Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA DEVLET HASTANESİ'NDE ULTRASON İÇİN 6 AY SONRASINA RANDEVU
MUĞLA DEVLET HASTANESİ'NDE ULTRASON İÇİN 6 AY SONRASINA RANDEVU

                      Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Ali Arslan; Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından yanıtlanmasını istediği önergede sordu; Muğla Devlet Hastanesi’ne radyoloji uzmanı ataması yapılacak mıdır?
                 
Milletvekili Arslan’ın 9 Şubat Çarşamba günü TBMM Başkanlığı’na sunduğu önergesinde; Muğla Devlet Hastanesi’nde radyoloji uzmanı eksikliği nedeniyle ultrason çekiminde sıkıntı yaşanmaktadır. Ultrason randevusu almak isteyen vatandaşlarımıza 3 ay, hatta 6 ay sonrasına randevu verilmektedir.
                
Uyguladığınız sağlık politikaları nedeniyle vatandaşlarımıza yaygın bir tanı yöntemi olan ultrason hizmeti, 3 ay sonra verilebilmekte, bu nedenle hastanın tedavisi gecikmektedir. Bu 3 aylık sürede hastanın tedavi edilememesi nedeniyle oluşabilecek ciddi sağlık problemlerinin sorumluluğunu kabul ediyor musunuz?
                
Günlük 100’ün üzerinde hasta bakmak zorunda bırakılan hekimlerimiz vatandaşlarımıza sağlıklı hizmet verememekte ve tetkik işlemleri zamanında yapılamamaktadır. Her fırsatta savunduğunuz ve reform olduğunu söylediğiniz sistemde, ultrason gibi yaygın bir tetkikin 3 ay sonra yapılabilmesini nasıl açıklıyorsunuz?
             
Muğla Devlet Hastanesi’ne radyoloji uzmanı ataması yapılacak mıdır?” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

MUĞLA DEVLET HASTANESİ'NDE ULTRASON İÇİN 6 AY SONRASINA RANDEVU
tarih Tarih: 17.02.2011, 19:46 okunma Okunma: 2041
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales