Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’İN YANGIN SAVAŞÇILARI AKDENİZ ÜLKELERİNE ÖRNEK
MARMARİS’İN YANGIN SAVAŞÇILARI AKDENİZ ÜLKELERİNE ÖRNEK

            Özellikle Ege ve Akdeniz Bölgesi’ndeki turizm yörelerinde, her yıl Mayıs ayı başı ve Ekim ayı sonu arasındaki, “Orman Yangını Sezonu” bir kez daha mutlu sonla tamamlanıyor.
           
Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü, orman yangınlarında son iki yılda gösterdiği başarıyla, geçmiş yıllardaki yangın felaketlerini unutturmak üzere.
Ata Sevgi - Jale Orhan

            Sorumluluğunda Marmaris ve Datça İlçesi olan; Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü, sezon bitimine 5 gün kala (25 Ekim 2011),
basın mensuplarına özel, helikopterle havadan tur düzenleyerek, yanan ve yeniden iyileştirilen alanları gösterdi.
           
Olağan günlerde pek bir arada görülemeyen Marmaris basın mensuplarının, büyük ilgi gösterdiği hava turu sonrası, görüşlerini aldığımız Marmaris Orman İşletme Müdürü Özkan Şahin, Türkiye’nin Akdeniz ülkeleri içerisinde orman yangınlarını söndürmede birinci sırada olduğuna dikkat çekerek; “Orman Genel Müdürlüğü’nün Antalya'da yaptığı Yangın Eğitim Merkezi'nde 42 ülke, eğitim alabilmek için sıraya girmiş durumda. Orman yangınları konusunda, deneyimlerimizi artık yurt dışına satar duruma geldik. Bu anlamda ormancılık açısından dünyadaki ilk 10 ülkeden birisiyiz. Bölgemizde son iki yıldır, yangınlardaki başarı oranımız son beş yılın çok üstündedir. Hatta zaman zaman Marmaris merkezindeki kimi  konut yangınlarında, yerel yönetimlere verdiğimiz desteğe, basın olarak siz de tanık oldunuz.
            Marmaris ve Datça’da;  geçen yıl 21 orman yangınında, 26 Hektar ormanlık alan yandı. Bu yıl itibariyle da, Mayıs ve Ekim ayları arasında çıkan 18 yangında, 23 Hektar ormanlık alan kül oldu. Bünyemizdeki 1 helikopter ve 15 arazözümüz ekipman olarak, orman işçilerimizdenoluşan ekibimiz, ana gücümüz.
            Çıkan yangınlarda zarar gören yanan alanlarda, iyileştirme çalışmalarına Datça’dan başladık. Yılbaşına kadar; 600 Dekar arazide gençleştirme, 962 Hektar alanda gençlik ve kültür bakımı, 500 Hektar alanda da iyileştirme çalışmalarını tamamlayacağız” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)
Haber fotoğrafları için lütfen linke tıklayın:

http://www.marmarisbulten.com/Galeri/MARMARiS_ORMANCiSi_YAMAN_ORMANCi/

---------------------------------------------------------------------
 
Marmaris'ten dünyaya İŞ DÜNYASI REHBERİ 
 ayrıntılar için lütfen linke tıklayınız.
http://www.marmarisbulten.com/Haber/MARMARiS_iS_DUNYASi_ve_KAMU_KURUMLARi_REHBERi/

MARMARİS’İN YANGIN SAVAŞÇILARI AKDENİZ ÜLKELERİNE ÖRNEK
tarih Tarih: 26.10.2011, 02:26 okunma Okunma: 1799
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales