Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA EL SANATLARI İSTANBUL' DA TANITILIYOR
MUĞLA EL SANATLARI İSTANBUL' DA TANITILIYOR

 

MUĞLA EL SANATLARI İSTANBUL’DA TANITILIYOR

Ata Sevgi / Muğla                                                                  

           Muğla Valiliği ile Tarabya Lions Kulübü Derneği tarafından “Işığın İçinden Gelen Kızlar” projesine destek sağlamak amacıyla, Muğla El Sanatları(MELSA)  ürünleri,  14 Kasım’ da,   Mövenpick Hotel’de,  Mehmet Köymen  2008 – 2009 Haute Couture ‘’DASTARİ ‘’ Koleksiyonu Defilesi’nde tanıtılacak.

Lise çağındaki, okuyan ve okumayan kız öğrencilerinin eğitim ve kültür gelişimi amaçlayan projede; Muğla’nın yöresel dokumalarının tanıtılması, bu sanatla ilgili yöredeki genç kızların eğitilmesi, dokuma sanatının öğretilmesi ve bu sanata ilgi duyan genç kızlara istihdam sağlanması, özel dokumanın ekonomik değere dönüşmesinin sağlanması amaçlanan defilede, birçok ünlü mankenin yanı sıra, ünlü sanatçı Yeşim Salkım da yer alacak.

Ana Sponsoru Muğla Valiliği’ne bağlı MELSA Muğla El Sanatları Firması üstlendiği projeye ayrıca;  Model Pırlanta , Klass Dergisi , San Coiffure , Ferhan Aral Creative , İzzet Yakar Music Co. ve  Scabal Smokin sponsor desteği veriyorlar.

Muğla Valiliği’nden bugün ( 12 Kasım 2008) verilen bilgide Işığın İçinden Gelen Kızlar Projesi ile ilgili; ‘Işığın içinden gelen kızlar’ projesi Genç kızlarımızı kültürel gelişimleri ve hakları konusunda bilgilendirip, bilinçli bireyler olarak kendi hayat kalitelerini artırırken; topluma da bilinçli bireyler kazandırmayı hedeflemektedir.Özellikle kültür sıkışması yaşayan illerde uygulanan projede genç kızlarımızı Kadın Hakları, Hijyen ve Bakım, Zarafet ve Yetenek Geliştirme, Ergen ve Ebeveyn İlişkileri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularda kendi alanlarında uzman kişilerce seminerler verilerek bilinçlendirilmekte.

Ayrıca bu illerin geleneksel el sanatlarını nasıl değerlendirecekleri ve bu konuda eğitimler vererek onları istihdama katma çalışmaları yapılmaktadır.” denildi.(AjansSevgi)

 

MUĞLA EL SANATLARI İSTANBUL' DA TANITILIYOR
tarih Tarih: 12.11.2008, 13:09 okunma Okunma: 3302
Yorumlar
el sanatkarlarını keşfetmek onlarla irtibata geçmek bire bir yaşamak oldukça zor, bu konuda konuyla ilgili kişiler birbirine destek çıkmalı diye düşünüyoruz. www.bizimelimiz.com sitesinin genel amacı da el sanatçılarının aynı çatı altında fırsatlar bulmasını sağlamak.Türk el sanatçılarına her birimiz sahip çıkmalı ve birilerinin sanat ürünlerimize de sahip çıkmasını engellemeliyiz. SİZDE BENİM ÜRÜNLERİM DE SERGİLENSİN DİYOR SANIZ BİZE ULAŞINIZ. info@bizimelimiz.com
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: bizimelimiz.com
Bu gosteriyi USA'nin guney Florida,Ft.Lauderdale sehrinde de yapmak ister misiniz.FTAA'nin ( Florida Turkish American Assotiation)Kasim ayindaki festivali icin cok uygun olur.Saygilarimla
Ayse Gulsen Celik
Tarih: 30.01.2012 - 21:33 | Gönderen: Ayse Gulsen Celik
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales