Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
SEABOURN QUEST İLK YOLCULARINI MARMARİS’E GETİRDİ
SEABOURN QUEST İLK YOLCULARINI MARMARİS’E GETİRDİ

                   Amerikan Seabourn kruvaziyer firması’nın ultra lüks cruiser gemisi Seabourn Quest; ilk seferinde dünyaca ünlü Barcelona, Cannes, Monte Carlo, Portofino , Civitavecchia (Roma), Sorrento, Gythion, Aghios Nikolaos, Girit ve Simi’den sonra Marmaris’e geldi.

Ata Sevgi
                Marmaris’te oldukça sönük başlayan 2011 Turizm Sezonu’na cruiser gemi turizmi teselli oluyor.  Dünyanın hemen her yerinden
binlerce turist getiren cruiser gemilerini ağırlayan Marmaris Limanı, bugün de yapımı sonrası ilk seferine çıkan Amerikan Seabourn kruvaziyer firmasına ait ultra lüks cruiser gemisi Seabourn Quest’i konuk ediyor.

                  Marmaris Cruise Port Pazarlama Müdürü İpek Tugay
’ın verdiği bilgiye göre; 32,000 gross tonluk, 198 m uzunluğundaki Genova’da inşası yeni biten Bahama bayraklı, Seabourn Quest gemisinde 450 yolcu ve 335 personel bulunuyor.
                 Tugay yaptığı açıklamada, Seabourn Gemisi’nin isim anneliğini 4 Oskar ödüllü ünlü Amerikalı aktris Blythe Danner’ın yaptığına dikkat çekerek;
“Genova’da inşası yeni biten Bahama bayraklı “Seabourn Quest” adlı gemisini 20 Haziran 2011 Pazartesi günü Barselona’da gerçekleşen isim verme töreninin ardından ilk seferine çıkarttı. Ultra lüks gemide 225 okyanus manzaralı suit ve 22 penthouse suit yer almaktadır. Her suittin kendine ait yatak ve oturma alanıyla beraber deniz gören pencere yada verandası bulunmaktadır. Tüm yolcularına en iyi hizmeti verebilmek için her suite bakan kişiye özel yardımcılar çalışmaktadır.
                 Normalde bu kadar büyük kruvaziyer gemilerinde kabin sayısı çok fazla iken “Seabourn Quest” misafirlerine en rahat ve en üst seviyede hizmet verebilmek için yolcu sayısını 450’yle sınırlandırmıştır. Gemide 335 personel misafirlerini memnun edebilmek için bulunmaktadır. gemide 1000 m2 lik kruvaziyer gemi içerisinde bulunan dünyanın en büyük spa alanı, spor salonu, iç ve dış havuz, yoga ve plates kursları, masaj seansları, bütikler, casino, gece klubü, dünyaca ünlü orkestraların ve sanatçıların yer aldığı gece showları ve sinema gösterimi için büyük bir salon ve çeşitli su sporları olanaklarıbulunmakta ve 4 ayrı restoran ve 6 bar servis vermektedir.  
                Seabourn Quest İlk sefer güzergahı Barselona’dan sonra sırasıyla dünya sosyetesinin uğraklarından Cannes, Monte Carlo, Portofino ve tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Civitavecchia (Roma), Sorrento, Gythion, Aghios Nikolaos, Girit ve Simi limanlarının ardından 10uncu gününde Marmaris Limanı’dır. Seabourn Quest gemisi, seferini Kuşadası, Mykonos, Navplion limanlarına da uğrayarak Pire (Atina)’da son verecektir.
                Bu denli lüks kruvaziyer gemisinin ilk sefer rotasına dünyanın en ünlü şehirleriyle beraber Marmaris’i de eklemesi, Marmaris Limanı’nın bir kez daha dünya kruvaziyer platformundaki yükselen yerini gözler önüne sermiştir.”
dedi. 
                 Seabourn Quest Marmaris’i gezen yolcularının gemiye dönmesiyle, Kuşadası’na gitmek üzere, bugün  Saat 18:00’de Marmaris Limanı’ndan ayrılacak. (AjansSevgi / Marmaris)
            
http://www.marmariscruiseport.eu/

SEABOURN QUEST İLK YOLCULARINI MARMARİS’E GETİRDİ
tarih Tarih: 30.06.2011, 14:03 okunma Okunma: 2433
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales