Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ÖĞRENİM KREDİSİ BORÇLULARINA FAİZ İNDİRİMİ
ÖĞRENİM KREDİSİ BORÇLULARINA FAİZ İNDİRİMİ

ÖĞRENİM KREDİSİ BORÇLULARINA

 FAİZ İNDİRİMİ
 

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda, kurumdan  öğrenim ve katkı kredisi kullanıp geri ödeyemeyen kişilere, 12 Ekim 2009 mesai bitimine kadar başvurmaları halinde, faiz indirimi uygulanacağı açıklandı.

Muğla Valiliği’nden dün ( 25 Ağustos 2009) yapılan açıklamada; “Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nden Duyuru.

 Resmî Gazetenin 10 Temmuz 2009 tarih ve 27284 sayılı nüshasında yayımlanan 5917 sayılı Bütçe Kanunlarında Yer Alan Bazı Hükümlerin İlgili Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelere Eklenmesi ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun'un 15 inci maddesi ile 351 sayılı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanununa Geçici 4 üncü madde eklenmek suretiyle yeni bir düzenleme yapılmıştır.

Söz konusu kanun ile; Kurumumuzdan öğrenim ve katkı kredisi almış, 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun hükümlerine göre takibe alınmış olan borçlulara, yasanın Resmî Gazetede yayımlandığı 10 Temmuz 2009 tarihinden 12 Ekim 2009 tarihi mesai bitimine kadar, Kuruma başvurarak ödeme taahhüdünde bulunmaları halinde,

Başvuru süresi içinde defaten ödemesi durumunda bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar hesaplanan gecikme zammının % 75’i, Oniki ay içinde aylık eşit taksitler halinde ödemesi durumunda bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar hesaplanan gecikme zammının % 50’si,

Yirmidört ay içinde aylık eşit taksitler halinde ödemesi durumunda, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar hesaplanan gecikme zammının % 25’i, Otuzaltı ay içinde aylık eşit taksitler halinde ödemesi durumunda bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar hesaplanan gecikme zammının % 10’u silinecektir.

            Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi www.kyk.gov.tr internet adresinden edinilebilir. Kamuoyuna duyurulur.” denildi. (AjansSevgi / Marmaris)

ÖĞRENİM KREDİSİ BORÇLULARINA FAİZ İNDİRİMİ
tarih Tarih: 26.08.2009, 15:16 okunma Okunma: 1786
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales