Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA'NIN DASTARİ BEZİ MODA YOLUNDA
MUĞLA'NIN DASTARİ BEZİ MODA YOLUNDA

  MUĞLA’NIN DASTARİ BEZİ MODA YOLUNDA

 

Ata Sevgi / Muğla

Muğla ve yöresinin ünlü el sanatları ürünü Dastari Bezi, İstanbul’da modacı Mehmet Köymen’in koleksiyonuyla, ünlü mankenler  Ece Gürsel, Bahan Erdeniz, Merve İldeniz ve Irmak Atuk’un katıldığı bir defileyle tanıtıldı.

          
Muğla Valiliği’nden dün (17 Kasım 2008) verilen bilgiye göre, Işığın İçinden Gelen Kızlar Projesi çerçevesinde, Muğla Valiliği ve Tarabya Lions Kulübü işbirliğiyle düzenlenen gecede konuşan Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Muğla ilinin bir marka olarak tanıtılmasının ve turizm potansiyelinin verimli bir şekilde pazarlanmasının hedeflendiğini söyledi.     

            Proje koordinatörü Tarabya Lions Kulübü’nden Nükhet Gözberk’de, projeye Muğla Valiliği’nce büyük destek verildiğini, Tarabya Lions Kulübü’nün de bu projeye sahip çıkması sonucu, Modacı Mehmet Köymen’ in Dastari Koleksiyonu ile bu seçkin defilenin ortaya çıktığını söyledi.

            İstanbul Mövenpick Otel salonlarında düzenlenen defile öncesinde, Muğla ve yöresinin el dokuması ipekli el dokuma kumaşlarının ve üretiminin tanıtıldığı, MELSA tarafından hazırlanan bir film de, belgesel niteliğinde katılımcılara tanıtıldı. MELSA ürünleriyle, Muğla Standı da açıldı. Geceye ünlü sanatçı Yeşim Salkım, şarkılarıyla renk kattı.

Defileden elde edilen gelirler, Muğla ve yöresinde Dastari Bezinin üretiminde çalışan kızların eğitiminde kullanılacak. (AjansSevgi)

 
 
 
                             
MUĞLA'NIN DASTARİ BEZİ MODA YOLUNDA
tarih Tarih: 18.11.2008, 03:38 okunma Okunma: 3068
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales