Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
PEGASUS WİNDSURF LİGİ YARIŞLARI DATÇA'DA DEVAM EDECEK
PEGASUS WİNDSURF LİGİ YARIŞLARI DATÇA'DA DEVAM EDECEK

                 Ana sponsorluğunu Pegasus Havayolları’nın üstlendiği, 5 haftalık “Pegasus Windsurf Ligi”nin 2.ayak yarışları 1-3 Temmuz   tarihlerinde Datça Belediyesi desteği ile gerçekleştirilecek. Ünlü oyuncu ve Milli Sörfçü  Çağla Kubat, kadınlar kategorisinin lideri olarak Datça’da yarışacak.

Ata Sevgi
                Türkiye Yelken Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez uygulamaya konulan ve ana sponsorluğunu Pegasus Havayollarının üstlendiği, 27 – 29  Mayıs tarihleri arasında ilk yarışları yapılan; ta 5 haftalık “Pegasus Windsurf Ligi”nin 2.ayak yarışları 1-3 Temmuz   tarihlerinde Datça Belediyesi desteği ile gerçekleştirilecek.
               TYF Kurumsal İletişim Gülden Aktugan’ın verdiği bilgiye göre; “7 il ve 16 kulüpten 89 erkek ve 18 kadın ulusal sporcunun yarışacağı Lig’in 2. hafta yarışları, 1 Temmuz  Cuma günü saat 13:00 de Datça’da Surf Tatil Köyü Kızlaraltı Gebekum Mevkii’nde başlayacak. 2-3 Temmuz tarihlerinde saat 10:30’dan itibaren başlayacak yarışlarda gün içerisinde maksimum 3 yarış serisi gerçekleştirilecek.
               27-29 Mayıs tarihlerinde Alaçatı’da gerçekleşen ilk hafta  sonuçlarına göre Erkekler kategorisinde Çeşme Yelken Kulubü sporcusu Bora Kozanoğlu toplam 1.4 puanla lider konumda bulunurken, Fenerbahçe Spor Kulubü Yelken Şubesi sporcusu Ertuğrul İçingir 4 puanla 2., Arkas Spor Kulubü sporcusu Enes Yılmazer ise 7 puanla 3. Sırada yer alıyor.
              Kadınlar kategorisinde ise Fenerbahçe Spor Kulubü Yelken Şubesi sporcusu Milli Sörfçü Çağla Kubat 3.4 puanla lider,  İzmir Ferdi sporcusu Lena Aylin Erdil 4.7 puanla 2. , Çeşmealtı Rüzgür Sörfü Kulubü sporcusu Dilara Uralp 3. sırada yarışları sürdürüyor. 
              Ege, Akdeniz ve Karadeniz’de 5 farklı bölgede, Türkiye’nin en başarılı windsurf’çülerinin katılımı ile gerçekleşen Pegasus Windsurf Ligi’nde; Erkek, Kadın, Genç Erkek, Genç Bayan ve Master Erkek  sınıflarında her bir ayakta alınan puanlar Lig sonunda toplanarak Türkiye Şampiyonları belirlenecek. (AjansSevgi / Marmaris)

           Pegasus Windsurf Lig Takvimi; 27 – 29 Mayıs İzmir Alaçatı, 01 – 03 Temmuz Muğla Datça, 15 – 17 Temmuz Çanakkale Gökçeada 19 – 21 Ağustos Edirne Erikli, ve  09 – 11 Eylül Zonguldak Karadeniz Ereğlisi.

PEGASUS WİNDSURF LİGİ YARIŞLARI DATÇA'DA DEVAM EDECEK
tarih Tarih: 29.06.2011, 19:26 okunma Okunma: 2321
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales