Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
SEL'İN CEZASI 61 GÜN
SEL'İN CEZASI 61 GÜN

SEL’İN CEZASI 61 GÜN

            Son 10 yılda; Mutaassıp eşcinseller doğdu bu İstanbul’da

Bağnaz lezbiyenler. Tutucu belediyeler. Gerici memurlar. Yeşil alanı kaldırıp, ağaçları söküp, zaten var olan caminin yanına bir yenisini yapmaya çalışan örümcek kafalı belediye başkanları. Takunyalı tarikat liderleri rahatça yürüyor artık sokaklarda, Sofu ‘hu’ hu’cular fink atıyor meydanlarda. Softalar (Eskiden medrese öğrencilerine verilen isim) ellerinde kitaplarıyla dolaşıyor artık. Şeriatçılık bugünlerde yasak bir kavram değil. Bir dolusu sokaklarda… Millet ‘ben yobazım’ diye övünebiliyor.

 

Ve sen çıkıyorsun ortaya. Yukarıdaki tüm yeni oluşumların baş mimarı…

Mutaassıpsın. Türkiye’nin en büyük ilini yönetiyorsun. Tüp geçitler yapıyorsun. Yerin altını ağ gibi örüyorsun metroyla. Dev dev iş merkezleri kuruyorsun. Yeni yeni toplu taşıma araçları alıyorsun. Bir de yeni havalimanı yapıyorsun. Kolay değil, 13 milyonluk koca bir kent. Ama devasa bir bütçe var arkanda. Tam da bu ülkeyi mutaassıpların yönetmesi gerektiği fikrinde birleşen İstanbul’a, bağnaz eşcinselleri,  hu hucuları, tarikat liderlerini, takunyalı memurları kabul ettirmişken gök gürlüyor. Sakin olun diyorsun, şimdi geçecek. Sen harıl harıl 3. köprüyü nereye kuracağını düşünürken mübarek Ramazan’da adamları suya gömüyorsun.

 

Bu ülkede altyapıya yatırım yapan başkanlar beş yıldan fazlasını göremez asla.

İstanbul’daki gibi üste yaparsan mutaassıp kesilir birden en Cumhuriyetçisi.

Öyle de oldu İstanbul’da… On üç milyon insanı kendinden biri yaptın.

Sel ile gitti tüm getirdiklerin. Benden bir öneri; Eğer sel yüzünden boğularak ölen insanların diyetini ödeyeceksen bir mutaassıba yakışan en güzel şeyi yapacaksın. Belediye görevlilerini yollayacaksın evlere.

Selin meydana geldiği günlerde kaç kişinin oruç tuttuğunu, kaçının orucunu sel ile bozduğunu öğreneceksin.

Para ile adam tutup, orucunu erken bozan adamlar için 61 gün oruç tutturacaksın.

Bu da İstanbul’da bir diğer dönem için tekrar belediye başkanı seçilebilme önerisi olsun benden.

En azından cennetle cehennem arasındaki ayrımı yapmış olursun, kefaret orucunu bir mutaassıp gibi tutarsan belki sağa kayar çoktan ağırlığını sola basmış terazin.

Şimdi soruyorum size, oy isterken bin bir yalana bin bir dolana maruz kalan, iftarını bir nehir dolusu sel suyu ile açan İstanbul halkının BBG evi yerine fuhuş batağına atılan kızlardan ne farkı var?

Unutmadan en az Kemal Sunal filmi kadar izlenme oranı yakalayan İstanbul Valisi’nin kriz açıklamaları, eski Emniyet Müdürünün olmayışı yüzünden bir hayli reyting kaybettiriyor televizyonlara.

 

            Deniz Kezer

Yenigün Gazetesi Yazarı

SEL'İN CEZASI 61 GÜN
tarih Tarih: 14.09.2009, 14:16 okunma Okunma: 1794
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales