Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS TARİHİ GELECEĞE TAŞINDI
MARMARİS TARİHİ GELECEĞE TAŞINDI

MARMARİS TARİHİ GELECEĞE TAŞINDI

Ata Sevgi

Marmaris Kalesi’nde gerçekleştirilen, 2009 Yılı 18 – 24 Mayıs Müzeler Haftası Etkinlikleri; bu gün (22 Mayıs 2009) Saat 10.00 da, Marmarisli  Prof. Dr. Mustafa Ayyıldız’ın “Bir Zamanlar Marmaris” konulu, 1968 Yılı’ndan günümüze uzanan bir dia gösterisine sahne oldu.

 
           Marmaris 75.Yıl  Anadolu Meslek ve Kız Meslek  Lisesi öğrencilerinin ilgiyle izlediği sunum sonrası, Prof. Ayyıldız ve öğrenciler  Marmaris Marşı’nı hep birlikte söylediler.

Aynı gün Saat 14’ te de, Marmaris Müze Müdürü Esengül Yıldız Öztekin ve yardımcısı Arkeolog Şenay Öcal’ın hazırladığı  “Müzecilik ve Arkeoloji” konulu sunum;  Atatürk İlköğretim Okulu Öğrencileri’ne; Türkiye’de bulunan, Etnoğrafya Müzeleri, Askeri Müzeler, Bilim ve Teknoloji Müzeleri, Açık Hava Müzeleri ve Arkeoloji müzeleri ve eserler hakkında bilgi kazandırdı.

           Öztekin ve Öcal yaptıkları açıklamada, gençlerimizin etkinliklere gösterdiği ilgiden memnunluklarını dile getirerek; Halk olarak 7’den 70’e kültürel ve tarihi değerlerimize sahip çıkmamız gerekir. Bu yıl gördüğümüz ilgi ev sahibi olarak bizleri çok memnun etti. Özellikle gençlerimizi, sadece bu hafta değil, her zaman kalemize, müzemize bekliyoruz. Bizler her zaman için bilgi paylaşımına açığız.” dediler. (AjansSevgi / Marmaris)
Şenay Öcal, Esengül Yıldız Öztekin.
MARMARİS TARİHİ GELECEĞE TAŞINDI
tarih Tarih: 22.05.2009, 19:54 okunma Okunma: 3615
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales