre tek taraflı sessizliğe bürünmüştük belediye ile…
                     Sonrasında 2009 Seçimleri öncesi 18 Şubat 2009’da yaptığı konuşmada, “Şu çirkinlik abidesini yerle bir edeceğim!”diyerek yıkmak için söz verdiği bina, Başkan Acar’ın seçimler sonrası yaptığı açıklamaya göre bugüne kadar, devam eden mahkemelerden dolayı yıkılamamıştı, bizde saygı duymuştuk…
              
O zaman acaba biz mi yanılıyoruz, yoksa güvendiğimiz kaynaklarımız mı?
                  
Tansaş yetkilileriyle Marmaris Belediyesi yetkililerinin 2012 Yılı Sezonu sonrasına kadar anlaştıklarını, binanın da o tarihe kadar yıkılmayacağı öğrendik.
               
İlginç olan; Tansaş yıkılacak, Tansaş mühürlendi haberlerini gün be gün yapan basındanda ses çıkmadı, yetkililerden de (?).. Acaba neden, sizce?..
               
Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle sevgili okuyucularımız;” Bilen var mı, bir sonraki yerel seçimler ne zaman yapılacak (?)..

                                                GÜNCELİTE / Ata Sevgi

SÖZLER VERİLİR AMA TUTULAMAYA – BİLİNİR!..
tarih Tarih: 05.02.2011, 20:11 okunma Okunma: 1783
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales