Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
SELİMİYE ÖNCE EĞİTİM VE ÇEVRE DEDİ
SELİMİYE ÖNCE EĞİTİM VE ÇEVRE DEDİ

Ata Sevgi

                          Marmaris’in Selimiye Köyü, 2010 Turizm Sezonuna sıkı hazırlanıyor. Köy Muhtarlığı ve Marmaris Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle başlatılan İngilizce ve bilgisayar kursları devam ederken, bir yandan da köy çevre düzenleme çalışmaları sürdürülüyor.

            Selimiye Köyü Muhtarı Osman Coşkun Aza Deniz Kaya ile birlikte yaptığı açıklamada; ”  Turizm de daha ileri gidebilmemiz için sağlıklı bir eğitim, sağlıklı bir çevre gerekir. Bizde Selimiye olarak bu kış muhtarlık binamızda, İngilizce ve Bilgisayar kursları başlattık.

               Köyümüz halkından her yaştan 20 kişi, Nisan ayı sonunda tamamlanacak olan İngilizce Kursu’nda, toplam 150 saat ders alacak. Kurs öğretmenimiz zaten köy halkımız tarafından bilinen sevilen, Selimiye Şükrü Tugay İlköğretim Okulu İngilizce Öğretmeni Yasemin Filibelioğlu. Derslerimiz bir aile ortamında ve çok verimli geçiyor.
                  Sadece dil bilmekte önemli değil, bunun yanında devam eden bilgisayar kurslarımızda da köy halkımız günümüz bilgi çağına kültürüne, ayak uydurmaya çalışıyor. “ dedi.

MARMARİS KIYI KÖYLERİNE PAKET ARITMA TESİSİ ŞART

                    Selimiye Muhtarlığı olarak 6 kişiyle hizmet verdiklerini söyleyen Muhtar Coşkun; “Kıyı köylerinin en büyük sorunlarından birisi, arıtma tesissinin olmayışı. Şu an için kanalizasyon ve foseptik atıklarımızı Mariç – Belbir hizmetiyle gideriyoruz. Ama bu kesin çözüm değil. Turizmde yarınları hedefliyorsak, bizim gibi köylere paket arıtma tesisi kurulabilir. Mesela Selimiye Bozburun Bayır birleşerek ortak bir arıtma kurulabilinir.
           
 Biz köy giriş çıkış yolumuzun her iki tarafına da ağaçlandırma ve çevre düzenleme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaklaşık 2 yıl sonra sizde göreceksiniz. Marmaris’ten ve Bozburun’dan Selimiye’ye girerken yolun iki tarafında yeşillikler içinde rengarenk Zakkum, Datça Hurması, Kıbrıs Sakızı, Erguvan, Selvi, çam ağaçları köyümüze yepyeni bir görünüm kazandıracak.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

SELİMİYE ÖNCE EĞİTİM VE ÇEVRE DEDİ
tarih Tarih: 21.01.2010, 18:55 okunma Okunma: 3913
Yorumlar
Osman kardeşimin başaracağına canı yürekten katılıyor.Başarılar diliyorum.
Tarih: 03.09.2012 - 12:37 | Gönderen: İlhami Göl
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales