Marmaris Bülten
ANİMARİS VETERİNER KLİNİĞİ YENİ YERİNDE MARMARİS’TE CANLI MÜZİK AKŞAMLARI MARMARİS İÇMELER’DE AZMAKLA DENİZİN BULUŞTUĞU YERDE
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MİLLETVEKİLLERİNDEN ÖĞRETMENLERE
MİLLETVEKİLLERİNDEN ÖĞRETMENLERE

MİLLETVEKİLLERİNDEN ÖĞRETMENLERE...

(Kutlama Mesajları; bize geliş sırasına göre yazılmıştır, okuyucularımızın bilgisine sunarız. )

 

“Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri milletimizin geleceğini yoğuran irfan ordusudur”

Mustafa Kemal ATATÜRK

 

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bizzat ulusumuzun başöğretmeni olarak taçlandırdığı, kutsal mesleğin değerli temsilcilerini, öğretmenlerimizin gününü en içten dileklerimle kutluyor; zor şartlar altında hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan halkımızı aydınlatan, çağdaş bir ulus olmamız yolunda emek veren tüm öğretmenlerimizi saygıyla, minnetle anıyorum.

Eğitim sorunlarını çözen uluslar; kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanlarda da kalkınmış ve ilerlemiştir. Dolayısıyla, eğitimde hedefleri gerçekleştirmeye olanak sağlayacak yeterli kaynağın ayrılması ve ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz eğitim emekçilerimizin hak ettikleri yaşam koşullarına sahip olmaları bir zorunluluktur. Günümüzde maalesef herkesin en temel hakkı olan eğitim hakkı, piyasanın acımasız rekabet koşullarına terk edilerek kamusal nitelikten uzaklaştırılmakta; ülkemiz, öğretmenlik mesleğini her geçen gün geriye götüren politika ve uygulamalara sahne olmaktadır. Ülkemizin en zor zamanlarında Ulu Önder Atatürk’ün başlattığı eğitim reformu, bugün de aynı kararlılık ve inançla sürdürülmeli, geleceğimizi şekillendiren eğitim-öğretim politikaları, siyasi çıkar ve amaçlardan arındırılmalıdır.

 Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda öğretmenlerimizin alın teri, göz nuru vardır. Öğretmenlerimizin bu emeğinin karşılığı hiçbir şeyle ölçülemez ve hiçbir mücadele eğitim mücadelesi kadar anlamlı olamaz.

Bu önemli günde, yurdumuzun dört bir yanındaki eğitim mücadelesinin yılmaz neferleri olan tüm değerli öğretmenlerimize şükranlarımızı bir kez daha sunuyor; öğretmenlerimizin ek iş yapma ihtiyacı duymadan, hak ettikleri olanaklara kavuştukları, mesleki sorunlarının çözümlendiği bir Türkiye dileğiyle başarı ve esenlikler diliyorum.

 

                                                Dr. Ali ARSLAN

                                                     CHP Muğla Milletvekili

------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Sevgili Meslektaşlarım!

Atatürk’ün en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni, kuruluşunun 100. yılında her alanda gelişmiş, çağdaş dünyanın en güçlü ilk on devletinden biri haline getirmek bilinci ile çalışıyoruz.

Hepimizin görev ve sorumlulukları var. Ancak öğretmenlerin toplum inşasındaki rollerini en iyi, “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” diyen Atatürk ifade etmiştir.

Saygıdeğer Öğretmen Arkadaşlarım!

Sizin de yakından takip ettiğiniz üzere bilgi anlayışında köklü değişiklikler meydana gelmiştir. Günümüzde esas olan, bilgiyi dar kalıplar içinde tekrarlamak ve sorulduğunda ezbere tekrarlar yapmak değildir. Bilgiye ulaşmanın ötesinde onu yorumlamak, yeniden üretmek dahası hayata aktarabilmek öğrenmeyi öğrenme olarak değerlendirilmektedir.

Bu noktada öğretmenlerimize düşen, geleceğimizin teminatı yavrularımızı bilginin kölesi değil, efendisi yapmak için çaba harcamalarıdır.

Araştıran, bilgiye ulaşma yollarını bilen, kendine güvenen bireyler olarak yetişecek her öğrenci geleceğimizin en büyük teminatı olacaktır.

Başöğretmen Atatürk' ün devletimizi kurarken gösterdiği hedeflere bugün dünden daha yakınız. Bu noktaya gelişimizde tüm olumsuzluklara karşı kendini sürekli geliştiren, donanımlı, cefakar ve örnek öğretmenlerimizin büyük payı vardır. Aynı görev bilinci ile geleceğimizi de aydınlatacak olan yine siz değerli öğretmenlerimizsiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü tebrik eder, selam ve sevgilerimi sunarım.

 

                                                    Prof. Dr. Yüksel ÖZDEN               

                                                  AK Parti Muğla Milletvekili

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Değerli Öğretmenlerim,

Bugünün ve geleceğin dünyasında ilerlemenin, kalkınmanın ve uluslararası rekabetin en önemli göstergesi eğitimde alınan mesafedir.

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmanın ve sahip olmaktan gurur duyduğumuz maddi ve manevi her anlamda en büyük zenginliğimiz olan; "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesilleri" yetiştirmenin, ancak; yurdumuzun dört bir yanında görev alan siz değerli öğretmenlerimizin ilim ve irfanıyla olacağına inancım sonsuzdur.

Devlet ve Millet olarak bugünlere ulaşmamızda ve modern Ülkemizin, dünyanın önde gelen devletler  arasındaki yerini almada sizlerin özverili çalışmalarını takdirle karşılamaktayım.

Bizleri ve çocuklarımızı, değişen dünya şartlarına uyum sağlayacak biçimde yetiştiren siz değerli öğretmenlerimize, hepimizin vefa borcu olduğunu düşünüyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle;  24 Kasım Öğretmenler Gününüzü en kalbi duygularımla kutlar, ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcileri rahmetle anarım.

Selam ve saygılarımla.                                                                   

             

                                                       Dr. Mehmet Nil HIDIR

                                                   AK Parti Muğla Milletvekili

 

 

 

 

MİLLETVEKİLLERİNDEN ÖĞRETMENLERE
tarih Tarih: 24.11.2008, 00:42 okunma Okunma: 1780
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales