Marmaris Bülten
ANİMARİS VETERİNER KLİNİĞİ YENİ YERİNDE MARMARİS’TE HATAY DÖNER İSTASYONU AÇILDI MARMARİS İÇMELER’DE AZMAKLA DENİZİN BULUŞTUĞU YERDE
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS SAHİPSİZ Mİ?
MARMARİS SAHİPSİZ Mİ?

MARMARİS SAHİPSİZ Mİ?

            Daha önce korsan taşımacılık ile ilgili haber yaptım. Daha da öncesi,  benden büyük ağabeylerim yaptı. Daha önce yetkililer basın açıklaması yaptı. Yine daha önce taksi ve dolmuş sürücüleri açıklama yaptı. Şimdi bu kadar açıklamanın ve isyanın sonucu nedir merak ediyorsunuzdur…

            Bence hiç merak etmeyin. Olaylara, sanki inadına her gün bir yenisi ekleniyor. Korsan araç 3 iken 4 oluyor ertesi güne 5 oluyor…

            Daha ne kadar bu haksız rekabet için açıklama ya da haber yapılması gerekiyor? Geçen hafta  gece 03:30 sıralarında hiç üşenmeden 10 taksi durağından fazlasını dolaştım.

Ne hikmetse bir taksi sürücüsünün bana dediği cümle hayretlere düşürdü. Hemen notumu aldım. Ama diğer durağa gittiğimde yine aynı cümle ve son durağa geldiğimde yine aynı cümle, ‘’BİZİM SAHİBİMİZ YOK KARDEŞİM!..’’.

            Artık gençliğime vererek belki doğru belki yanlış bir soru yönelttim bu cümleye karşı,’’ Marmaris Şöförler Odası Başkanı sizin başkanınız değil mi?’’diye. 

Taksicilerin çoğu ‘’Başkan olabilir ama ilgilenmiyor o yüzden sahipsiziz.’’

            Marmaris esnafının ve halkın, birleşip duyarlaşması, başkanlarımıza örnek olmak lazım. Zaten i güç ş yok insanlar karın tokluğunda. Bir de bu olaylar… Kim yetkili ise çözsün olayı. Canına tak etmek üzere esnafın!..

            Marmaris Ticaret Odası, ‘Alın terini taşıyanı tercih edelim.’ diyor, Bütün otellerin hepsi neredeyse korsan taşımacılığa izin veriyor. Taksiciler, dolmuşçular alın terin taşımıyorlar mı bu Marmaris’te? Hadi Marmaris Ticaret Odası, sizde bir yardım eli uzatın çözüm bulalım.

            Kimsenin günahı almak istemem, belki otel sahiplerinin ya da işletmecilerinin bu durumlardan haberi yoktur. Ama işin ilginç yanı, otellerin ve apartların içinden bir kişi ya da kişiler, bu olaya öncülük yapıp taşımacılara yada barlar sokağında ki elemanlarına haber bildirdiklerinden.  Gece saat 04:15 de Marmaris in önde gelen bir oteline 48 TM ….. plakalı bir araç turist bıraktı. Merak edip güvenliğe sordum:’ Nerden geliyorlar, bu olay nedir ?’diye.

            Güvenliğin cevabı da komikti. Animasyon ekibimiz. Dolmuş bizim dolmuşumuz.

            Bizim dolmuşumuz dediği kişi o otele varana kadar ondan önce 10 otele yada aparta aynı şekilde müşteri bıraktı. Buna siz yorum yapın. Sürücüler sahipsiz…

 Kaliteli turist lazım dedi  Marmaris halkı, son 2 haftadır yapılan röportajlarda. Kaliteyi düşüren buna izin veren kişilerdir. 3-5 kuruşa güzelim memleketin kalitesini düşürdüler.

             Sayın emniyet müdürüm sizden de bir çare istiyorum. Hiç değilse bir ekip otosu şu barlar sokağının arkasında ki azmağa baksa yeter. Herkesin bildiği yer. Geç saatlerde ne zaman gitseniz muhakkak görürsünüz. 1milyarsa ceza, 10milyara çıksın.

            Sayın belediye başkanım bir zabıta ekibi ya da başka bir şey. Ya da otel sahipleri ile görüşüp bir çözüm bulunsa. Hiç değilse otel içine barlar sokağının diskolarının stantları konulmasa.

            No hassle dedik ne güzel gittik. Niye durdu. Neden asılmalar devam ediyor. Bunlar bizim kalitemizi düşürüyor. Kalite diyoruz kalitemizi gittikçe biz düşürüyoruz. Bugün ki kazancımızı değil, ileri ki yılları da düşünelim. Çocuklarımıza da bırakalım turizmi.

 GETOB - TURSAB sizlerde sonuçta turizm ile ilgilisiniz. Maddi bir destekle bir ekip oluşturulup korsan taşıyıcıları tespit etse.

            1 temmuz 2009 günü ne kadar güzeldi. 6 yıl sonra birleşilmişti. Haydi şimdi tekrardan birleşin Marmarisimiz.  Marmarisimiz için, kurtarın canım memleketimizi.

            Benim bir motorum var vereyim size ya da gönüllü geleyim dolaşayım sokakta.

            Siz başımızda bizi yönetmek için seçilen kişiler siz birlik olun arkanızdan bütün halk gelir.

             Marmaris in durumu kötü. Sadece korsan taşımacılık demiyorum. Kendimiz öldürüyoruz turizmi de Marmaris’i de. Sizler bizleri korumak savunmak, sorunlarımızı çözmek için geldiniz. Bu ilk olay olsun ilk çözülen sorun olsun, birleşelim.

            Ufak memleketiz herkes birbirini tanıyor. Birleşip mücadeleye başlayalım.

Marmaris Dayanışma Derneği, Marmaris’te kuruldu ! Haydi o zaman dayanışalım sizde  katılın. Bütün sivil toplum örgütleri, Rotary, Rotaract, Lions ,… gibi dernekler, kendi aranızda devir teslim yapıyorsunuz., haydi sizde yardıma.

             Marmaris hepimizin çocuklarımıza bırakacak ne birikim ne ekmek ne de yaşanası Marmaris bırakamayacağız…Seçim günleri bütün dernekleri, siyasi parti başkanları,belediye başkan adayları,milletvekilli adayları geziyor, projelerini anlatıyorlar.Bütün siyasi parti başkanları. Tekrardan gidelim hep bir ağız olup en yetkili kimse çıkalım…Yaşanası bir Marmaris bırakalım… Hepimizin alın teri var bu topraklarda… Bırakıp gitmeyelim… 3-5 lira için böyle şeylere izin vermeyelim.

 İşimizi yapalım,mücadele edelim dedelerimizin mirası topraklara biz çapa vuralım.

           Çağrı Öner / Marmaris

            www.marmarisliler.org

MARMARİS SAHİPSİZ Mİ?
tarih Tarih: 13.07.2009, 18:18 okunma Okunma: 2095
Yorumlar
Korsan tasimacilik,kaziklananlardan kaynaklanir evlat.Marmarisin taksi fiatlari Avrupayla ayni ayarda! Biraz da cuvaldize kendinize soksanir diye nacizane bir fikir var kafamda ! Ne dersiniz ! Isterseniz avrupayi birakin da ,sadece bodrumla kiyaslayin! Marmaristeki taksiler limosin mi yoksa,sevdiler
Tarih: 26.11.2009 - 19:09 | Gönderen: Marmarisli
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales