Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS USTA GAZETECİLERİ AĞIRLADI
MARMARİS USTA GAZETECİLERİ AĞIRLADI

                           Türkiye’nin en önemli soruşturmacı gazetecilerinden Soner Yalçın, Vatan Gazetesi yazarı Mustafa Mutlu, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel Marmaris Televizyonu’nun daveti üzerine Halkın Gündemi Programı’na katıldılar.

Ata Sevgi
 
                        Marmaris TV’den verilen bilgiye göre; dün (16 Mart 2013) Elegance Hotel Salonu’nda gerçekleşen  Marmaris TV Genel Yayın Yönetmeni Gökmen Ulu’nun moderatörlüğünü yaptığı programda Türkiye’de basın ve ifade özgürlüğü konuşuldu.
                    Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel,
Türkiye’de 70 gazetecinin tutuklu bulunduğuna dikkat çekerek, Gazetecileri Koruma Komitesi’nin verilerine göre, Türkiye’nin, tutuklu gazetecileri bulunan ülkeler arasında dünyada birinci sırada yer aldığını belirtti. Türkiye’de yaklaşık 28 bin gazetecinin bulunduğunu ve 10 Bin gazeteciye dava açıldığını hatırlatan  Sertel, “ Türkiye’de her iki gazeteciden biri soruşturma baskısı altında” dedi.
Gazeteci Yazar Soner Yalçın’ da,“ Ben niye buradayım. Beni vatandaşlar kitap yazan biri olarak tanıyorlar. İki yıl cezaevinde tutuklu kaldım. Şimdi buradayım. Ben meydan okumak için buradayım” dedi. Yalçın, gazetecilere uygulanan baskılara işaret ederek, “ Gazetecilikte önemli olan özgürce soru sorabilmektir. Türkiye’nin temel meselesi budur. Soru soramazsan araştıramazsın. Gazetecinin soru sorabilmesi önemlidir. Yoksa biz cezaevini yıkar geçeriz, mesele o değil.  Tayyip Erdoğan’a cevap verme telaşındayız. Buna gerek duymamalıyız.  Bizi başka tartışmalara sürüklüyorlar. Bize kendi gündemlerini dayatıyorlar. Bu gündemleri, elimizin tersiyle iteceğiz.” dedi.
Söyleşinin son konuğu Vatan Gazetesi Yazarı Mustafa Mutlu’ da  konuşmasında, “ Türkiye’de gazeteciler, bilim adamları, askerler tutuklandı. Şimdi de çiftçiler tutuklanıyor. Ses çıkaran olmadı. Kim ses çıkaracak. Hala ne bekliyoruz? Binlerce vatandaşa sosyal medyada yazdığı ve paylaştığı iletiler nedeniyle davalar açılıyor.” dedi.
                       Marmaris halkı tarafında yoğun ilgi gören söyleşi sonrasında usta gazeteciler, okurları için kitaplarını da imzaladılar. (AjansSevgi / Marmaris)
___________________
Kargo Gönderiniz mi var? Tıklayın!..
http://www.marmarisbulten.com/Haber/MNG_KARGO_MARMARiSTE_DE_LiDER/

MÜŞTERİLERİNİZİN
SİZE ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM!..
 bir tık yeter!..
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

MARMARİS USTA GAZETECİLERİ AĞIRLADI
tarih Tarih: 17.03.2013, 17:36 okunma Okunma: 1220
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales