Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
PİKNİKTE MİLYAR DOLARLIK YATIRIMLAR KONUŞULDU
PİKNİKTE MİLYAR DOLARLIK YATIRIMLAR KONUŞULDU

              PİKNİKTE MİLYAR DOLARLIK YATIRIMLAR KONUŞULDU

ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı N.Atıl Akkan .”Bu hükümet gider, başkası gelir. Türkiye ekonomisinde eski kırılganlıklar artık yaşanmaz. Sanayici her koşulda yatırım yapmalıdır. Önemli olan yatırım yapıp, istihdam yaratıp üretmektir. Üretmezseniz neyi satacaksınız?.. "

 
        Ata Sevgi / Aliağa

İzmir’in Aliağa ilçesinde 10 milyon metrekare alan üzerine kurulan dev Sanayi üssü ALOSBİ’de yatırımcılar hafta sonu piknikte buluştu. Aliağa Organize Sanayi Bölgesinin geleneksel bahar pikniklerinin üçüncüsü sanayicilerin ailelerinin de katılımıyla  gerçekleştirildi.

Aliağa Ticaret Odası’ndan alınan bilgide;” Havanın da güzel olmasından faydalanan sanayiciler ve ailelerinden oluşan yaklaşık bin kişi Çakmaktepe’de 150 metrekarelik Türk Bayrağı ve Çam ağaçlarının gölgesinde buluştular, ALOSBİ’nin en yüksek noktası olan 200 rakımlı Çakmaktepe’de doğa ile iç içe güzel bir gün yaşadılar.” denildi.

Bahar pikniği ve ağaç şölenine ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Atıl Akkan, başkan vekili ve Aliağa Ticaret odası Başkanı Adnan Saka ile ALOSBİ yönetim kurulu üyeleri nin ev sahipliği yaptığı piknikte, konuklara sunulan Cağ kebabı da büyük ilgi gördü.

 Piknik boyunca tam teşekküllü bir ambulans, doktor ve itfaiye aracı hazır bulunduruldu. Bahar pikniğine gelen konukların çocuklarını da unutmayan ALOSBİ Yönetimi, çocuklara palyaçolarla oyuncak, çikolata, şapka ve uçurtma dağıttı.

 
Söz alan ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı N.Atıl Akkan, ALOSBİ’nin 400 fabrikada yılda 4 milyar dolar ihracatın gerçekleştirileceği dev bir yatırım bölgesi olduğunu söyledi.

Akkan, “Aliağa’da limanların ve tüm ulaşım ağlarının yanıbaşında, dev bir sanayi yatırım alanı yarattık. ALOSBİ’de kurulacak 400 fabrikada en az 60 bin kişi çalışacak. Burada 10 milyar dolarlık yatırım yapılacak. Yılda 4 milyar dolarlık üretim ve ihracat olacak. ALOSBİ, Türkiye’nin üretim ve ihracat üssü olacak” dedi.

YATIRIMCILARA DAVET

Son dönemde makro ekonomide yaşanan gelişmelerle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Akkan, “Hükümet işbaşındadır. Bu hükümet gider, başkası gelir. Türkiye ekonomisinde eski kırılganlıklar artık yaşanmaz. Sanayici her koşulda yatırım yapmalıdır. Önemli olan yatırım yapıp, istihdam yaratıp üretmektir. Üretmezseniz neyi satacaksınız? Yatırım için mükemmel bir dönem olduğunu düşünüyorum. Kredi bulmak ve yatırımları hayata geçirmek kolaylaştı. Türkiye’nin en modern yatırım alanını burada oluşturduk. Limanlara birkaç km mesafede, kara, deniz, demiryolu ve hava ulaşım imkanı olan, kendi enerjisini üretip, yatırımcısına ucuza satan, doğalgazı, elektrik santralı, barajı olan, mükemmel altyapısıyla örnek gösterilen, Türkiye’nin gururu bir Organize Sanayi bölgesindeyiz. Ülkemizdeki yatırımcılarımızı bu yatırım cennetine, ALOSBİ’ye davet ediyorum” dedi. (AjansSevgi)

 
 
PİKNİKTE MİLYAR DOLARLIK YATIRIMLAR KONUŞULDU
tarih Tarih: 19.05.2008, 15:05 okunma Okunma: 1625
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales