Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’İN OSMANİYE KÖYÜ’NE ARICILIK VE BAL MÜZESİ KURULUYOR
MARMARİS’İN OSMANİYE KÖYÜ’NE ARICILIK VE BAL MÜZESİ KURULUYOR

                      Yaklaşık 5 ay önce  başlatılan  Marmaris’in Osmaniye Köyü’ne kurulması düşünülen Arıcılık ve Bal Müzesi projesinde, son aşamaya gelindi. Marmaris Ticaret Odası, Marmaris Kaymakamlığı ve Osmaniye Köyü Muhtarlığı işbirliğiyle gerçekleştirilecek projede; genel olarak arıcılığın ve Marmaris’e özgü niteliği ile markalaşmış çam balının bilimsel ve etnografik bir merkezle desteklenerek yerel kalkınmaya katkı koyması hedeflendi.
Ata Sevgi
                           Marmaris Ticaret Odası Halkla İlişkiler Birimi’nden bugün (24 Ağustos 2010) verilen bilgide; “ Kalite bilincini arttırarak arıcılık, bal ve bal ürünleri konusunda Osmaniye’nin dünyaca tanınır bir merkez haline getirilmesi ve turizmden en az pay alan Osmaniye köylümüze, on yıllardır devam ettirdikleri ekonomik faaliyetleriyle uyumlu, alternatif bir gelir ve istihdam alanı oluşturmak adına,  paydaşlar arasında yapılan sayısız görüşme mutluluk verici bir sonuca kavuşmuştur.
  
                     Marmaris İlçe Kaymakamlığı görüş ve önerileri doğrultusunda, Marmaris Ticaret Odası tarafından hazırlatılan mimari projeler ile Osmaniye Muhtarlığı tarafından hazırlanan mimari projeler üzerinde yapılan görüşmeler sonucunda; Osmaniye Muhtarlığı ve köylülerinin ortaklaşa verdikleri kararla arıcılık ve bal müzesi projesinin uygulanmasına kendi inisiyatiflerinde gerçekleştirmeye karar vermişlerdir.
       
                 Proje, marka değeri yaratmış yerel bir değerimizin, dünyada tanınan ve saygı gören bir tesis ve merkez ile desteklenmesinin üzerine kurulduğundan başlı başına bir önem arz etmektedir ve Marmaris ve Osmaniye Köyü dışında herhangi bir paydası ve öğesi yoktur. Dolayısıyla böyle bir projenin Osmaniye Muhtarlığı ve köylüsü tarafından uygulamaya konması hepimiz için sevindirici ve onur vericidir. Marmaris Ticaret Odası olarak, gelecek nesillere ve doğaya karşı üstlenilmesi gereken görev ve sorumluluklar doğrultusunda ortaya çıkan bu ulvi çalışmanın her aşamasında, Osmaniye Muhtarlığına ve köylüsüne destek olmak için hazır olacağız.” denildi. (AjansSevgi / Marmaris)

MARMARİS’İN OSMANİYE KÖYÜ’NE ARICILIK VE BAL MÜZESİ KURULUYOR
tarih Tarih: 24.08.2010, 19:14 okunma Okunma: 3044
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales