Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARTI OTEL İŞLETMELERİ BORSADA İŞLEM GÖRMEYE BAŞLADI
MARTI OTEL İŞLETMELERİ BORSADA İŞLEM GÖRMEYE BAŞLADI

                 Marmaris’te 60’lı yılarda kurduğu tesisle turizmin başlamasına öncü olan, Martı Otel İşletmeleri’nin iştirakı Martı GYO,   76,7 Milyon TL’lik kaynakla, sermayesinin Yüzde 49'unu halka arz ederek,  borsada işlem görmeye başladı.

Ata Sevgi
                   Martı GYO Halkla İlişkiler Birimi’nden verilen bilgiye göre; “Geçtiğimiz hafta talep toplama sürecini tamamlayarak 76,7 milyon TL’lik kaynak sağlayan Martı GYO, bugün (24 Eylül 2010),  İMKB’de düzenlenen törenin ardından borsada işlem görmeye başladı. Sermaye Piyasası Kurulu, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, OYAK Yatırım Menkul Değerler ve Martı GYO’nun yetkililerinin katıldığı törende çana vurulmasıyla birlikte 21 yıl aradan sonra 2’inci Martı da borsaya uçmuş oldu.
            1989 yılında ilk halka arzını gerçekleştiren,
Türkiye’nin halka açılan ilk turizm şirketi Martı Otel İşletmeleri’nin iştiraki Martı GYO, borsaya giriş yapan 2’inci Martı markalı şirket oluyor.
             MRGYO hisse koduyla İMKB’de işlem görmeye başlayan Martı GYO, portföyünde bulunan ve her geçen yıl değeri artan turizm tesisleri; Antalya Kemer bölgesindeki Martı Myra ve Marmaris Orhaniye’deki Martı Marina’nın yanı sıra, Çerkezköy’de 2008 yılında yapımına başladığı yaşam alanı/konut projesi
yle de öne çıkıyor.

NARİN: SERMAYE TABANA YAYILMALI
                 Törende konuşan Martı GYO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Narin,  “Sermayenin tabana yayılması vizyonuna olan sarsılmaz inancımızın yanında şeffaf, hesap verebilen ve kazanca odaklı kurumsal yönetim ilkelerimizin de bir ürünü olan Martı GYO’yu halka açtığımız için memnunuz. Geride bıraktığımız halka arz sürecinde yanımızda olan herkese teşekkür ediyoruz.
                Tek hedefimiz yatırımlarımızı hızla hayata geçirerek Martı GYO’nun kazancını temettü olarak ortaklarımızla paylaşmak olacaktır.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

MARTI OTEL İŞLETMELERİ BORSADA İŞLEM GÖRMEYE BAŞLADI
tarih Tarih: 24.09.2010, 17:30 okunma Okunma: 1925
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales