Marmaris Bülten
MARMARİS TE CANLI MÜZİK
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MİLAS FESTİVALİ DÜNYA YILDIZLARINI AĞIRLAYACAK
MİLAS FESTİVALİ DÜNYA YILDIZLARINI AĞIRLAYACAK

                         Bu yıl 3. Kez düzenlenen ve ilk kez beldeler ve köyleride kapsayarak tüm ilçeye yayılan Uluslar arası Milas Festivali; 3 hafta boyunca  dünya ve Türk yıldızlarını  ağırlayacak.
            Festivalde ; Haluk Levent, Nadide Sultan, Popstar Harun, İlhan Şeşen, Metin Uca, Kürşat Başar, Kurtalan Ekspresi, Hayko Çepkin, Ferhat Göçer, Mobel Matiz’in yanı sıra dünyaca ünlü Amerikalı Soul - Rock Sanatçısı Della Miles ve hala her yerde dinlenen “Fairytale - Peri Masalı ” adlı şarkısı ile 2009 Örovizyon Şarkı Yarışması birincisi olan Norveçli Alexander Rybak’ta sahne alacak.

Ata Sevgi
                     Önümüzdeki yıl 30 mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde;  Muğla’nın Milas Belediyesi,  büyükşehir olacak Muğla ili için yeni yasaya uygun, pilot uygulamaya başladı.

Bu yıl 3. sünü yapacağı “Uluslar arası Milas Festivali”ni, tüm ilçe köy ve beldelerine yayarak, festival süresini de 3 haftaya çıkardı.
                      Milas Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu Pelin Kara’nın verdiği bilgiye göre; Turizm sezonunun yoğun olduğu Ağustos ve Eylül aylarında Milas’tan dünyaya önemli bir tanıtım etkinliği olacak festival; 21 Ağustos – 14 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
                     2013 Turizm Sezonu’nun finali niteliğinde olması beklenilen          festivalde ünlü Türk sanatçıları ve yazarları;  Haluk Levent, Nadide Sultan, Popstar Harun, İlhan Şeşen, Metin Uca, Kürşat Başar, Kurtalan Ekspresi, Hayko Çepkin, Ferhat Göçer, Mobel Matiz’in yanı sıra,  dünyaca ünlü Amerikalı Soul - Rock Sanatçısı Della Miles ve hala her yerde dinlenen “Fairytale - Peri Masalı ” adlı şarkısı ile 2009 Örovizyon Şarkı Yarışması birincisi olan Norveçli Alexander Rybak’ta sahne alacak.
(AjansSevgi Marmaris)

3. ULUSLARARASI MİLAS FESTİVAL PROGRAMI

BAFA HERAKLİYA ŞENLİĞİ
21                    Ağustos                      Tiyatro   Karya Tiyatro Atölyesi “Çiko“
22                    Ağustos                      KONSER    Eski Sokak - Pop Star Harun
Gündüz           :                                  Yabancı Gösteri Grubu   (Enternasyonal Circus)

KIYIKIŞLACIK İASOS ŞENLİĞİ
25                    Ağustos          KONSER       Çağlar  -  Mustafa Selçukoğlu
Gündüz           :                       Yabancı Gösteri Grubu   (Enternasyonal Circus)

SELİMİYE EUROMOS ŞENLİĞİ
26                    Ağustos                      Tiyatro   Karya Tiyatro Atölyesi “Çiko“
27                    Ağustos                      KONSER  Gurup Gelişim - Hamdi Akatay Roman + 90
Gündüz           :                                   Yabancı Gösteri Grubu   (Enternasyonal Circus)
28                    Ağustos                     Hasan Yılmaz – Serdar Şimşek
30                    Ağustos          Milas  Fener Alayı-Yürüyüş-KONSER __ Oğuzhan Uğur
Yer :                                       ATAPARK

GÜLLÜK HERMİYAS ŞENLİĞİ
29                    Ağustos                      Tiyatro    Samsun Sanat
30                    Ağustos                      Tiyatro   Karya Tiyatro Atölyesi “Çiko“
31                    Ağustos                      KONSER   Turgut TAŞ - Ali Altay
Gündüz           :                                  Yabancı Gösteri Grubu   (Enternasyonal Circus)
1                      Eylül               AKM Milas    Eski Sokak      “Dünya Barış Günü”

BOĞAZİÇİ BARGİLYA ŞENLİĞİ
3                      Eylül                           KONSER      Haluk Levent
4                      Eylül                           KONSER      Nadide Sultan
Gündüz           :                                   Yabancı Gösteri Grubu   (Enternasyonal Circus)

BEÇİN KALE ŞENLİĞİ
5                      Eylül                           KONSER       Ercan Gökhan Çağıran
Gündüz           :                                  Yabancı Gösteri Grubu   (Enternasyonal Circus)

ÖREN KEROMOS 8.Melih Cevdet Anday Şiir Günleri ve Kültür ŞENLİĞİ
6                      Eylül               Ören
Gün Boyu       : İmza Kampanyası  “Karacahisar Köyüne Termik Santrali İstemiyoruz”
Saat:    14.00   Tavla Turnuvası          Yer: Tuna Cafe
Saat:    18.30   Açılış ve Konuşmalar Yer: Anıt Önü
Saat:    19.00   Sergi Açılışı    Ressamlar: Makbule Melikoğlu, Saadet Çakıroğlu, Nuran Erbük, Ayşe Anıl
Saat::   19.30   Panel   Melih Cevdet Anday “Yaşam ve Şiirleri”     Yer: Park Cafe
Saat:    21.00   Şiir Dinletisi
Saat:    22.00   KONSER       KONSER    Grup Pusula
7                      Eylül               Ören
Gün Boyu       :İmza Kampanyası  “Karacahisar Köyüne Termik Santrali İstemiyoruz”
Saat:    14.00   Tavla Turnuvası          Yer: Tuna Cafe
Saat:    18.30   Söyleşi            Yer: Park Cafe
Saat:    20.00   Tavla Turnuvası Ödül Töreni
Saat:    21.30   KONSER    Ezginin Günlüğü
Gündüz           :Yabancı Gösteri Grubu   (Enternasyonal Circus)

9 EYLÜL PAZARTESİ MİLAS

Saat: 09.00                 Standlar açılmaya başlıyor…
Kortej Başlangıç         :           16.30   Açık Pazar Yeri
Kortej:                                    Fethiye Belediye Kent Bandosu, Gipsy Mambo Kocani Orkestar, Protokol, Gösteri ekipleri, sivil toplum örgütleri, halk, Uluslar arası Gençlik Kampı,  ÇOCUKLAR İÇİN Şişme Oyun Parkları (5 adet)  Saat: 12.00 – 16.00 / 17.00 23.00 Yer: Hanımeli Pazarı Çevresi

FESTİVAL AÇILIŞI
Saat:                17.30               Sunum, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı Çelenk Sunumu
Saat:                17.45               Açılış Konuşmaları
Saat:                18.15               Gösteriler ve Standların gezilmesi
Saat:                18.20               Direnen Karikatürler Sergisi  Nedime Beler Kız Öğrenci Yurdu Bahçesi
Saat:                18.30               DİNLETİ Fethiye Belediyesi Mehteran Takımı       (Festival Alanı)
Saat:                20.00               KONSER 
Gipsy Mambo Kocani Orkestar    -  Makedon
Yer:                                        Festival Alanı (Küçük Sahne)
Saat:                21.30               İzmir Devlet Senfoni Orkestrası “Efesus Brass” ve Ayça Varlıer
Yer:                                        AKM      KONSER
10                   Eylül             Salı
Saat: 15.00      İpek  Başlı Kadınlar Fotoğraf Sergisi Açılışı
Yer:                 Toplantı ve Düğün Salonu
Saat: 16.00 -  20.00    Sokak Çalgıcıları        Dörtyol (veya çaputçu hanı meydanı) – Tabakhane (veya köy münibüs garacı) – Salı pazarı önü – Şehir Parkı – Stant Bölgesi
ÇOCUKLAR İÇİN               Kırım Gösteri Grubu + Milas Bel. Kukla Atölyesi
Çocuk Sahne saat: 18.00 – 20.00
Şişme Oyun Parkları (5 adet)  Saat: 12.00 – 16.00 / 17.00 23.00 Yer: Hanımeli Pazarı Çevresi
Saat:    17.00 – 20.00 Canlı Heykeller          Festival Alanı
Saat:    13.00               Zeytinli Kuyu             Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW
Saat:    15.00               Kıyıkışlacık                 Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW
Saat:    18.30               Festival Alanı             Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW
Ses Sistemli Araç + 2 Kanguru Bacak + 1 Sokak Çalgıcı Grubu
Saat:    19.00               KONSER                               Nostalji “Canlarımız Çalgıcılarımız”
Festival Alanı Küçük Sahne
Saat:    21.15               Metin Uca, İlhan Şeşen, Kürşat Başar, Söyleşi ve Müzik
Saat:    22.45               Lastik Adam GÖSTERİ
Saat:    23.00               DANS OTTOMAN Dans Topluluğu
Yer:     AKM Açık Hava Sahnesi
11                    Eylül             Çarşamba
Saat: 16.00 -  20.00    Sokak Çalgıcıları        Dörtyol (veya çaputçu hanı meydanı) – Tabakhane (veya köy münibüs garacı) – Salı pazarı önü – Şehir Parkı – Stant Bölgesi ÇOCUKLAR İÇİN                      Kırım Gösteri Grubu + Milas Bel. Kukla Atölyesi
Çocuk Sahne saat: 18.00 – 21.00, Şişme Oyun Parkları (5 adet)  Saat: 12.00 – 16.00 / 17.00 23.00 Yer: Hanımeli Pazarı Çevresi
Saat:: 17.00 – 20.00   Canlı Heykeller          Festival Alanı
Saat:    13.00               Ören                           Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW
Saat:    16.00               Beçin                         Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW
Saat:    19.30               Festival Alanı             Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW
Ses Sistemli Araç + 2 Kanguru Bacak + 1 Sokak Çalgıcı Grubu
ULUSLARARASI HALK OYUNLARI GALASI
Saat:    20.00   DİNLETİ       Turgut Taş Yöresel Halk Müziği
Festival Alanı Küçük Sahne
Saat:    20.00   GALA Yürüyüş Korteji ve Muzkadder Davul Zurna Ekibi
Saat:    21.00   Seromoni ve Gösteriler. Büyük Sahne
12                   Eylül             Perşembe
Saat: 16.00 -  20.00    Sokak Çalgıcıları        Dörtyol (veya çaputçu hanı meydanı) – Tabakhane (veya köy münibüs garacı) – Salı pazarı önü – Şehir Parkı – Stant Bölgesi
ÇOCUKLAR İÇİN               Kırım Gösteri Grubu + Milas Bel. Kukla Atölyesi
Çocuk Sahne saat: 18.00 – 20.00
Şişme Oyun Parkları (5 adet)  Saat: 12.00 – 16.00 / 17.00 23.00 Yer: Hanımeli Pazarı Çevresi
Saat:: 17.00 – 20.00   Canlı Heykeller          Festival Alanı
Saat:    13.00               Bafa                           Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW
Saat:    16.00               Selimiye                     Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW
Saat:    19.00               Festival Alanı             Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW
Ses Sistemli Araç + 2 Kanguru Bacak + 1 Sokak Çalgıcı Grubu
Saat:    19.30               KONSER                   Grup SALAŞ
Festival Alanı Küçük Sahne
Saat:    21.00               KONSER       Gülşen Altan
Saat:    22.30               KONSER       Kurtalan Exspers & Hayko Cepkin Büyük Sahne
13                   Eylül             Cuma
Saat: 16.00 -  20.00    Sokak Çalgıcıları        Dörtyol (veya çaputçu hanı meydanı) – Tabakhane (veya köy münibüs garacı) – Salı pazarı önü – Şehir Parkı – Stant Bölgesi
ÇOCUKLAR İÇİN               Kırım Gösteri Grubu + Milas Bel. Kukla Atölyesi
Çocuk Sahne saat: 18.00 – 20.00 Şişme Oyun Parkları (5 adet Saat: 12.00 – 16.00 / 17.00 23.00 Yer: Hanımeli Pazarı Çevresi Saat:    16.00   3. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması – Sergilenmeye Değer Görülen ve Ödül Alan Karikatürler Sergi Açılışı
Yer:     Hacı Aliağa Konağı
Saat:    13.00               Güllük                         Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW
Saat:    16.00               Boğaziçi                     Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW
Ses Sistemli Araç + 2 Kanguru Bacak + 1 Sokak Çalgıcı Grubu
Saat:    17.00               Bisiklet – Şehir Turu  Daha Çok Bisiklet, Daha Az Trafik – ATAPARK
Saat:    19.30               Festival Alanı             Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW
Saat:: 17.00 – 20.00   Canlı Heykeller          Festival Alanı
Saat:    19.00   KONSER                   Dalgana Bak
Festival Alanı Küçük Sahne
Saat:    21.00   KONSER                   Delle Miles
Saat:    22.30   Uluslar arası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması Ödül Töreni
Saat:    22.45   KONSER                   Ferhat Göçer Büyük Sahne
14                   Eylül             Cumartesi
Saat: 16.00 -  20.00    Sokak Çalgıcıları        Dörtyol (veya çaputçu hanı meydanı) – Tabakhane (veya köy münibüs garacı) – Salı pazarı önü – Şehir Parkı – Stant Bölgesi
Saat:    10.00               Bisiklet – Bafa Turu   Daha Çok Bisiklet, Daha Az Trafik – ATAPARK
Saat:    13.00               Festival Alanı             Akrobasi ve Basket SOW
Saat:    16.00               Festival Alanı             Akrobasi ve Basket SOW
Saat:    19.30               Festival Alanı             Akrobasi ve Basket SOW
ÇOCUKLAR İÇİN               Kırım Gösteri Grubu + Milas Bel. Kukla Atölyesi
Çocuk Sahne saat: 18.00 – 20.00
Şişme Oyun Parkları (5 adet)  Gün Boyu Yer: Hanımeli Pazarı Çevresi
Saat:    19.30                          KONSER       A Capella Festival Alanı Küçük Sahne
Saat:    21.00   Konser                        KONSER       Mabel Matiz
Konser Arası                          Gösteri – Sow Taş Adamlar
Saat:    22.30   Konser                        KONSER       Alexsander Ribax (2009 Eurovisyon 1. si)

MİLAS FESTİVALİ DÜNYA YILDIZLARINI AĞIRLAYACAK
tarih Tarih: 18.08.2013, 19:56 okunma Okunma: 2059
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales