Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUTLULUĞA AÇILAN KAPI NLP
MUTLULUĞA AÇILAN KAPI NLP

MUTLULUĞA AÇILAN KAPI NLP

 

(İleten:Dilek Altıntaş)
 

Kocaeli’nin Gölcük İlçesi’nde faaliyete başlayan Derin Performans Kişisel Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri, insanları aydınlatmaya devam ediyor. ”Sağlıklı toplumlar, sağlıklı bireylerden oluşur” felsefesiyle yola çıkan ekip,  “Değişim - Gelişim - İletişim - Başarı  “ formülünü insanlarla paylaşıyor.

 
          Derin Performans ekibinin genç eğitmeni Çağla Aktuna; henüz 23 yaşında bir kişisel gelişim uzmanı… NLP yi kısaca, “Kendini yeniden keşfetme ve mutluluğa açılan pencere” diye tanımlayan Çağla Aktuna; ”Her insanın kendine özgü düşünce ve davranış biçimleri, duyguları, inançları ve değerleri bulunmaktadır. Kendimizi geliştirmek ve değiştirmek için atacağımız her adım yaşanan dünya gerçeğinin içinde insanın motivasyonunun tüm yapısıyla değiştirir. Davranışla sonuçlanan bu yaşamsal düşünce süreçlerini, duygularını ve inançlarını şekillendirmeye çalışır. Özelliklede başkalarıyla olduğu kadar, kendimizle kurduğumuz iletişimde de yardımcı olacaktır.
BAŞARI TESADÜFİ DEĞİLDİR
            Hayatta başarılı olmak sizin tercihinizdir, başarmak için başlamayı seçin... Hayattan ve kendinizden şikayetci olmak yerine, bu gün kendiniz için küçük bir adım atın. Yapmak isteyip te yapamadığınız ya da cesaret edemediğiniz bir şeyi yapın. Küçük başarılar, büyük başarılar için ilk adımdır. Başlama noktası şimdi ya da şu andır. Şimdi buradayız. Başka bir yerde ve zamanda olmamız imkansız. Dünya fırtına ve dalgalarla ne kadar boğuştuğunuzla değil, gemiyi limana getirip getirmediğinizle ilgilenir. 
             Hayatın her  alanında hızlı bir değişimin olduğu günümüzde  bu değişimin dışında kalmamız olanaksız görünüyor. Bizde bu değişime kişisel değişimimizi gerçekleştirerek ve yeteneklerimizi geliştirerek katlamalıyız. Kişisel değişimin sağlıklı olabilmesi için kontrollü olmalıyız. Kendimizi yeteneklerimizin üstünde zorlamalıyız. Hayat yolunda arkalarda kalmamak için sürekli kendimizi yenilemeli ve kendimizi geliştirmeliyiz. Gelişime ve değişime bir yerde nokta koyan insanlar daima bunalıma girmişlerdir. Değişimi yakalamak insana hem yaşama gücü hem de yaşama sevinci verecektir.
Olumlu bir yaşam için bizler sürekli kendimizi yenilemeli, değişime açık olmalıyız. Unutmayalım ki; Değişmeyen tek şey, değişimin ta kendisidir. 
            Delhi'deki ünlü tapınakta Sokrat'ın şu sözü yer alır: ''İnsan, kendini tanı. Kendini tanımak, şu anda oluğumuz noktayla olmak istediğimiz nokta arasındaki yoldur.'' Kendini tanımak; kendimizi nasıl gördüğümüz ile başkalarının bizi nasıl gördüğü arasında fark olmaması anlamına gelir. Bireysel ve iş yaşamımızda başarılı, mutlu ve doyumlu olmak istiyorsak, kendimizi tanımlıyız. Şimdi harekete geçme zamanı;  Değişim - Gelişim - İletişim – Başarı… Ayrıntılı bilgi için
www.derinperformans.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.” dedi. (AjansSevgi)
 

MUTLULUĞA AÇILAN KAPI NLP
tarih Tarih: 22.12.2008, 13:08 okunma Okunma: 3119
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales