Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS YAT LİMANI SEZONU TÜRKÜLERLE AÇTI
MARMARİS YAT LİMANI SEZONU TÜRKÜLERLE AÇTI

             Marmaris’ten Datça’ya adlı türküsü ve aynı adı taşıyan albümüyle, Muğla genelinde kısa zamanda çok sevilen ve tanınan Sanatçı Sefer Karabulut’ta Beldibi Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu ile çalışmalarını sürdürüyor.


Ata Sevgi
 
              Marmaris’in Beldibi Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu;  çalışmalarını Marmaris Yat Limanı’nda bulunan Pasha Restaurant’ta sürdürüyor. Bir yandan 2010 Turizm Sezonu hazırlıkları sürerken, koroya yer sponsoru olan Pahsa Restaurant farkında olmadan sezon açılışını Anadolu Ezgileri’yle yapmış oldu.
              
Saz Sanatçısı Bedri Özdemir yönetiminde yaklaşık 5 ay önce Beldibi Belediye Tesisleri’nde çalışmalara başlayan koro, Temmuz ayında yapılacak olan Geleneksel Beldibi Sanat Günleri’ne hazırlanıyor.
            
TV Çekimleri için  çalışmalarını Pasha Restaurant’a aldıklarını dile getiren Özdemir; “ Koromuz 30 kişilik. Arkadaşlarımızın tamamı ev hanımları ve esnaflardan kurulu amatör bir topluluk. Aynı zamanda koristimiz olan Pahsa Restaurant İşletmecisi Melek Çinar ve eşi Hasan Çinar, televizyon çekimlerimiz için yer arayışımız olunca, ücret bile talep etmeden Anadolu motifleriyle süslü, folklorik atmosferdeki üst salonlarını hizmetimize açtılar. Bu gönüllülük aşklarından dolayı onlara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Koromuz öncelikle Temmuz ayında 7.si yapılacak olan geleneksel Beldibi Sanat Günleri’ne hazırlanıyor. Başka yerlerden de istek olursa seve seve konser veririz.” dedi.

MARMARİS’TEN DATÇA’YA DEDİ O DA KORİST OLDU

             
Marmaris’ten Datça’ya adlı türküsü ve aynı adı taşıyan albümüyle, Muğla genelinde kısa zamanda çok sevilen ve tanınan Sanatçı Sefer Karabulut’ta koro ile çalışmalarını sürdürüyor. 
              
Karabulut;” Hayırdır siz burada? “ sorumuza karşılık oldukça net bir şekilde;” Türkü nerede ben orada!..” dedi.(AjansSevgi / Marmaris)
 
Anadolu ve Türkü aşıkları Melek ve Hasan Çinar çifti.

MARMARİS YAT LİMANI SEZONU TÜRKÜLERLE AÇTI
tarih Tarih: 17.03.2010, 20:22 okunma Okunma: 3534
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales