Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA 20 BİN ENGELLİ VATANDAŞA ÇÖZÜM ARIYOR
MUĞLA 20 BİN ENGELLİ VATANDAŞA ÇÖZÜM ARIYOR

                      Muğla Valisi Fatih Şahin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada; Muğla’da 19 Bin 654 engelli vatandaş olduğuna dikkat çekerek, “Engelli yurttaşlarımızın eğitimine ve rehabilitasyonuna yönelik olarak, Valiliğimizin koordinasyonunda ve çeşitli kuruluşların işbirliğinde çeşitli çalışmalar yapılmakta, bundan sonra da bu çalışmalara devam edilecektir.” dedi.
                     
Vali Şahin engelli vatandaşlarımızın istihdam edilerek kendilerine yetecek gelecek çalışmalar yapılmasına dikkat çekerek;” 3 Aralık tarihi, ülkemizde, Başbakanlık, Sağlık Bakanlığı, Aile Araştırma Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde “Dünya Engelliler Günü” olarak kutlanmaktadır.
          
            Toplumumuzun önemli bir parçası olan engelli yurttaşlarımızın tespiti, eğitimi, rehabilitasyonu ve istihdamlarının sağlanması, onların üretken ve kendine yetecek bireyler haline getirilmesi, toplumumuzun tüm kesimleri için hayati önem arz etmektedir.
        
            Engellilerimizin bu anlamlı günlerinde, onların bir araya getirilmeleri, sorunlarına çözüm üretilmesi ve kendilerine hak ettikleri değer verilerek moral ve motivasyon kazanmaları için çeşitli etkinliklerin ve çalışmaların yapılması gerekmektedir.  Yapılan tespitlere göre,  Muğla’da toplam, 19 bin 654 engelli yurttaşımızın bulunduğu belirlenmiştir.
         
            Muğla İl genelinde, engelli yurttaşlarımızın eğitimine ve rehabilitasyonuna yönelik olarak, Valiliğimizin koordinasyonunda ve çeşitli kuruluşların işbirliğinde çeşitli çalışmalar yapılmakta, bundan sonra da bu çalışmalara devam edilecektir.
                      
Tüm engelli yurttaşlarımızın “3 Aralık Engelliler Günü”nü kutluyor, aileleriyle birlikte, sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir yaşam temenni ediyorum. (AjansSevgi / Marmaris)

MUĞLA 20 BİN ENGELLİ VATANDAŞA ÇÖZÜM ARIYOR
tarih Tarih: 02.12.2010, 14:13 okunma Okunma: 1316
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales