Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA'DA 19 TEMMUZ'DA YENİ BİR DÖNEM
MUĞLA'DA 19 TEMMUZ'DA YENİ BİR DÖNEM

MUĞLA’DA 19 TEMMUZ’DA YENİ BİR DÖNEM 

            Muğla İl genelinde, “Dumansız Hava Sahası”nın oluşturulması için, “İl Tütün Kontrol Kurulu” toplandı.

Muğla Valiliği’nden bugün (7 Temmuz 2009) verilen bilgide; ”19 Temmuz’dan itibaren, lokanta, kahvehane, birahane, kafeterya vb. gibi yerlerde tütün ürünleri tüketilemeyecek.

            Muğla İl genelinde “Dumansız Hava Sahası”nın oluşturulması ve İl genelinde tütün ve mamullerinin kontrol altında tutulması ve tüketiminin en az seviyeye çekilmesi amacıyla, “İl Tütün Kontrol Kurulu” Vali Yardımcısı Mestan Yayman başkanlığında toplanarak, çeşitli kararlar alındı.

            Toplantıda konuşan Muğla Vali Yardımcısı Dr. Mestan Yayman, “Sağlıklı bir toplum, sağlıklı bireylerden oluşacağından, bireylerin sağlığını olumsuz yönde etkileyen faktörlerle, çeşitli kuruluşlarla işbirliği içinde, önleyici önlemlerin alınması gerekiyor. İl Tütün Kontrol Kurulu’da bu amaca hizmet etmesi amacıyla kurulmuştur. Kurulun aldığı kararların eksiksiz uygulanabilmesi için, tüm kişi ve kuruluşların bu konuda azami duyarlılığı göstermeleri ve yardımcı olmaları gerekiyor.” dedi.

            İl Tütün Kontrol Kurulu, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Cumhuriyet Savcılığı, Muğla Üniversitesi ve Muğla Belediyesi temsilcileri,  İl Milli Eğitim, İl Sağlık, İl Tarım, Gençlik ve Spor, İl Sosyal Hizmetler, İl Çevre ve Orman İl Müdürlükleri temsilcilerinden ve İl Müftülüğü, Esnaf Odaları, Tabib Odası ve Yeşilay Şube temsilcilerinden oluşuyor.

            Toplantı sonucu alınan kararlar; Her ilçede ve beldede denetim ekipleri oluşturularak, rutin denetimler Cuma günleri yapılacak.Mesai sonları için de, ilçe merkezlerinde ayrı bir denetim ekibi oluşturulacak. Oluşturulan ekiplerde görevlendirilenlerin adları İl Tütün Kontrol Kuruluna ulaştırılarak, üyelere İl Tütün Kontrol Kurulu kimlik kartı çıkarılacak.Bu konudaki işlemleri yürütmek üzere, İlçe Sağlık Grup Başkanlığınca bir kişi görevlendirilecek.

 19 Temmuz’dan itibaren, lokanta, kahvehane, birahane, kafeterya, v.b yerlerde tütün mamulleri tüketilemeyeceğinden, konunun basın yoluyla duyurulması sağlanacak.

 Bu konuda Sağlık Müdürlüğü’nce afişler hazırlanarak, toplu taşıma araçlarına kamu kuruluşlarına ve alışveriş merkezlerine uygun görülen yerlere asılacak.İş yerlerine gerekli duyurular, Esnaf Odaları tarafından yapılacak. Dumansız Hava Sahası İrtibat Bürosu, Sağlık Müdürlüğünde oluşturulacak.” denildi.(AjansSevgi / Marmaris)

MUĞLA'DA 19 TEMMUZ'DA YENİ BİR DÖNEM
tarih Tarih: 07.07.2009, 16:10 okunma Okunma: 1604
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales