Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MTO SEÇİMLERİ ÖNCESİ OLUŞAN ÇATLAK!..
MTO SEÇİMLERİ ÖNCESİ OLUŞAN ÇATLAK!..

MTO SEÇİMLERİ ÖNCESİ OLUŞAN ÇATLAK!.. 

Ata Sevgi / Marmaris

14 Şubat Sevgililer Günü… “Başlığa bak haberin girişine bak…”  dediğinizi duyar gibiyim…

Marmaris Ticaret Odası (MTO) Seçimleri, 14 Şubat’ta yapılacak. Yaklaşık 3500 üyesi bulunan  MTO’ da üyelik görevlerini yerine getirmiş, 2324 üye oy kullanarak yeni başkanlarını, yeni yönetimlerini belirleyecek. 

Marmaris Ticaret Odası Seçimleri'nde; 14 Şubat’ta 15 Meslek Komitesi’nden 41 Meclis Üyesi’ni seçilecek. Sonrasında kalan 10 günlük sürede de, Meclis Başkanı ve Oda Başkanı seçilecek. MTO’nun yeni dönem yönetimi’nin 25 Şubat’ta açıklanması bekleniyor.

"Ben Yok Biz Varız.." sloganıyla hazırlanan MTO Başkan Adayı Mehmet Baysal, dün ( 11 Şubat 2009) Kale Mevkii  Fıta Restaurant’ ta yaptığı basın toplantısında, seçimler öncesi MTO’dan 40 TL. karşılığı alınan üye listelerinin iki ayrı şekilde düzenlendiğini, kendilerine verilen listede üyelerin sadece şirket  ünvanı,  Oda Kaydı No ve Vergi Kayıt No’sunun bulunduğunu, buna karşın diğer adaylara verilen ikinci bir liste elde ettiklerini, o listede de oda üyelerinin yetkili adı, adresleri ve  telefon numaralarının da bulunduğuna dikkat çekerek; “ Biz iki aday olarak (diğer aday Mustafa Çoban) öncelikle tek liste oluşturma üstünde konuştuk. Ama dostluk çerçevesinde yaptığımız görüşmelerde bu gerçekleşmedi. Saygı duyduk. Huzur barış içerisinde, belki de yerel seçimler öncesi, örnek teşkil edecek bir seçim ortamına girdik. Güzel olan  bu. Ama Adaylara verilmesi gereken üye listelerinin bu şekilde ikili olmasının yorumunu size bırakıyorum…” dedi.

            Baysal konuşmasında; seçildikleri takdirde Marmaris ticaretinde olan  kazancın, yine Marmaris esnafında kalacağını dile getirerek; “ Marmaris Ticaret Odası’nın bina sigorta poliçesini kesinlikle İzmir’de ki bir sigorta acentesine yaptırmayacağız!..” dedi.

            Diğer Aday Mustafa Çoban’a da başarılar dileyen Baysal;  konuşmasını;” Yeni yönetim mesleki eğitimsizliğe yönelik radikal adımlar atacak, Marmaris’in atanmış seçilmiş yöneticileriyle birlikte toplam kalite çalışmaları başlatacaktır. İşsiz lise mezunu kardeşlerimize ve özürlü vatandaşlarımıza yönelik meslek kursları başlatacaktır.

            Turizm eğrisinin tekrar yükselmesi için için turizm profesyonelleri ve seyehat acentaları örgütleriyle bir araya gelecek yetersizliklere çözüm aranacaktır. GETOB, Belediyeler ve Marmaris Ticaret Odası olarak düzenleyebileceğimiz fuarlar, tek çatı altında toplanacak, desteklenecektir.

Marmaris adının marka olabilmesi için; Üniversiteler, Avrupa Birliği ve diğer uluslararası fonlardan faydalanılacak, ortak sosyal kültürel projeler yapılacaktır….

            Oda ile ilgili birçok yeni projelerden bahseden Baysal ; En önemlisi seçimlerde, her adaya ayrı ayrı farklı seçim listesi vermeyeceğiz!..” diyerek sözlerini tamamladı. (AjansSevgi) 

MTO SEÇİMLERİ ÖNCESİ OLUŞAN ÇATLAK!..
tarih Tarih: 13.02.2009, 01:11 okunma Okunma: 1774
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales