Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS'İN HAYVANSEVER YUMURCAKLARI
MARMARİS'İN HAYVANSEVER YUMURCAKLARI

MARMARİS’İN

HAYVANSEVER YUMURCAKLARI
             Marmaris Yumurcak Çocukevi öğrencileri, yaz sıcağında susuz kalan sokak hayvanları için yaptıkları uygulamayla büyüklere örnek oldular.Yuvanın Müdürü Gönül Tercan, öğretmenler Nilüfer Güler, Melis Özcan  ve 15 minik öğrenci, önceki gün ( 20 Ağustos 2009), Saman İskelesi Parkı’daki ağaçların altına, sokak hayvanlarının içmesi için içlerinde su bulunan kapları yerleştirdiler.

Yapılan uygulamayla ilgili bilgi veren Gönül Tercan; “ Sokak hayvanları denince akla ilk gelen kedi ve köpeklerdir. Bu hayvanların yemekten çok içecekleri suya ihtiyaçları vardır. Karınlarını doyurmak için muhtelif yerlerde ve çeşitlikte yiyeceklerini bir şekilde temin etmektedirler. Ama içecekleri temiz bir suyu bulamamaktadırlar. İşte birkaç günlükte olsa buralara içecekleri suyu bıraktık.  Bu dünyada tek başımıza yaşamıyoruz aldığımız her nefeste ve her yediğimiz yiyecekte de hayvanlarında hakkı var yaradan hepimize her şeyi sunmuş. İnsanlara akıl ve vicdan vermiş Biz insanlara düşen en büyük görev, diğer canlılara yardımcı olmalıyız diye düşünüyorum.

Hiç olmazsa şu sıcak yaz günlerinde bahçelerimize, parklara, elimizden geldiğince yem verelim, bir kutu su koyalım. İşte bugün yuva çocuklarımıza, bu yaşta hayvan sevgisini aşılamak için böyle bir uygulama yaptık.”  dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

MARMARİS'İN HAYVANSEVER YUMURCAKLARI
tarih Tarih: 22.08.2009, 02:59 okunma Okunma: 2707
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales