Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ORTACA’DA ÖĞRENCİLERE YAKIN TARİH DERSLERİ
ORTACA’DA ÖĞRENCİLERE YAKIN TARİH DERSLERİ

                Muğla’nın Ortaca Belediyesi kentin yakın tarihini, sinevizyon gösterileri eşliğinde, ilçede bulunan ilköğretim ve lise öğrencilerine görsel ders niteliğinde sunuyor.
               
Aynı zamanda Ortaca Belediyesi Basın Sorumlusu da olan; Ortaca Belediyesi Ekin Bülteni Editörü ve Ege Yolcu Dergisi sahibi Nadir Şahin tarafından hazırlanan sunumda Ortaca’ nın 1939- 1989 yılları arasına ait cadde ve sokaklarının yanı sıra mahallelerini konu alan fotoğraflar da yer alıyor.

     
            Ortaca Belediyesi’nden verilen bilgiye göre; Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik yaptığı açıklamada, “İlçe Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ nün olurlarıyla Belediye Basın Yayın Memuru personelimiz Nadir Şahin’ in okullarda yapmış olduğu sunumlardan öğrencilerimiz yaşadıkları yerin tarihçesini görsel olarak öğrenmiş oluyor.
             
Belediyemizin yapmış olduğu bu çalışmayla öğrencilerimize, yaşamakta olduğumuz kentin sadece bu gününü değil; bizlerin anılarıyla dolu geçmiş yılların Ortaca’ sını da gösterebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez” sözündeki bilinçle bu çalışmayı başlattık. Öğrencilerimizin de bu sunumdan oldukça memnun kaldığını da gözlemlemiş oluyoruz” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)ORTACA’DA ÖĞRENCİLERE YAKIN TARİH DERSLERİ
tarih Tarih: 14.12.2010, 02:06 okunma Okunma: 2015
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales