Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
OLAĞANÜSTÜ DURUMLARDA TEK MÜRACAAT
OLAĞANÜSTÜ DURUMLARDA TEK MÜRACAAT

         Bürokraside hızlı değişim yürürlükte.. Sivil Savunma ve Afet Müdürlükleri kaldırıldı ve yerine tek merkez olarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü kuruldu. 

           Muğla Valiliği’nden dün (23 Aralık 2009) verilen bilgide;” İl ve İlçe Sivil Savunma Müdürlükleriyle” İl Bayındırlık ve İskan Müdürlüğüne bağlı “Afet Şube Müdürlüğü” kaldırılarak, bu görevleri yapmak üzere, “İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü” oluşturuldu. 5902 sayılı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın, Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanunla, bazı kuruluşların yapısında yeni değişikliğe gidildi.
             
Buna göre; “İl ve İlçe Sivil Savunma Müdürlükleri” ile İl Bayındırlık ve İskan Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren “Afet Şube Müdürlüğü” kaldırılarak, kaldırılan birimlerin yürüttüğü hizmetleri yapmak üzere, “İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü” kurularak, faaliyete geçirildi. Yeni oluşturulan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne ait Adres ve İletişim bilgileri şöyledir.

İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ: Orhaniye Mahallesi Haluk Özsoy Cad. No:8 MUĞLA,  Telefon: (Santral) 0252 214 12 48,  (Müdür) 0252 214 93 68, Faks: 0252 214 96 96
            
Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, deprem, sel ve yangın gibi afetlerde, can ve mal kaybının en az seviyeye indirilmesinde, yeni yasal düzenlemeyle oluşturulan “İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü”nün ve bu müdürlüğe bağlı olarak görev yapan ekiplerin yapacağı görevlerin, hayati önem arz ettiğini söyledi. Vali Altıparmak, olası afetlere karşı sürekli hazırlıklı olabilmek için, sivil savunma ve kurtarma ekiplerinin eğitimlerini yenileyerek hazır bulunmaları gerektiğini kaydetti.” denildi. (AjansSevgi / Marmaris)

OLAĞANÜSTÜ DURUMLARDA TEK MÜRACAAT
tarih Tarih: 24.12.2009, 04:39 okunma Okunma: 1576
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales