Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS SİNEMAYA DOYACAK
MARMARİS SİNEMAYA DOYACAK

                   Marmaris Belediyesi bu yıl sinema festivaline imza atıyor. 26 Haziran – 4 Temmuz 2010 tarihleri arasında Marmaris Amfi Tiyatro’ da gerçekleşecek festivale, Kültür Bakanlığı destek veriyor.
                  
Marmaris Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden bugün (21 Haziran 2010) verilen bilgiye göre;  “Birikim Medya’nın organizasyon desteği ile Marmaris Sinema Festivali – 7 Yönetmen 7 Film etkinliği gerçekleşiyor.
                
Türk Sineması’nın yeni kuşak yönetmenlerinden usta isimler, Marmaris’te yerli, yabancı ziyaretçiler ve yöre halkıyla buluşacak. Festivalde Derviş Zaim, Ezel Akay, Muharrem Gülmez, Ömer Uğur, Özcan Alper, Sırrı Süreyya Önder, Serdar Akar, Zeki Demirkubuz gibi sinemamızda ses getiren filmleri kazandıran yönetmelerin ağırlanması amaçlanıyor.
                
26 Haziran – 4 Temmuz 2010 tarihleri arasında Marmaris Amfi Tiyatro’ da gerçekleşecek etkinliğe ayrıca gösterimi yapılacak filmlerde yer almış; Uğur Polat, Taner Birsel, Mesut Akutsa, Derya Alabora, Levent Kazak, Serkan Keskin, Şahnaz Çakıralp, Umut Kurt, Emin Gürsoy, Meral Okay, Bülent Kayabaş, Erkan Can, Güven Kıraç, Turgay Tanülkü  gibi sanatçılar ağırlanacak. Program;  Film Afiş Sergisi, Gala Gecesi ve yedi gece  boyunca amfi tiyatroda gerçekleştirilecek Film Gösterimleri ile birlikte sekiz gün sürecek.
               
Organizasyon; sanata ve sanatçıya her zaman destek vermiş Efes Pilsen ve Halk Bankası, TRT ve Bakınız Sinema Portalı basın sponsoru olarak destek veriyorlar.
ETKİNLİK PROGRAMI:
26 Haziran 2010
AFİŞ SERGİSİ: Marmaris Yüzme Okulu Saat:18:00
Sergi; gösterimi yapılan film afişleri ile yönetmenlere ve filmlere ait bilgi panolarından oluşan bir yerleştirmeyle; Marmaris halkı ve bölgede tatilini geçirenlerin beğenisine sunulacak. 

GALA GECESİ: Marmaris Amfi Tiyatro Saat:21:00
           
Sergi açılışından sonra Marmaris'te tatilini geçiren binlerce sinemasever ile yöre halkının ve Marmaris  protokolünün yanı sıra, festivale katılan yönetmen ve  sanatçıların  katıldığı; sekiz bin kişilik Marmaris Amfi Tiyatro’da  Saat 21:00’de düzenlenen Gala Gecesi gerçekleşecek. Gala Gecesi’nde festivale katılan filmlerin yönetmenlerine teşekkür plaketi verilirken, etkinliğe dair kısa konuşmalar gerçekleştirilecek. Festivalde gösterilecek filmlerin fragmanlarının da yayınlanacağı gecede Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın konuşması da yer alacak.Gecede ayrıca Halit Refiğ anısına, eşi Gülper Refiğ’e teşekkür plaketi verilecek. 

27 Haziran 2010:
FİLM GÖSTERİMLERİ: Marmaris Amfi Tiyatro Saat:21:30
              
Yedi yönetmenin, sinemamıza kazandırdığı, yedi önemli filmi bir hafta boyunca, sekiz bin kişi kapasiteli, Marmaris Amfi Tiyatro’ da her gece, yöre halkı ve bölgede tatilini geçiren sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.. İzleyiciler Marmaris’in doğal güzellikleri eşliğinde, yaz akşamlarını açık hava sinema keyfi içerisinde geçirerek filmleri keyifle izleyebilecekler. 

GÖSTERİLECEK FİLMLER: 27 Haziran Pazar - Filler ve Çimen, 28 Haziran Pazartesi - Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, 29 Haziran Salı – Sonbahar, 30 Haziran Çarşamba - Eve Dönüş, 1 Temmuz Perşembe – Masumiyet, 2 Temmuz Cuma - Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, 3 Temmuz Cumartesi - Beynelminel. (AjansSevgi / Marmaris)

MARMARİS SİNEMAYA DOYACAK
tarih Tarih: 21.06.2010, 19:02 okunma Okunma: 1747
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales