Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS TEMA PARK İHALESİNDE FESATLIK İDDİASI
MARMARİS TEMA PARK İHALESİNDE FESATLIK İDDİASI

                         Marmaris Belediye Meclisi’nce Eylül ayı oturumunda alınan kararı ile yapılmasına karar verilen 5 Milyon TL’lik Tema Park (Eğlence Alanı) ihalesi iptal isteğiyle, yargıya taşınıyor.
                   İhalede Türkiye’nin en büyük lunapark işletmecisi kabul edilen Ankara’dan İlhan Gerim Ticaret ve İzmir Enternasyonal Fuarı’nın 40 yıldır eğlence lunapark işini yapan Önder Coşkun, şartnamede yer alan kimi maddeler öne sürülerek, ihale komisyonunca zarfları açılmadan ihale dışı bırakıldı.
            İhale şekline anlam veremediklerini dile getiren İEF Luna Park İşletmecisi Önder Coşkun:  “İhale tamamen hukuk dışı ve kişiye özel hazırlanmış ve adrese teslim bir ihaledir!.."

  ÖZEL HABER / Ata Sevgi    

                                                                   Marmaris Belediyesi’nde Kapalı zarf usulüyle  27 Kasım’da yapılan ihalede; katılımcı 3 firmadan, İlhan Gerim Ticaret ve Önder Coşkun, eksik evrak gerekçesiyle zarfları açılmadan ihale dışı bırakılırken, 4.125.000.00 TL (dört milyon yüz yirmi beş bin Türk Lirası) bedelli  İhale, 5 Milyon TL teklif veren Mert Lunapark firmasında kaldı.

                   Hukuksuz bir şekilde ihale dışı bırakıldıklarını söyleyen İzmir İEF Luna Park İşletmecisi Önder Coşkun yaptığı açıklamada; “İhalenin iptali için hem idareye, hem de İçişleri Bakanlığı'na itiraz haklarımızı kullanacağız. Ayrıca Muğla İdare Mahkemesi nezdinde iptal davası açıyoruz.
                   Marmaris Belediyesi'nin Tema park yapılması işi ile ilgili olarak 27.11.2013 günü yapmış olduğu ve tarafımızın da katılımcı olduğu ihale,  tamamen kişiye özel hazırlanmış ve adrese teslim bir ihaledir.Tespitimize göre; İhale şartnamesi hazırlanırken ve teknik yeterlilik kısmı, tamamen kişiye özel hazırlanmıştır. 40 yıllık tecrübesi olan ve 40 yıldır İzmir Enternasyonel Fuarı’nda bu işi yapan bizler;  eften püften sebeplerle, yasal dayanaktan yoksun bir şekilde ihale dışı bırakıldık.  Kaybeden Marmaris halkı olmuştur. Zarfımız mahkeme tarafından açılınca sizlerde tanık olacaksınız ki verdiğimiz rakam verilen rakamın çok üstündeydi. Marmaris Halkı’nın bir de bu şekilde zarara uğratıldığı apaçık ortadadır.
                   2886 sayılı Yasa’ya göre yapılan ihalelerde öncelikle gözetilmesi gereken husus "Üstün Kamu yararı olması gerekirken;  biz 40 yıllık firmalar yasal olmayan yollarla ihale dışı bırakılıp,  iç zarflarımız bile açılmazken bu Tema Park konusunda tamamen deneyimsiz bir fırmanın,  tek başına ihaleye alınması ve ihalenin açık artırmaya bile tabi tutulmadan tek firmaya verilmesi açık açık kamu yararının gözetilmediğini gösterir.
                   Biz ihale katılımcısı olarak; Marmaris halkının ihlal edilen haklarını korumak adına, tek kişiye göre yapılmış ve adrese teslim gibi gözüken yasal unsurlardan tamamıyla yoksun ihalenin Marmaris halkına yaraşır ve menfaatlerini korur bir ihale yapılıncaya kadar,  bu usulsüz ihalenin iptal edilmesi için yasalardan kaynaklanan tüm itiraz ve dava haklarımızı kullanacağız.                      
                   Bu usulsüz ihalenin iptali için hem idareye itiraz haklarımızı, hem İçişleri Bakanlığı'na itiraz haklarımızı, hem de Muğla İdare Mahkemesi nezdinde iptal davası açma hakkımızı sonuna kadar kullanacağız. Marmaris halkına yaraşır ve menfaatlerini sonuna kadar koruyan ve bu Tema Park işi uzman ve deneyimli bir kadro tarafından yapılıncaya kadar yasalardan kaynaklanan tüm haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Marmaris kamuoyuna ve halkına saygıyla sunarız.” dedi. (AjansSevgi Marmaris)

YENİ YILA KAZANARAK GİRMEK
İSTER MİSİNİZ?.. Tıklayın!

http://www.marmarisbulten.com/Haber/YENi_YiL_KUTLAMALARi_2014/

MÜŞTERİLERİNİZİN SİZE
ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM bir tık yeter! 
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

MARMARİS TEMA PARK İHALESİNDE FESATLIK İDDİASI
tarih Tarih: 03.12.2013, 22:08 okunma Okunma: 2730
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales