Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS VE MİLLİ BİRLİK AÇILIMI
MARMARİS VE MİLLİ BİRLİK AÇILIMI

           Öncelikle Sevgili ulusal büyüğümüzü, Ata’mızı binlerce kez şükran ötesi anıyor ve “Sayende bu günlerdeyiz, sonsuza dek te izindeyiz!..” diyorum.

          Hükümet yetkililerinin önce Kürt Açılımı, sonra Demokratik Açılım son olarak ta, neden gerek duydularsa Milli Birlik Açılım dedikleri saçılımları(!)na, Marmaris öyle güzel cevap verdi ki…Merhum Aziz Nesin  yaşasa, varın siz düşünün artık nasıl yazardı?..

            Kaymakam Sayın A. Serdar Polat konusuna girmeyeceğim… Kim bilir kimlerin iknasıyla Marmaris’teki Cumhuriyet Yürüyüşü’nün ertelenmesine değil de, iptal kararına olur verdi?..

              Yalnız “bir  musibet bin nasihat.” örneği, o kadar güzel sonuçlandı ki yürüyüş, “Alın Size Milli Birlik Açılımı!..” denilircesine, birbirine muhalefet olanların bile bir araya gelerek gerçekleştirdiği Cumhuriyet Yürüyüşü, 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı’nı bu yıl çok daha farklı kıldı, çok daha fazla anlamlı kıldı.

                İptal sonrasında, Cumhuriyet Yürüyüşü girişiminden dolayı; öncelikle CHP Marmaris İlçe Başkanı Yamaç Kaya’ya, sonrasında da yürüyüşe katılan DSP, MHP, HEPAR, Marmaris ADD, Eğitim - İş Marmaris Temsilciliği,  Marmaris TESUD,  TGB Grubu olarak katılan Marmaris’li gençlerimize, adını hatırlayamadığım diğer sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte toplamında 10 Binleri aşan Marmaris Halkı’na binlerce kez teşekkürlerimi sunuyorum… Cumhuriyet’e sahip çıktığınız için, her zaman da çıkacağınızı  gösterdiğiniz için….

             AKP İlçe Başkanı Kadem Mete’nin deyişiyle PKK’lı teröristlerden bile bölücü olmanıza rağmen!.. nasıl oluyorsa artık(?).. 

VE 71 YIL SONRA…

                Rahmetli babam, sağlığında hep duacıydı sana Sevgili Yüce Ata’m…

Allah Ömür versin her namaz sonrasında hala hayır dualarını eder sana, sen aramızdan ayrılırken 3 yaşında olan canım anam…

                Ve ben ve biz!..Çok Sevgili Atam, rahat uyu sen!..

             Milli Birlik Açılımı adı altında, var olan ulusal birliğimizi; sebil yapıp saçmaya, ulusal birliğimizi bozmaya çalışanlara karşı 71 yıldır vardık, onları dağıtıncaya kadar da sonrasında da, hep var olacağız!..

             Her 10 Kasım’da hüzünlensem de; bir Cumhuriyet Genci olarak seni anabildiğim, yarınlara koştuğum için de mutluyum, Atam!..

                Sayende varız… Sonuna dek değil, sonsuza dek emanetini koruyacağız!.. Sen rahat uyu, Sevgili Yüce Atam!.. 

                                                                                         Ata Sevgi

MARMARİS VE MİLLİ BİRLİK AÇILIMI
tarih Tarih: 12.11.2009, 03:25 okunma Okunma: 1815
Yorumlar
ATATÜRK bize hiç yalan söylemedi!

Her söylediği, her yazdığı gün be gün gerçekleşiyor.
Onun tuttuğu ışıktan, gösterdiği yoldan çıkanların, ülkeyi ne hale getirdiğini yaşayarak görüyoruz.
Atatürk, “Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet paidar kalacaktır” dedi.
O dediyse doğrudur; çünkü Atatürk bize hiç yalan söylemedi!
Onun emanetlerine sahip çıkmaya ve gerekirse bu uğurda “Ya İstiklal, Ya Ölüm” deme onur ve kararlılığındadır Türk milleti.
Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacak; büyük kurtarıcı Gazi Mustafa Kemal Atatürk de, sonsuza kadar beyinlerimizde ve yüreklerimizde yaşayacak ve yaşatılacaktır. Bu böyle biline!...

Yüksel Erdoğru


Tarih: 12.11.2009 - 03:42 | Gönderen: Yüksel Erdoğru
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales