Marmaris Bülten
ANİMARİS VETERİNER KLİNİĞİ YENİ YERİNDE MARMARİS İÇMELER’DE AZMAKLA DENİZİN BULUŞTUĞU YERDE MARMARİS’TE CANLI MÜZİK AKŞAMLARI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MERHABA BEN BADEM
MERHABA BEN BADEM

MERHABA BEN BADEM

              Çoğunuz tanır beni. Beraber yüzmüştük hani; Gökova'da, Datça'da, Marmaris'te, Bodrum'da. Çok küçükken tanıştım sizlerle, denizini, kumunu, güneşini bende çok sevdim Ege'nin. Aradığım sevgiyi ve şefkati cennetin bu kıyısında bulabildiğim için çok şanslıyım. Çünkü akrabalarımın, kuzey ülkelerinde kürkleri için vahşice öldürüldüklerini duymuştum, Yunus Balıkları'ndan. Onlarda tanıyormuş sizi, hep anlatır dururlar dostluk hikâyelerinizi.
             Bir gün kayıkçıların ağlarına takıldım; henüz yüzebiliyor ve tanıyorken mavi suları. O gün çok korkmuştum; kurtulmaya çalışırken yaralandığımı fark ettim. Sonra kayıktakiler beni yukarı çekti. Ne olduğunu anlamaya çalışırken ürkek bakışlarla sizleri seyrediyordum.
Balıkçılar yaralarımı fark edip beni kıyıya çıkardılar. Beyaz elbiseli birkaç kişi koşarak geldiler yanıma, bakıp beni tedavi ettiler. Böyle başladı arkadaşlığımız sizlerle. Televizyon ve gazetelerde de bolca çıkıyormuş fotoğraflarım, yazlık güzellerin yanında.
            Bir sorum var söylemekten korktuğum. Sizin benim kürküme ihtiyacınız yok mu? Yunus kardeş, çok merhametli ve sevgi dolu bir kalbe sahip olduğunuzu anlattı bana ama.
Bir çok fok arkadaşım katledilirken, bana duyulan bu sevgi neden? Yoksa dünyada kalp taşıyan tek ırk siz misiniz? Sizin bana gösterdiğiniz sevgiye karşılık vermek için 30 Ağustos'u bekledim ben de, bu satırları yaza bilmek için. Cennette ki kardeşlerim siz Türkler; yüreğiniz zaten cennet.
         Zafer Bayramız tüm ülkenize ve halkınıza kutlu olsun. Siz bu cennet vatanı fazlasıyla hak ediyorsunuz.

 

Ramazan Ergen

Çağdaş Marmaris Gazetesi

Muhabiri ve Yazarı

MERHABA BEN BADEM
tarih Tarih: 31.08.2009, 23:06 okunma Okunma: 2041
Yorumlar
Büyülü cümleleriniz çok etkileyici bir anlatımınız var. Sanırım bir çok yazarın utanması gerekecek. Başarılarınınzın devamını dilerim.
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Pınar
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales