Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS YAT KAPTANLIĞI EĞİTİM MERKEZİ OLDU
MARMARİS YAT KAPTANLIĞI EĞİTİM MERKEZİ OLDU

MARMARİS YAT KAPTANLIĞI EĞİTİM MERKEZİ OLDU

Ata Sevgi

                    Deniz  Ticaret Odası Marmaris Şubesi ve  Marmaris 75. Yıl Anadolu Meslek ve Kız Teknik lisesi işbirliğiyle düzenlenen, 2. Dönem Yat Kaptanlığı Kursları tamamlandı, 3. Dönem  Kurs kayıtları başladı.

                     Deniz Ticaret Odası (DTO) Marmaris Şubesi Basın Halkla İlişkiler Birimi’nden verilen bilgiye göre; 2 Şubat – 2 Haziran 2009 tarihleri arasında 4 aylık eğitimden geçen 21 kursiyer, önceki gün ( 3 Haziran 2009),  Marmaris 75. Yıl Anadolu Meslek ve Kız Teknik lisesi’nde  yapılan Yat Kaptanlığı Bitirme Sınavı’nı da başarıyla tamamladı. Kursiyerler,  24 – 25 - 26 Temmuz 2009 tarihlerinde İstanbul TUDEV Eğitim Merkezi’nde,  GASM tarafından yapılacak olan sınava katılmaya hak kazandılar. Daha önce yapılan 1.Dönem Yat Kaptanlığı Kursunu bitiren kursiyerler, İstanbul TUDEV Eğitim Merkezi’nde 20 Mart 2009’da yapılan sınavda, bir ilke imza atıp Türkiye genelinde en yüksek başarı ortalamasını yakalamışlardı.
  
               Marmaris  Deniz Ticaret Odası Başkanı Hasan Mengi yaptığı açıklamada; “ Oda olarak ümit ediyoruz ki bu dönemde verdiğimiz mezun kursiyerlerimizde aynı başarıyı göstereceklerdir. Onlara güvencimiz tam. Değerli hocalarımız Fatih Mehmet Dağıstanlı oğlu, İdris Hayati Kolluoğlu, Dr. Fethullah Halepliler  ve Cenap Erdem  büyük özveri ile kursiyerleri başarıya taşıyorlar. Öğrencilerimizin başarıları bizler için gurur kaynağı. Bu anlamda tüm kurs  ekibimiz  canla başla calışıyor . Marmaris turizmine eğitimli denizciler kazandırmak için yaptığımız çalışmalardan olumlu sonuçlar almaya başladık. Yat Kaptanlığı eğitimleri 4 ay sürüyor. Eskiden bu eğitim için İstanbul’a gitmek zorunda kalınıyordu. Bu eğitimi almak isteyenler evlerinden uzak kaldıkları gibi başka bir şehirde 4 ay kalarak maddi anlamda da yıpranıyorlardı. Bu açıdan da kendilerine bir hayli kolaylık sağlamış olduk." dedi. (AjansSevgi / Marmaris)
MARMARİS YAT KAPTANLIĞI EĞİTİM MERKEZİ OLDU
tarih Tarih: 06.06.2009, 00:20 okunma Okunma: 4383
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales