Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA İŞKUR'DAN ÖNCE MESLEK SONRA İŞ
MUĞLA İŞKUR'DAN ÖNCE MESLEK SONRA İŞ

MUĞLA İŞKUR'DAN ÖNCE MESLEK SONRA İŞ

Ata Sevgi / Muğla

Muğla İŞKUR İl Müdürlüğü; mesleği olmayanlara, iş arayanlara çağrıda bulunarak, meslek kurslarına katılmalarını istedi.

Muğla Valiliği’nden alınan bilgiye göre; Türkiye İş Kurumu Muğla İl Müdürü Ahmet Karakaya imzasıyla yayımlanan açıklamada, İş Kurumu Muğla İl Müdürlüğü’nce 2009 yılında açılacak meslek kurslarıyla ilgili bilgi de verilerek ; “ İŞKUR olarak açık işsizlerin, özürlülerin, hükümlülerin, eski hükümlülerin ve işsizlik sigortasından yararlananların mesleki eğitim alarak işgücü piyasasında daha kolay iş bulma olanağına kavuşmalarını amaçlamaktayız.”

Düzenlediğimiz kurslara katılma koşulları ; Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak,  Yüklenici tarafından belirlenen özel şartlara sahip olmak, Kurumca düzenlenen kurslara aynı meslekte daha önce veya farklı meslekte ise son yirmi dört ay içinde katılmamış olmak.

İşbirliği yapılabilecek veya hizmet satın alınabilecek hizmet sağlayıcılar;

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim ve öğretim kurumları, Üniversiteler, 14/6/1973 tarihli ve 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununa ve 8/2/2007 tarihli ve 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununa dayanılarak kurulan özel öğretim kurumları ve özel eğitim işletmeleri, Özel kesim işyerleri, Eğitim veya rehabilitasyon amacıyla kurulmuş firmalar, eğitim için gerekli mekan ve donanıma sahip dernek, vakıf, işçi, işveren, esnaf ve meslek kuruluşları, meslek birlikleri ve benzeri kurum ve kuruluşlar,  Kamu kurum ve kuruluşları, döner sermayeli kuruluşlar, özel kanunla kurulan banka ve kuruluşlar ile bunlara bağlı işyerleridir.

Kursun işyerlerince düzenlenmesi halinde; başarılı kursiyerlerin en az yüzde ellisi sınavı takip eden tarihten itibaren en geç otuz gün içinde yüklenici tarafından istihdam edilir. Kursun formal eğitim kurumları tarafından düzenlenmesi halinde istihdam yükümlülüğü aranmaz. Türkiye İş Kurumu Muğla İl Müdürlüğü olarak 2008 yılında gerçekleştirdiğimiz kurslar ve kurslardan yararlanan sayısı şu şekildedir:

İşsizlik ödeneğinden yararlananlara yönelik meslek edindirme-geliştirme-değiştirme eğitimleri kapsamında; 25 kişiye MEKSA Vakfı ile Bilgisayarlı Muhasebe kursu,  25 kişiye MEKSA Vakfı ile Web Tasarımı kursu, 15 kişiye Protech Bilişim Hizmetleri ile Bilgisayarlı Muhasebe kursu,15 kişiye Can Özel Güvenlik ile Silahlı Özel Güvenlik Kursu, Bodrum Kırık Tarak Kuaför Salonu ile 12 kişiye  Bayan Kuaförlük kursu,

Holiday İmage Kuaför Salonu işbirliği ile 12 kişiye Bayan Kuaförlük kursu,Voyage Club Torba Tatil Köyü işbirliği ile istihdam garantili 18 kişiye Aşçı Yardımcılığı kursu, Voyage Club Torba Tatil Köyü işbirliği ile istihdam garantili 21 kişiye Garsonluk kursu,Özelleştirme Sosyal Destekleme Projesi kapsamında Gündem Ofset  Yay. Eği.  İle 24 kişiye Estetisyenlik kursu ve Hükümlülere yönelik  Dalaman  Tarım Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünde Teknoloji Sınıfı Projesi kapsamında 12 hükümlüye  Bilgisayar İşletmenliği kursu .

2009 yılı içerisinde açmayı planladığımız kurslardan birkaçı şöyle;

Servis garsonu, Kat hizmetleri, Resepsiyonist, Aşçı, Barmen, Bayan Kuaförü, Elektrik tesisatçılığı, Bilgisayarlı Muhasebe, Manikürcü-pedikürcü, Makineci, Overlokçu, Konfeksiyon makineleri tamir ve bakımcısı, Bilgisayar bakım onarım, Pastacılık, Web tasarımı, Satış elemanı, Doğal gaz tesisatçılığı, Güvenlik görevlisi ve  Hasta ve yaşlı bakım refakatçi.

            Amacımız hem Muğla ilindeki işsizlerimizin işgücü piyasasının istediği niteliğe kavuşup, daha kolay iş bulabilmeleri hem de işverenlerin aradıkları niteliklere sahip eleman ihtiyacını karşılayabilmektir. Tüm işsizlerimizi ve işverenlerimizi işgücü uyum hizmetlerimizden yararlanması için İl Müdürlüğümüze bekliyoruz. “ denildi. (AjansSevgi)  

İletişim Telefon:

 (0252) 214 25 61 -  214 31 18  Faks: 214 55 49
www.iskur.gov.tr              iskurmugla@iskur.gov.tr

 

MUĞLA İŞKUR'DAN ÖNCE MESLEK SONRA İŞ
tarih Tarih: 25.01.2009, 14:43 okunma Okunma: 5323
Yorumlar
bu konuda bizi bilgilen dirilseniniz sevinirim ve burada nas?l basvuru yapacag?m bilmiyoruz ve ve ne zaman baslar ve yas sonu hak?nda bilgi istiyorum i? kura üye yim
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: ufuk boz
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales