Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS TİCARET ODASI TURİZM ALTYAPI EĞİTİMLERİNE BAŞLADI
MARMARİS TİCARET ODASI TURİZM ALTYAPI EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

MARMARİS TİCARET ODASI

TURİZM ALTYAPI EĞİTİMLERİNE BAŞLADI
 

Ata Sevgi

                         Marmaris Ticaret Odası’nın Marmaris Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’yle birlikte, Johnson Diversey desteğiyle düzenlediği, “Havuz Bakım Eğitimi” başladı.

                         Marmaris Ticaret Odası Halkla İlişkiler Birimi’nden dün ( 16 Temmuz 2009) verilen bilgi ve fotoğraflara göre; ücretsiz yapılan eğitime başvuru fazla olunca, sınıf sınırı nedeni ile 70 havuz görevlisi eğitime katıldı. Ticaret Odası yetkilileri yoğun ilgi nedeniyle önümüzdeki günlerde eğitimi tekrarlayacaklarını belirttiler. 6 saat teorik, 4 saat uygulamalı eğitim, Johnson Diversey Yeni İş Geliştirme Yöneticisi Kimya Mühendisi Fatih Pullu tarafından verildi.

                          Marmaris Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kemal Böğüş açılış konuşmasında, otel ve apartlardaki havuzların insan sağlığı açısından önemine dikkat çekti.

                       Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal’da; “Marmaris’in turizm açısından çok önemli bir yer teşkil ettiğini ve ekonomik yapısına baktığınızda da %80 turizme dayalı bir ekonomiye sahip olduğumuzu hepiniz biliyorsunuz. Turizm konusunda çok önemli olması gereken personel bilgilendirmesi ve bilinçli bir personelin oluşması gerekmektedir. Bu açıdan biz Marmaris Ticaret Odası olarak Halk Eğitim işbirliği ile turizmin bütün kollarında alt yapısında personel eğitimine çok büyük önem veriyoruz. Bundan sonra sadece havuz bakımı değil bütün turizm konularında, alt yapıda destek vererek seminerler düzenleyeceğiz. Şunu bilmenizi isterim bu seminer sonunda sizler bir altın bilezik sahibi olacaksınız. Bu eğitim sonunda alacağınız sertifika sizin çalışma hayatınıza bir artı değer koyacaktır, yaptığınız işin tescili olacaktır” dedi.

                    Eğitimin ilk gününde katılımcılara;  Sağlık Bakanlığı Mevzuatı, Havuz Suyunda Kimyasal Denge, Çeşitli Parametrelerin Etkileri, Havuz Suyu Kirleticileri, Sirkülasyon ve Filtrasyon, 6 Yollu ve Vana Sistemleri, Havuz Kimyasalları, Havuzda Güvenlik ve  Havuz Senaryoları konularında bilgi verildi. (AjansSevgi / Marmaris)

MARMARİS TİCARET ODASI TURİZM ALTYAPI EĞİTİMLERİNE BAŞLADI
tarih Tarih: 17.07.2009, 01:26 okunma Okunma: 2009
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales