Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS TİCARET ODASI MESLEK OKULU GİBİ
MARMARİS TİCARET ODASI MESLEK OKULU GİBİ

                         Marmaris Ticaret Odası (MTO)  mesleki eğitim kursları, iş dünyasına ara elemanlar kazandırmaya devam ediyor. Son olarak tamamlanan; Havuz Operatörlüğü, Çağdaş Çatı Yapım Teknikleri ve İngilizce Kursları’ndan başarıyla mezun olan 86 kursiyer, düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.


Ata Sevgi
                     MTO Halkla İlişkiler Biriminden bugün (27 Ağustos 2010) verilen bilgiye göre;  Marmaris Ticaret Odası Jale Bayındır toplantı salonunda yapılan sertifika töreninde, MTO Meclis Başkanı Hüseyin Süer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuran Esin ve Ahmet Özdemir, Yönetim Kurulu üyeleri Ali Kansu ve Volkan Yaylalı da hazır bulundu.
                   
Söz alan MTO Başkan Yardımcısı Nuran Esin;” Marmaris Ticaret Odası Yönetimi, göreve yeni başladığı dönemde, turizm sektörüne doğrudan ve dolaylı hizmet sunan iş kollarında bir yılda, “Eğitim Şart” sloganı ile ücretsiz olarak 1000 kişiyi kalifiye personel yapma hedefi edinmiştir. Bu amaçla, eğitim konusu sektörün ileri gelen firmalarından gelen uzman eğitmenler tarafından mesleki eğitimler düzenlenmiş ve tüm mesleki eğitimlerimiz teorik ve uygulamalı olarak planlanmıştır. Böylelikle bilinçli personel yetiştirmek için adım atılmıştır.
                   
Çamaşırhane ve Kuru Temizleme Ara Eleman Yetiştirme Kursu; üç defa düzenlenmiş ve 295 kişi başarıyla mezun olmuştur. Yaz sezonunda hijyen konusunda önemli bir meslek dalı olan “Havuz Operatörlüğü” kursu üç defa düzenlenmiş ve toplamda 190 kişi başarıyla mezun olmuştur. Çağdaş Çatı Yapım Teknikleri kursu: 30 kursiyer başarılı olmuştur. Turizmde kaliteli iletişimi sağlamak amacıyla üyelerimize yönelik ücretsiz İngilizce kursu tamamlanmış ve kursiyerlerimiz başarıyla mezun olmuştur. 24 Ağustos’ta Türkiye’deki tek Google Adwords KOBİ Yetkili Eğitim Merkezi olan ANT Eğitim Merkezi ile işbirliğinde ücretsiz Google Adwords İnternet Reklamcılığı Eğitimi düzenlenmiş ve 33 kişi sertifika almaya hak kazanmıştır.
    
               Bundan sonraki programımızda da, Muğla İŞKUR  işbirliğimiz  ile Kasım ayında düzenleyeceğimiz “Evde Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi” kurslarımız var.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

MARMARİS TİCARET ODASI MESLEK OKULU GİBİ
tarih Tarih: 27.08.2010, 20:03 okunma Okunma: 2442
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales