Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS THK‘ YA 14 BİN LİRALIK DERİ BAĞIŞI
MARMARİS THK‘ YA 14 BİN LİRALIK DERİ BAĞIŞI

             Sivil Havacılık Üniversitesi kuruluş çalışmalarını sürdüren, Türkiye’de kurban derisi toplama yetkilisi tek kurum olan, devlet katkısı olmadan çalışmalarını sürdüren Türk Hava Kurumu, kamu hizmetlerine durmaksızın devam ediyor.

Ata Sevgi
                     Türk Hava Kurumu ( THK) Marmaris Şube Başkanı Av. Mehmet Hasbioğlu, bugün (24 Kasım 2010) yaptığı basın toplantısında; THK’ nın yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek, Kurban Bayramı’nda 13.866,00 TL değerinde bağış deri toplandığını açıkladı.  
                       Türkiye’de THK dışında hiçbir kurumda yangın söndürme uçağı olmadığına dikkat çeken Hasbioğlu; “ 2860 sayılı yardım toplama kanunu gereğince kurban derisi toplama yetkisi beş ayrı kurum adına devlet tarafından sadece Türk Hava Kurumu’na verilmiş yasal bir görevdir. Toplanan
bu gelir; Kızılay, Çocuk Esirgeme Kurumu, Diyanet Vakfı, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı ile Türk Hava Kurumu arasında paylaşılmaktadır.
            Gelir dağılımı; % 50’ si yardımın toplandığı il veya ilçenin Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı’na,  %4’ ü Türk Kızılay’ına, % 3’ü Çocuk Esirgeme Kurumu’na, % 3’ü Diyanet Vakfı’na, % 40’ı ise Türk Hava Kurumu’na aktarılmaktadır. Böylece
bağışladığınız Kurban derisi ile aynı anda beş ayrı kuruma bağış yapmış oluyorsunuz.
              Bu yıl Kurban Bayramı süresince
Marmaris ilçe sınırları içerisinde 750 adet koyun derisi, 960 adet keçi derisi ve 81 adet sığır derisi toplanmıştır. Toplanan derilerin tutarı 13.866,00 TL’dir.
                 Türk Hava Kurumu % 40’lık pay ile; Hasta /yaralı/ organ nakli yapıyor, yangın söndürme uçaklarımızla orman yangınlarına müdahale ediyor. Unutmayalım ki Türkiye’de Türk Hava Kurumu dışında, ne kamu sektöründe ne de özel sektör envanterinde yangın söndürme uçağı yoktur. Sportif havacılığın gelişmesi için karşılık beklemeden çalışıyor, gençlere havacılığın her dalında ücretsiz eğitimler veriyor. Kurmakta olduğumuz havacılık üniversitesi ile sivil havacılığın değişik alanlarındaki eleman ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Bütün bu faaliyetleri devlet katkısı olmadan sizlerin bağışlarınızla yürütüyoruz. Güveninize ve desteğinize teşekkür ediyoruz.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

MARMARİS THK‘ YA 14 BİN LİRALIK DERİ BAĞIŞI
tarih Tarih: 24.11.2010, 21:01 okunma Okunma: 1688
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales