Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ONAY KONSER SEZONUNA 3 KITADA BAŞLADI
ONAY  KONSER SEZONUNA 3 KITADA BAŞLADI

İleten: Ayşe Emek

Dünyaca ünlü Türk Piyanist Gülsin Onay, doludizgin girdiği 2009–2010 sezonunda Eylül ve Ekim boyunca üç kıtada peş peşe konserler veriyor. Ünlü virtuoz Eylül ortasında İngiltere’de 5 günde 5 resitalinden sonra şimdi de Üsküp, Arjantin, Uruguay, Madrid ve Oslo’ya turneye çıktı.

Gülsin Onay 16 ila 20 Eylül’de İngiltere’de beş günde beş resital verdi. Onay, hemen ardından Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali’ne katıldı. Bellapais Manastırı’nın mükemmel akustiğini ve etkileyici atmosferini her zaman beğendiğini ifade eden sanatçı, resitalinde dinleyicileri bir kez daha büyüledi.

Makedonya Filarmoni Onay’la Açılıyor

Gülsin Onay, kuruluşunun 65. yılında Makedonya Filarmoni Orkestrası’nın sezon açılışını gerçekleştirdi. Sanatçı, 1 Ekim’deki açılış konserinde Urosh Lajovic yönetimindeki orkestra eşliğinde Grieg’in Piyano Konçertosu’nu seslendirdi.

İlk defa Arjantin ve Uruguay’da

Bugüne kadar dünyanın beş kıtasında 60 ülkede müzikseverlerle buluşan Gülsin Onay, ilk defa Arjantin ve Uruguay’ı ziyaret ediyor. Ünlü virtuoz, 5 Ekim’de Jorge Lhez yönetimindeki Salta Senfoni Orkestrası ile Mozart’ın 414 Numaralı Piyano Konçertosu’nu yorumlayacak. Gülsin Onay iki hafta sürecek turnesi kapsamında ayrıca Buenos Aires’te iki resital verecek ve Bariloche’de Semana Musical Llao-Llao Festivali’ne konuk olacak. Sanatçı Montevideo’da da bir konser ile Uruguaylı dinleyiciler ile buluşacak.

Güney Amerika’dan İspanya’ya geçecek olan Gülsin Onay, Madrid’de konser verecek. Sanatçı, daha sonra Oslo Konser Salonu’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında sahne alacak. (AjansSevgi / Marmaris)

ONAY  KONSER SEZONUNA 3 KITADA BAŞLADI
tarih Tarih: 06.10.2009, 14:13 okunma Okunma: 1666
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales