Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI’NDA TANITILDI
MARMARİS TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI’NDA TANITILDI

                  Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, 10 Aralık’ta kapılarını ziyaretçilere açtı. 20 bine yakın kişinin ziyaret ettiği fuarda Marmaris, Marmaris Turizm Birliği (MARTAB) tarafından tanıtıldı.                  
Marmaris Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden dün (14 Aralık 2009) verilen bilgide;” İZFAŞ, Hannover Messe İnternational ve TÜRSAB`ın birlikte gerçekleştirdiği ve Türkiye`nin tek “incoming fuarı” olan Travel Turkey İzmir’e, bu yıl 17 ülke ve 50 ilden 435 firma katıldı. Her yıl artan yabancı katılımcı ve satın almacıları ile Türk turizmciler için daha fazla iş fırsatı yaratan fuar ve konferans, Avrasya Bölgesi ağırlıklı olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen satın almacılarla Türk turizm sektörü arasında verimli bir iletişim köprüsü olması sağladı. Uluslararası İzmir Fuar Alanı`nın tüm hollerinde birden gerçeklen fuarda, 2010 sezonuna ilişkin bağlantılar kuruldu.

               Ekim ve Kasım aylarında ilk olarak Rodos’ta düzenlenen Türk Malları İhraç Fuarı daha sonra ise İngiltere’de düzenlenen World Travel Market’e katılan MARTAB, bu seferde Marmaris ve çevresini İzmir’de tanıttı. 80 metrekarelik alanda kurulu stantta MARTAB bünyesinde yer alan 8 belediye ve 15 köyün kültürel, tarihi, doğal ve turistik değerleri en iyi şekilde tanıtılmasına yönelik faaliyetlerde bulunuldu. Stantta görev alan 8 personel etkili bir tanıtım için bölge hakkında bilgilerin yer aldığı çok sayıda rehber, broşür ve afiş dağıttı.

             Türkiye çapında faaliyet gösteren 88 birlikten fuara katılan tek turizm birliği MARTAB oldu. Standın ziyaretçileri arasında diğer turizm birliklerinin yetkilileri de vardı. 5. kez gerçekleştirilen fuara ilk kez katılan MARTAB standına İzmirlilerin de ilgisi büyük oldu. Birlik üyesi Belediyelerden Armutalan, İçmeler ve Turunç Belediye Başkanları da stand ziyaretçileri arasındaydı. Fuarın en ilgi çekici tanıtım aracı model gemi oldu.  Mayıs ayında yapılacak olan Denizcilik ve Bahar Festivali öncesi tanıtım yapmak üzere Fuar hollerinde gezdirilen gemi ve içindeki deniz kızı, büyük ilgi gördü. Tekne içinde bulunan personel ziyaretçilere festivalle ilgili bilgi vererek, broşür dağıttı.
                Buyıl ki fuara Türkiye`den Denizli, Bosna Hersek Cumhuriyeti`nden Saraybosna fuar ortağı statüsüyle katıldı. Geçen yılki organizasyonda 250 özel davetliyi ağırlayan fuar, bu yıl da aynı uygulamayı devam ettirdi. Fuar 13 Aralık Pazar günü son buldu. (AjansSevgi / Marmaris)

MARMARİS TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI’NDA TANITILDI
tarih Tarih: 15.12.2009, 04:32 okunma Okunma: 3275
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales