Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS'İN MASKOTU TEKRAR SAHNEDE!..
MARMARİS'İN MASKOTU TEKRAR SAHNEDE!..

MARMARİS’İN MASKOTU TEKRAR SAHNEDE!..

Marmaris’in ilk ve tek tiyatrosu  Marmaris Komedi Tiyatrosu, Karacan Point Center’da yer tahsis edilince, yeniden   çalışmalarına başladı.

2002 yılından bu yana Tiyatro Şenlikleri, tiyatro gösterileri, atölye çalışmaları, 23 Nisan şenlikleri ve daha birçok etkinlikle Marmaris’e hizmet veren MASKOT, yaklaşık bir buçuk yıl önce Marmaris Anfi Tiyatroda ki yerinden “program vermedikleri” gerekçesiyle Marmaris Belediyesi tarafından çıkarılmışlardı. Çocuk oyuncular bu durumu aileleri ile Atatürk meydanında gözyaşlarıyla protesto ederken, MASKOT çalışmalarını durdurmuştu.

MASKOT’un yazarlarından ve yönetmenlerinden Mine ERSAN,Mekan bizim için çok önemli, Marmaris’e tiyatro sahnesi kazandıralım, kamuoyu yaratalım diye kostümlerle denize girip prova alıp sıkıntımızı tüm Türkiye’ye duyurduk, mükafatımız amfi tiyatrodan da kovulmak oldu. Belediyenin içinde biz yıllardır mutlu ve huzurlu çalışıyorduk, Belediyenin kapısından bile içeri girmemiş insanlara, Marmaris’i daha önce görmemiş insanlara, operaya daha önce gitmemiş insanlara belediyede bazı yetki ve görevler verirseniz olacağı budur. Marmaris bundan ders çıkarmalıdır. MASKOT her zaman Marmarislilerin ve belediyenin bir parçası olmuştur ama bu belediyenin değil, bu belediye MASKOT’u parçalamıştır. Bunu idrak edememişlerdir. Biz idrak ettirmesini çok severiz. Yaptığımız protestolardan sonra bir çok işadamı tiyatromuza destek vermiş ama siyasi kaygılardan dolayı bu destekleri geri çevirmiştik. Marmaris Ticaret Odası Y.K.Başkanı Sn. Mustafa Karacan’da her türlü desteği verecekleri sözünü vermişti. Bizde 23 Nisan’dan önce MASKOT’u ayağa kaldırma fikrine sahip olunca Karacan Point Center’da bulunan mekanın tiyatromuza tahsis edilip edilemeyeceğini KPC yetkililerine sorduk. Sn.Mustafa KARACAN’ın da desteğiyle aynı gün tiyatromuz geçicide olsa yeni yerine geçti. Geçici diyoruz çünkü MTO tarafından Taşhan’da yapılacak olan komplekste kalıcı yerimizin şimdiden tarafımıza ayrıldığı müjdesini de Sn. KARACAN’dan aldık.Birbuçuk senelik arada boş durmadık ve bu yaz Ferhan Şensoy’un “Fername” adlı oyununu Marmarislilere seyrettirdik. Marmaris Türkiye’nin en iyi tiyatrocularına layık, bizde en iyileri getirmeye devam edeceğiz, ayrıca 23 Nisan’da da sürprizlerimiz  var” dedi.

Marmaris Komedi Tiyatrosu’nun  Tiyatro Atölyesi ise şu anda yeni oyuncularını Karacan Point Center ikinci katında ki yerinde bekliyor.

         Bilgi İçin: 0 554 799 85 19 – 417 17 95                 
                                                                                          (AjansSevgi)
MARMARİS'İN MASKOTU TEKRAR SAHNEDE!..
tarih Tarih: 05.04.2008, 17:33 okunma Okunma: 2630
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales