Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MGD'DE BUGÜN SÜNNET YARIN DENİZ MODELİ KONGRE
MGD'DE BUGÜN SÜNNET YARIN DENİZ MODELİ KONGRE

MGD’DE BUGÜN SÜNNET

YARIN DENİZ MODELİ KONGRE

Kurucu üyesi olduğum Marmaris Gazeteciler Derneği (MGD), kurduğumuz 2003 Yılı'ndan bu yana, son 3 yıldır komedi dizilerine konu olacak kongreler sürecine devam ediyor.

 
            Daha birkaç ay önce kongre yapacağını duyurmasına rağmen her iki oturumda da gerekli sayıyı tutturamayan MGD, nasıl oluyor da 3. bir kongre yapabiliyor, dernekler yasasına göre durumu nedir? Hatta 19 Ağustos 2009’ tarihli, 3. kongre girişiminde hem de tüzük değişikliği de yaparak, (yazdıkları habere göre tabii) 2 yıllık kongre sürecini, 3 yıla çıkarabiliyor?..
 

            Daha da ilginç olanı,  yıllardır Marmaris’te gazeteciliğe emek veren, gerçek gazetecileri görmemezlikten gelip, son yıların gözde deyimi “Bu gün sünnet yarın deniz! “ örneği, ”Bu gün üye ol yarın yönetime gir” taktiğiyle yeni isimleri üye gösterip kongre yapmaya çalışarak…

 

           Söylediklerine göre MGD’de kurulduğundan bu yana 104 kişi üye olmuşSon yönetime girme garantili yeni üyeler bu sayıya dahil mi değilmi, bilmiyoruz tabii. Ama yazdıkları habere göre, “Oy kullanma hakkı bulunan 29 üyesinden 22 sinin katıldığı kongre” deniliyor. Aslında o kadar kişinin bile katılmadığını artık herkes biliyor, neden mi? Çünkü isimleri yeni yönetimde açıklanan Dila Balcı, Hasan Ceylan, Metin Yasan, Sibel Berber ve  Reyhan Ergün’ün haberleri bile olmadan isimleri yazılmış. Adı geçen bu arkadaşların kongre anında hazirun listesinde katılımları imzaları var mı, yoksa daha sonra tutanak - liste elde, adreslere gidilerek mi imza altına alınmaya çalışılıyor?..
 
             Herhalde bu işlerin profesyonelleri kendilerinden utanıyordur şimdi, bunlara tanık olunca. "Biz bile bu kadar...!" diyerekten.
 

Özellikle aynı zamanda MGD Kurucu Başkanı olan, yapıldığı söylenilen son kongrede de federasyon temsilcisi olarak ilan edilen Sevgili ağabeyimiz Rifat Kalakoğlu bu işe nediyor, nasıl yorumluyor?...

 

            Yorumunu, öncelikle gazetecilik mesleğine gönül vermiş ve kimlik kullanmaya çalışmak yerine gazetecilik işinde ter döken tüm arkadaşlarıma bırakıyor, gereği için Marmaris Kamuoyu'nun  ve yetkililerin bilgisine sunuyorum, saygılarımla.

                                                                Ata Sevgi

MGD'DE BUGÜN SÜNNET YARIN DENİZ MODELİ KONGRE
tarih Tarih: 22.08.2009, 06:28 okunma Okunma: 1925
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales